Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scdr II jak skutecznie zrobić update

04 Kwi 2006 01:17 1629 28
  • Poziom 11  
    moze wie ktos jak zrobic update po wszystkich ostatnich zmianach, przezylem juz cztery do 17 ale teraz to jest porazka połączyc sie ze serwerem pozdro
  • Spec od GSM
    Ja sie lacze za kazdym razem z srwerem, i nie ma problemu, teraz jest 18.01a u mnie na konsoli, i jestem zadowolony. Sprawdz lacze internetowe czy nie zrywa, jeszcze ustawienia firewalla.

Serwer jest bardzo w porzadku, od tego momentu triale cdra2 nie maja racji bytu. Support , codziennie do serwera dochodza nowe ht do obslugi, co tu chciec wiecej. Ja serwer biore jako wielki plus.

Pzdr
  • Poziom 17  
    Heh, jak ktos sie urodzil murarzem to nie stanie sie technikiem gsm... piszac ze scdr2 to shit troche pojeachales za ostro bo to ze nie mozesz dac sobie rady z update to wylacznie twoj problem jakos inni uzytkownicy na calym swiecie chwala produkty sagmaster team ;) wystarczy luknac opinie na gcmcity.de, po za tym przeciez zawsze mozesz zadzwonic do swojego reselera i zglosic problem po to jest support. pzdr.
  • Poziom 11  
    do wczoraj byłem zadowolony lecz spedzona godzina na update wyprowadzila mnie z rownowagi dotychczas bylo ok nigdy nie miałem problemow lecz wczoraj za nic w swiecie nie mogłem sie polaczyc komp ten sam lacze tez
    ps jesli ktos nie potrafi pomóc nie powinien ublizac innym bo to tylko swiadczy o jego inteligencji
    pozdro
  • Poziom 18  
    alfisco piszesz, że łącze masz to samo. Możesz zagwarantować, że przy poprzedniej aktualizacji i obecnej wszystkie rutery TP były obciążone tak samo?
    To, że inni łączą się bez problemu powinno dać ci do myślenia...
  • Spec od GSM
    alfisco napisał:
    do wczoraj byłem zadowolony lecz spedzona godzina na update wyprowadzila mnie z rownowagi dotychczas bylo ok nigdy nie miałem problemow lecz wczoraj za nic w swiecie nie mogłem sie polaczyc komputer ten sam lacze tez
    ps jesli ktos nie potrafi pomóc nie powinien ublizac innym bo to tylko swiadczy o jego inteligencji
    pozdrawiam

prosta zasada sprawdz na innym kompie i bedziesz wiedział w czym tkwi problem...u mnie scdr2 smiga przepieknie... sprawdz w kompie cokis i ustawienia fire wire...

pozdrawiam leon.
  • Poziom 18  
    leon.euro cookies nie mają tu nic do rzeczy. Poza tym nie fire wire tylko firewall. Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.
  • Poziom 11  
    próbowałem na 3 roznych laczach zawsze wylaczony firewall i nic z tego generalnie update klucza robilem laptopem przez tel.komorkowy po gprs w ten sposób zrobiłem 4x update jednak teraz nie moge sie dorwac non stop mnie wywala niemam juz sil
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak jest problem i wszystkie kombinacje zawodzą to się qrwa dzwoni do Astela do Daniela i za rączkę cię poprowadzi i sprawdzi czy problem leży po twojej stronie czy ich a nie obrzuca gównem najlepszy w moim przekonaniu sprzęt do Sagemów.
  • Poziom 11  
    mozna zamknac zrobil ale jest to bardzo dziwne bo ustawien zadnych nie zmienialem a w koncu zaskoczyl chyba po setnej próbie polaczenia sie
    pozdro
  • Spec od GSM
    gdeco napisał:
    leon.euro cookies nie mają tu nic do rzeczy. Poza tym nie fire wire tylko firewall. Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.

jak nie masz co powiedziec nie mow nic... i nie badz taki mądry tyle ci powiem... od kiedy ustawienia netu / bzdury / szperacze w kompie itd nie ma ja znaczenia na poaczenie z serwerem:P to zycze powodzenia i nie ucz ojca...

FranekDolas napisał:
    Jak jest problem i wszystkie kombinacje zawodzą to się qrwa dzwoni do Astela do Daniela i za rączkę cię poprowadzi i sprawdzi czy problem leży po twojej stronie czy ich a nie obrzuca gównem najlepszy w moim przekonaniu sprzęt do Sagemów.

tak jak mowisz:)

pozdrawiam leon.
  • Poziom 20  
    Franek dolas ma rację sam użytkuję scdr II i sagmastera i jestem bardzo zadowolony ze sprzętu.A łącze mają dobre.Też mam czasami problem z połączeniem się ale wynika to z korzystania z serwera ludzi z całego świata(posiadaczy sprzętu scdr II).Wystarczy chwilę poczekać kilka razy spróbować i połączenie z serwerem jest bez porblemu.Najczęsciej problemem są wypadające pakiety przy połączeniu z serwerem sagmastera.Także zamiast nalatywać na kogo wystarczy zadzwonić bezpośrednio do nich a oni powiedzą co jest nie tak.

Pozdrawiam mariogsm
  • Poziom 19  
    a nikt nie uwzglednia chwilowej niemocy serwera scdr?? przeciez jest tez taka mozliwosc. NIe ma co tam sobie nerwow szarpac tylko rozwazyc wszystkie opcje, a jak nie wiadomo co to moze byc to nastepnego dnia mozna sprobowac, moze to rzeczywiscie wina ISP.
  • Spec od GSM
    SCDR II jest juz "POZA KONKURSEM" , najlepsze urzadzenia do sagema, mamy z polskiej firmy, i powinnismy sie z tego cieszyc, a nie pisac bzdury typu "g....". Popieram kolege "Gonti" , kto sie urodzil murarzem, serwisantem sagemow nie umrze. Nawet jak chwilowo serwer nie dziala - z powodu konserwacji np. po to sie konserwuje serwer zeby praca byla zawsze bezproblemowa. To od razu "normalny" czlowiek , odczeka, sprawdzi jeszcze raz za godzine, a sformulowania uzyte przez tego usera sa po prostu nie na miejscu. Poza tym ja jeszcze na "konserwacje " serwera nigdy nie trafilem, musza byc bardzo zadkie . pewnie z raz 1 godzina w miesiacu, lub pare godzin. Nie jest to powod do "placzu". Po prostu "beksa-lala"

Pzdr
  • Poziom 11  
    ogólnie na update stracilem 4 godziny z przerwa na sen wczoraj wieczorem zaczelem dzisiaj skonczylem nie mówiac o tym ze musialem jeszcze klientowi sie tłumaczyc jesli to ma byc powod do radosci to ja przepraszam a co do ublizania to jak ktos niema nic ciekawego do powiedzenia to nierozumiem poco wogule zjmuje glos jak ma za duzo wolnego czasu niech sobie domek wymuruje :D
  • Spec od GSM
    beksa - lala , od murowania domkow mam takich rolnikow, co nie spia po nocach

zadowolona dzidzia jestes
  • Poziom 11  
    jestem zdziwiony ze tacy powazni ludzie potrafia odejsc od tematu liczylem na pomoc jednak widze ze sie pomylilem poprostu zenada
  • Poziom 20  
    alfisco uważam że troche za bardzo pojechałeś po ASTELU i dlatego dostałeś takie komentarze od wszystkich wszyscy są zadowoleni,czasowa niedyspozycja serwera spowodowana może być albo aktualizacją albo trafiłeś na użytkowanie serwera przez dużą ilość userów i kto ma szybkie łącze to się połączy a jeżeli jest ktoś wolnejszy to musi poczekać.To też może być jeden z powodów twoich problemów.
    Przyczyn najpierw należy poszukac po obu stronach,a nie obrażać od razu ludzi którzy mase czasu poświęcają na aktualizowanie i ciągłe ulepszanie sprzętu.
    Powinieneś twoje wypowiedzi trochę stonować.

Pozdrawiam mariogsm
  • Poziom 11  
    no moze troche zabardzo pojechalem ale klieci mnie scigali i dlatego tak wyszlo ogolnie ze sprzetu jestem zadowolony
  • Spec od GSM
    Nic dodac nic ujac.
    Ciekawe jak @Afisco aktualizowales np. poprzednie update Smart-Clipa ktore czasami trwalo do paru godzin, ostatni update bardzo szybki. Nie powinno sie obrazac tak ludzi. Tym bardziej ze nie zasluzyli na takie traktowanie, naprawde staraja sie zeby update byly czeste i na czasie. A tu takie piekne "kwiatki". "Niepowazny " temat w tytule jest niepowazna "Odpowiedz".

Pzdr
    :D:D:D

Ok . Jestes teraz zadowolony ze sprzetu. Najwazniejsze.
  • Poziom 11  
    no z smart -clipem problemow nie mialem moze trwalo to czasem dluzej ale mozna bylo go zostawic w spokoju i robic co innego a tu mnie co chwile wywalalo i trzeba bylo ponawiac
    pozdro.
  • GSM Product Supporter
    Aż szkoda mi takich ludzi i szkoda że w branży tacy się trafiają, sam wiem po HWK Trialach jak rozprowadzałem, poszło 100sztuk z czego co 5 klient był problemowy, potrafili nawet zwalić to że flashowanie noki 3310 nie idzie i to pewnie przez moje HWK (wystarczyło przyczyścić styki w kabelku i o dziwo poszło), nie mówiąc już o najlepszyk kliencie, który MILO o 4 w nocy potrafił zbudzić telefonem bo jak twierdził "coś jest nie tak" "za szybko kasuje flasha w 6630 i tak nie powinno być i że chce zareklamować HWK" a flashowanie był ok poprostu nowe rutynki są bardzo szybkie i telefon o dziwo po tym "złym kasowaniu" flashował i działał tylko czasami się przełączał na 3G (oczywiście tutaj delikwent także nie wziął pod uwage testów UMTS w warszawie tylko zwalił to na zbyt szybkie kasowanie) i swoją drogą też chciałbym mieć problem ze sprzetem w GSM typu "za szybko wszystko działa" :D. Ale niestety takich ludzi trafiają się dziesiątki, zamiast usiąść i pomyśleć to najlepiej na coś zwalić :)
  • Spec od GSM
    Znam taki przypadek . No ale tu jest bez uzywania sformulowan typu "g....":
    -"Od jakiegos czasu jest problem z unlokiem j210i to znaczy przy zczytaniu kodow wywala przy kazdym fonie kody same 00000000000 wiec to raczej nie jest normalne kiedy poprawki tego bledu??"

Po odpowiedzi na temat, ze program modyfikuje nck, klijent dalej w kółko:

" to czyli kazdy prawie j210i ma kod same 00000000000 to po co sprawdzac kluczem od razu wpisywac:) pozdrawiam."

Drugi przypadek z ta sama osoba:

"mam problem z tym boxe szczeze mowiac nie moglem sie jego doczekac a teraz troche zaluje bo nie jest dopracowany nie dziala v105b malo tego przy kalibracji pokazuje port1 a dioda pali sie z portu 2 robie no i wszystko sie wylacza ,simloki moge sciagac z portu 2 malo tego podlaczylem kabel + telefon i po chwili cos smierdzialo to jest straszne a do tego nie wykrywa samsunga x600 i nie mozna sciagnac z niego loka a ten sam telefon nie ma problemu z n-boxem wiec szczeze mowiac zaczynam zalowac tego wydatku a mialo byc tak pieknie ."

Po wytlumaczeniu co i jak przestawic w opcjach regionalnych, klijent, ladnie podziekowal , i w innym poscie, za dwa dni:

"Ok juz sie ciesz co prawda do samsunga uzywam ust pro2 i to jest dopiero rakieta......"

I nie przeszkadzalo mu to ze wszesniej niby spalil boxa:
    "po chwili cos smierdzialo to jest straszne"
    Wiec jak spalil fizycznie boxa i dziala.

Userzy sa rozni.

Przede wszystkim jak ja bym zareagowal,:
    -Odszukalbym na stronie producenta numerow telefonu
    Tymbardziej ze Polski producent, nie pakistan czy China - dogadac sie mozna.
    -odszukalbym innych kontaktow, typu: skype , GG, i ICQ
    -i zadzwonilbym

Lub:
    http://www.sagmaster.com/contact.php

Byloby po sprawie.
    Sam jestem tylko userem.

A najbardziej niedopuszczalne jest sformulowania typu: jak w tytule postu- zaczetego przez autora tego tematu .

Pzdr
    Dokładnie tak jak piszesz.Kupuję często w Astelu i naprawdę nie znam bardziej wyrozumiałych ludzi.Co do innych przypadków to masakra jest jak się sprzedaje ludziom którzy nie mają pojęcia o co chodzi.W sprawie problemów z SCDRII i SagMastera wydzwaniałem kiedyś też często do Astela i zawsze życzliwie i cierpliwie pomogli.
  • Spec od GSM
    Proponowalbym zeby osoba ktora zaczela temat, moze by zamiescila pare slow sprostowania, oraz wyedytowala jezeli jeszcze mozna nazwe tytul - tematu w pierwszym poscie. Bo w tytulach postow to dosyc drazni. Na glownej stronie / telefony komorkowe gsm. Mysle ze tyle sie nalezy chlopakom z Astela sprostowania. Inaczej to troche niehonorowo wyjdzie, jezeli chodzi o tytul postu. Tymbardziej ze wina byla po stronie usera, i problem jest juz rozwiazany, szczesliwy nabywca zadowolony.

Pzdr

A wystarczylo tylko zajrzec na strone producenta, zadzwonic, i nie bylo by nerwowki.
    A ja proponuję temat w kosz.
  • Poziom 11  
    chciałbym przeprosic twórców scdr II za ostre słowa szczeze mówiac nie widze na rynku lepszego sprzetu do serwisowania sagemow lecz nie moge sie zgodzic ze wina jezeli chodzi o update lezy po stronie moich mozliwosci bo wczesniej jakos dawałem sobie rade jednoczesnie pozdrawiam wszystkich bioracych udział w dyskusji , dziekuje za słowa krytyki i prosze o zamkniecie tematu :D i pozdrawiam
  • Spec od GSM
    Lepiej pozno niz wcale.

Tez proponowalbym temat w kosz bo i po co go trzymac w archiwum.
    Nic do niczego nie wnosi, nikomu w niczym pomoc nie moze. Chyba ze przeniesc go do podstaw obslugi komputera - jezeli jest taki dzial.

Pzdr