Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola V3 - buczenie klawiatury.

04 Kwi 2006 01:17 4826 22
  • Poziom 13  
    Hejo, czy ktos spotkal sie w motoroli v3 z buczaca klawiatura? Kiedy klawiatura jest podswietlona, wydaje nieprzyjemny przytlumiony dzwiek ;/ czy ktos juz takie cos naprawial? slyszalem ze trzeba zrobic jakas regulacje tonów dzwieku ale troche nie wierze w to. Ktos pomoze?
  • Poziom 21  
    Jak gdzies czytalem ten typ tak ma i pomaga tylko wymiana klawiatury.
  • Poziom 31  
    Klawiatura w tym modelu jest podświetlona folią napyloną bezpośrednio na niej. Ja k wiadomo folia potrzebuje dużo wyższego napięcia żeby zaświecić przez co jest tam przetwornica i ona to właśnie buczy lub piszczy. Aby pracowała poprawnie klawiatura musi być idealnie czysta tak jak i przetwornica, można też dobierać kondensatory na tejże przetwornicy. Ale i tak z czasem zacznie piszczeć..... wada fabyczna tego modelu.
  • Poziom 13  
    Tak wiem ze to jest wada fabryczna ale dopiero pierwszy taki telefon dostalem do serwisu i jescze nie wiem jak to naprawiac. W serwisie centralnym tez jeszcze nic nie napisali o tym. Dzieki
  • Poziom 19  
    dokladnie tak jest jak napisal @grzesiek33
    wszytskie starsze modele V3 maja to do siebie ze po jakims miesiecznym uzytkowaniu zaczynaja "buczec"
    jedynym wyjsciem z tej sytuacji jest jej wymiana.
    a tak pozatym bylo o tym juz mowione kilkanascie razy!!! wiec czas najwyzszy zaczac uzywac przycisku "SZUKAJ" -to nie boli :)
    pozdrwiam
    myczek
  • Poziom 13  
    Okay Myczek, nie chodzi mi o piszczace motki tylko o buczaca klawiature, to jest cos innego, do mnie trafija na gwarancji nowki v trojki z takim objawem.
  • Poziom 19  
    pack3r napisał:
    do mnie trafija na gwarancji nowki v trojki z takim objawem.

nowe V3 maja juz poprawiana klawiature i juz nie bucza!!
    tylko pierwsze partie motorolek V3 mialy buczace,piszczace klawiature przy wlaczonym poswietleniu!!wada fabryczna !!
    byc moze Firma Motorola opruzniajac magazyny przeslala czesc wadliwego towaru do Polski zeby jej serwisaci sie nie nudzili :)
    jedna znana mi metoda usuniecia buczenia, piszczenia itd jest wymiana klawiatury na nowa :)
  • Poziom 16  
    To nie jest "buczenie" tylko "brzęczenie" ,dochodzące z przetwornicy pod klawiaturą. Wada fabryczna i wystepuje w starych i nowych V3.Mam jedną półroczną i drugą miesięczną (z poprawionym softem-mozna kręcić filmy video) i jest to samo.
  • Poziom 19  
    nowy soft nie swiadczy o tym ze motka jest nowa!!
    ja mam juz 6miesicy i jakos nie buczy (i nie brzeczy)
  • Poziom 2  
    mam pytanko
    Czy to buczenie klawiatury może doprowadzić do czegoś gorszego? wybuch lub coś w tym stylu? :lol: :lol:
  • Poziom 34  
    do rozstroju nerwowego :)
    niektórzy nie wiedzą ale ta przetwornica ma na wyjściu jakies 110V.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    w motoroli V3 do podświetlenia klawiatury zastosowano matę fuorescencyjną, Dzieki zastosowaniu tej maty uzyskano przyjemny odcień niebieskiej zieleni. Nie bez znaczenia jest też to że sama mata jest niewielkiej grubości i umożliwia dalszą miniaturyzaję telefonu. kompletna klawiatura czyli: blaszane przyciski+mata fluorescencyjna+folia klawiatury ma około 1mm grubości.
    co istotne, technologia ta pozwala na podświetlenie równomiernie dużych powierzchni, przy najmniejszym zużyciu prądu na cm2 (w stosunku do diod świecących)

wady to konieczność stosowania przetwornic wysokiego napięcia (mata potrzebuje 80V przemmiennego napięcia) oraz dość złożona technologia zabezpieczenia maty (szczelność maty)związków chemicznych fluoru które muszą być zabezpieczone przed dostaniem się wilgoci - inaczej mata zacznie dostawać plam które nie świecą ..

piszczenie, (buczenie) jest spowodowane pracą przetwornicy(rezonans mechaniczny cewki przetwornicy). Zjawisko nie jest szkodliwe, i nic się w telefonie nie psuje.
    w motorlce V3 pojawia się losowo, i potrafi występować nawet w zupełnie w nowych telefonach.
    nie należy się zbytnio tym przejmować, traktując "ten typ tak ma" ew. dla pedantów polecam zmianę klawiatury koszt zakupu na allegro około 70pln + wizyta w serwisie w celu wymiany klawiaturki - czyli w całości dość wysoki koszt.

nie pomogą środki polegające na wytłumianiu pracy przetwornicy, długo nad tym siedziałem i niewiele wskurałem - nie pomagało zalewanie przetwornicy klejem, zalepianie pianką. pisk występował w dalszym ciągu, mniejszy, :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    odpisuje bo dostaje prośby na PW. Piszmy tutaj niech inni też poczytają....

pojawiło się pytanie:
    -Czy poprzez wymianę taśmy klawiatury zlikwidujemy pisk?
    -odp. TAK, ale musimy włożyć "niepiszczącą" taśmę

samo ułożenie taśmy w telefonie jest dość skomplikowane, gdyż w celu jej wymiany, należy praktycznie rozebrać cały telefon(razem z klapką wyświetlacza
    - osobom które nie mają odpowiedniego doświadczenia zalecam udanie się do porządnego serwisu (takiego gdzie nie nie pracują partacze - należy zasięgnąć języka wsród znajomych) lub po prostu autoryzowanego serwisu motoroli.

należy całą operację zlecić serwisowi gdyż kupując taśmę na własną rękę możemy kupić identycznie piszczącą
  • Poziom 14  
    Witam mam takie pytanie czy da sie wyłączyć podświetlenie zmieniając coś w sofcie? ile może kosztować wymiana w serwisie? chodzi o v3x
  • Poziom 10  
    Oblukaj na płycie głównej czy niema czasami na taśmie od klawiatury jakiegoś zwarcia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od GSM
    sprobuj, powinni przyjąć ;)

Ostatnio klienci mi tez narzekali na tą buczącą klawiaturę, po wymianie przetwornicy (zazwyczaj ze złej tasmy) wszystko wracało do normy ;)
  • Poziom 16  
    Miałem 7 nowym V3 Edge i wszystkie mialy objaw buczacej klawiatury,
  • Poziom 12  
    kolego wyslesz do serwisu to ci nie stwierdza usterki bo to nie jest traktowane jako usterka napisza obszerna regolke i to wszysrtko szkoda czasu na serwis

Moderowany:

INTERPUNKCJA!
    Tomasz WL

• Poziom 19  
    Witam , ja kiedys miałem taki przypadek , normalnie w v3 piszczy klawiatura , a w moim przypadku brzęczała jak u kolegi pack3r , wymieniłem cewke znajdującą sie w przetwornicy , na tasiemce u samego dołu, wyczytałem kiedyś w internecie że pomaga oklejenie tej cewki poksipolem :).
  • Spec od GSM
    ona fabrycznie jest zasilikonowana ;)
  • Poziom 14  
    Całe to buczenie bierze się z tego, że rdzeń tej cewki przy w.cz pracy przetwornicy wpada w rezonans i stąd się bierze to całe buczenie.
  • Poziom 19  
    Dlatego właśnie , pomaga wymiana , lub oklejenie tej cewki.