Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tensometr???

03 Kwi 2006 23:41 1347 3
  • Poziom 2  
    witam! chcę sie dowiedzieć czy tensometrem mogę określić zmiany naprężenia bŁony biologicznej napinanej pomiędy dwiema innymi (dosyć malymi) strukturami tkankowymi. jeśli tak, o jak ufixować taki tensometr do wilgotnych powierzchni. (jakimiś grotami może???czy jak). poprzez tutejsze forum, w necie znalazlem wiele różnych tensometrów, ale nie wiem jak tego użyć, i jaki wybrać. Taki tensometr to wygląda mi tylko na czujnik, ale za pomocą czego z niego odczytać dane???
  • Poziom 17  
    tensometr jest to rezystancyjny czujnik do pomiaru naprężeń i odkształceń. Co to znaczy dane? Trzeba mieć charakterystykę konkretnego tensometru i dokonywać pomiaru rezystancji i następnie porównywać z charakterystyką. Albo zrobić to za pomocą złożonego układu (czyt. mikrokontrolera) który by porównywał wartość z wejścia z danymi w pamięci.
  • Poziom 2  
    brzymi to potwornie skomplikowanie, tym bardziej, że jestem medykiem a nie inżynierem. Czy jest jakieś miejsce (np w necie), albo ktoś, kto móglby pomóc mi się zapoznać z tematem albo podrzucić jakiś pomysł? Jestem skłonna nawet do współpopełnienia jakiejś naukowej pracy technobiologicznej (temat pokrewny do mojego macierzystego, ale do uzgodnienia i negocjacji!).
  • Poziom 17  
    no cóż... ja inżynierem nie jestem..... technikiem dopiero za rok będe (i jakoś mnie nie ciągnie do pracy naukowej).
    Tensometry są głównie stosowane w przemyśle, nie wiem co się stosuje w medycynie, moze są jakieś inne czujniki. Ogólnie techniki pomiarowe nie są proste, tym bardziej ze do pracy naukowej pewnie potrzeba dużych dokładności. Tu chyba jakiś biocybernetyk mógłby pomóc.