Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra - problem z LPG

03 Apr 2006 23:00 2457 11
  • Level 16  
    Witam

Od niedawna mam problem z LPG. Gdy przełaczam przełącznik w trybie LPG lub LPG+benzyna (nawet przy dużych obrotach) gaśnie mi silnik - stopniowo obroty spadają i gaśnie. Na samej benzynie jest OK.

Na pewno mam gaz w zbiorniku - więc uprzedzam pytanie o braku gazu ;-)
    Jest to instalacja holenderska

Jestem stosunkowo nowym kierowcą oraz ten samochód mam od niedawna i za dobrze go nie znam. Dlatego najpierw sam chce spróbować go naprawić a jak się nie uda oddam do serwisu.

Bardzo proszę o sugestie co z tym fantem zrobić.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    1. wymienić filtr gazu
    2. przeprowadzić regulację
  • Level 16  
    Oj to chyba jednak oddam go do serwisu ;-)
    Czy nie jest to trudne do wykonania samemu??
  • Level 30  
    sesil wrote:
    Oj to chyba jednak oddam go do serwisu ;-)
    Czy nie jest to trudne do wykonania samemu??

Co nie jest trudne, regulacja?
    Jak posiadasz u siebie minimum potrzebne do takiej regulacji czyli analizator spalin to nie jest to takie trudne,a jesli nie masz to wydaje mi sie ze pare zlotych to nie wiele w stosunku do napraw zwiazanych np. z uboga mieszanka.
    Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Holenderskie instalacje są w Polsce mało popularne a części zamienne bardzo drogie więc chyba czeka cię przeróbka na włoszczyznę.
  • Level 17  
    U mnie jest tosamo uszkodzil sie wielozawor elektromagnetyczny (chyba tak sie to nazywalo). Koszt na allegro 180zł :(
  • Level 16  
    Chyba jednak oddam go do serwisu ;-(
    Mam nadzieję ze nie jest to żaden wielozawór tylko może coś nie kontaktuje.
    A ktoś mi powiedział że może to być wina słabych świeć - prawda to???
  • Level 17  
    Raczej nie bo by strzelal z gazu a by chodzil. Jesli na benzymie smiga a na gazie nie to trzeba walczyc z gazem :)
  • Level 16  
    Heh.. Pierwsza sprawa.. Jaką masz instalację ? Może napiszesz coś więcej.. Napisałeś, że masz holenderską instalację - jaka firma ? Jak wygląda ? Czy jest to instalacja fabryczna opla ? Może zrobiłbyś zdjęcie instalacji ?
    Co do tego, że oddasz auto do serwisu to po pierwsze, powodzenia w szukaniu serwisu, który zajmie się holenderską instalacją (wiem z doświadczenia) a po drugie - już zbieraj pieniądze...
  • Level 16  
    cholerka nie wiedziałem że części i serwis do instalacji holenderskich sa taki kłopotliwe (czytaj: drogie ;-(.
    Wieczorem spojrzę w papiery co to za model.
  • Level 14  
    Witam :)
    ja tu czytam i nic nie wiem
    Jaka Astra - F, G, H jaki silnik Z16XE lub ...?
    Jki kolektor aluminiowy, z dwiema kolektora na jeden cylinder?
    Jaka instalacja gazowa, pełna sekwensja, półsekwencja, marka inst. jakie wtryskiwacze gazy?
  • Level 16  
    okazało się że jakiś kabelek nie kontaktuje i dlatego gaśnie.
    Dziękuje wszystkim gorąco za pomoc ;-)