Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ennio Santini licznik rowerowy

04 Kwi 2006 02:10 36710 77
  • Poziom 11  
    Jeśli macie pytania odnośnie tego licznika to zadawajcie pytania.

Umnie licznik spisuje się rewelacyjnie

W załączniku są zdjęcia tego licznika:

Krutkie dane funkcje licznika.
    TACHOMETR ( JEST MIERZONA NA BIEŻĄCO I AKTUALIZOWANA. MAKSYMALNY ZAKRES POMIAROWY 99,9)

- PREDKOŚCIOMIERZ 0,0-99,9

- % WZNIESIENIE

- BAROMETR

- TENDENCJA POGODOWA

- TENDENCJA PREDKOŚCI

- CZAS JAZDY (RTM) (START NA POCZATKU JAZDY MAKSYMALNY ZAKRES POMIAROWY 9 GODZ 59 MIN 59 SEK)

- LICZNIK DZIENNY KILOMETRÓW (DST) 0,0-999,9 (START NA POCZATKU JAZDY)

- ZEGAR 0:00 - 12:59

- PREDKOŚC PRZECIETNA 0,0-99,9 ( AVS)(OBLICZANA JEST NA PODSTAWIE KILOMETRÓW DZIENNYCH PODZIELONYCH PRZEZ CZAS TRWANIA JAZDY)

- PREDKOŚC MAKSYMALNA I MINIMALNA (MXS)

- LICZNIK KILOMETRÓW SUMARYCZNY (ZAPAMIETANE ZOSTAJA WSZYSTKI PRZEJECHANE KILOMETRY) 0,0-9999,9

- WSKAZANIE TEMPERATURY W C LUB F

- PAMIĘĆ TEMPERATURY MAKSYMALNEJ I MINIMALNEJ PORÓWNYWALNEJ CO MINUTĘ

- STOPER )MAKSYMALNY ZAKRES POMIAROWY 19 GODZ 59 MIN 59 SEK

- ODŁĄCZANIE AUTOMATYCZNE ( W STANIE ZATRZYMANIA ROWERU KOMPUTER WYŁĄCZA SIĘ AUTOMATYCZNIE PO OKOŁO 2 MINUTACH W TEN SPOSÓB CHRONI SIĘ BATERIE PRZED WYCZERPANIEM I NIE NASTEPUJE UTRATA DANYCH)

- AUTOMATYCZNY START/STOP

- WSKAZANIE SKANINGOWE (AUTOMATYCZNE PRZEŁĄCZANIE WSKAZAŃ)

- PRZESTAWIANIE KM/H LUB M/H

- ZMIANA OBWODU OPON I BATERII BEZ UTRATY DANYCH

- WSKAZANIE OBNIZONEGO NAPIECIA BATERII

- PODSWIETLANY NA NIEBIESKO

- WYMIARY LICZNIKA 5,5 x 4,5 x 1,4 cm

- WYMIARY WYŚWIETLACZA 3,2 x 3,2 cm

- WYMIARC CYFRY 2,8 cm WYSOKOŚĆ, SZEROKOŚĆ 0,5 cm
  • Poziom 11  
    Właśie kupiłem ten licznik na Allegro i czekam aż przyjdzie :D wtedy wezme udział w dyskusji.
    TopTop1 dzięki za cynk o tym temacie.
    Pozdro
  • Poziom 11  
    Dzięki za wiadomość.

Postaram się zamieszczać swoje uwagi z użytkowania tego licznika.

Pierwsza uwaga to sam montaż licznika za pierwszym razem nie chciał mi działać długo się męczyłem i do końca nie wiem, jaka była przyczyna.
    Grzebałem w czujniku, bo myślałem, że bateria nie styka a następnie wymieniłem sam magnez, bo ten, który był w zestawie był kiepskiej jakości.

Zamieniłem go na magnez ze starego licznika i zadziałało także nie wiem, jaki był powód magnez czy bateria.

Ale po pierwsze to nie zniechęcać się, gdy nie chce działać, bo ja już prawie straciłem nadzieje myślałem, że może uszkodzony.

Dodano po 58 [minuty]:

Jestem ciekaw na jak długo starczają baterie w szczegulności baterja czujnika jest nie typowa paluszek ale zupełnie inny niż AA,AAA i jest na 12 volt.
  • Poziom 11  
    łoo a czy baterie dostałeś w zestawie?? bo mi sie wydaje że wiem jakie to są i one do najtańszych nie należą :/
  • Poziom 11  
    Tak baterie były w zestawie są włożone do czujnika i licznika.
  • Poziom 11  
    no tyle dobrze :D teraz czekam z niecierpliwością na licznik :]
    Pozdro
  • Poziom 2  
    Witam. Wczoraj dostałem licznik, tylko mam maly problemik. Magnes z czujnikiem mam zamontowany juz nieprzyzwoicie wysoko, a i tak nia ma łączności. Jeśli go zdejmne z podstawki i trzymam blisko nadajnika to dziala. Macie jakies pomysły? Pozdrawiam i dzia za maila z tematem na forum.
  • Poziom 11  
    A w jakiej odległości masz komputerek czujnik producent podaje że nie wiecej niż 40-50 cm.

Ja zmieniłem magnes na inny z innego komputerka zdjęcia zamieściłem wcześniej. Magnes musi być tak zamocowany, aby nie przesuwał się wzdłuż szprychy ani na boki tak, więc między szprychy a magnez z obu stron dodałem cienkie paski gumy. Po pierwszej jeździe miałem problemy z odczytami sam komputerek jest podatny na zkłucenia jak najdalej od komputera domowego oraz czasami podczas włączenia komputerka przed jazdą wariuje niby jadę podaje jakieś wskazania prędkości, choć wcale nie jadę w tedy nie ma innego wyjścia jak zresretować, ale w tedy traci się wszystkie dane i odnowa trzeba wprowadzać parametry niestety, ale automatycznie nie uruchamia się komputerek jak się wyłączy także przed jazdą należy nacisnąć dowolny guzik na komputerku.

I jeszcze jedno podczas jazdy czasami przekłamuje np.: jadę 14 km/h i na moment mi wskakuje na 22 km/h po chwili wraca do normy po skasowaniu jak napisałem jak wyżej po przejechaniu 20 km na razie wszystko ok. na razie mi jeszcze nie zwariował także nie musiałem go z powrotem skasować.

I jestem ciekaw czy u was podobnie się zachowuje. U mnie od ległoś komputerek czujnik to 50 cm.

Bardzo ważne to sam czujnik musi być bardzo sztywno za mocowany tak żeby nie zmieniał położenia względem czujnika oraz oczywiście sam czujnik też musi być bardzo dobrze zamocowany.

Dodano po 15 [minuty]:

I jeszcze jedno to położenie samego magnezu w względem czujnika też trzeba na zasadzie prób dobrać takie położenie, aby zadziałał u mnie minimalna zmiana położenia magnezu powoduje, że komputerek nie odbiera sygnału dla tego trzeba po ustawieniu bardzo dobrze zamocować magnez, jaki czujnik

Ale jestem ciekaw czy to przypadłość tego komputerka czy podobnie się dzieje z innymi komputerkami działającymi bezprzewodowo z tego by wynikało, że jednak lepsze są komputerki tradycyjne na kabelek.
    Muj poprzedni komputerek tradycyjny nie miał tego typu problemów.

Jak dłużej po używam, bo jednak te 4 godz. jazdy to trochę za mało na posumowanie to zamieszczę swoją końcową ocenę tego, komputerka jak na razie moja ocena to 4 -.

Dodano po 38 [minuty]:

Co do termometru to jest bardzo dobry wskazania identyczne z moją domową stacją pogody, barometr różnica zaledwie 2 hpa co do wysokości przed każdą jazdą trzeba wykalibrować czyli wprowadzić wysokość na jakiej się znajdujemy za każdym razem gdy wyruszamy w trase.

Dodano po 7 [minuty]:

Odległość czujnik magnes musi być tak jak w instrukcji ok 2mm.

Dodano po 9 [minuty]:

Napiszcie czy uwas są podobne problemy.
  • Poziom 11  
    właśnie dostałem licznik =) zabieram sie do montowania :)

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

i już mam GIGA problem =( nie moge poruszać sie po menu :/ jak już jakimś cudem uda mi sie ustawić zegar i obwód koła i wciskam "MODE" żeby przejść do innej opcji to nic sie nie dzieje :cry: jak resetuje to albo wyświetla mi jakieś kreski, kropki i inną funkcje albo pozostaje przy tej samej :/ Prosze o pomoc :cry:
  • Poziom 2  
    U mnie czujnik jest zamontowany 58 cm od komputerka, bliżej już nie da rady, i lipa. Za daleko, odczytu nie ma. Jak go zdejmnę z podstawki i zbliże do czujnika odczyt pierwsza klasa. Brak mi pomysłów. Pozdro.
  • Poziom 11  
    Proponuje wyjąć baterie trochę odczekać ponownie włożyć i zresetować powinno poskutkować u mnie ten problem nie występował.

A co do odległości to rzeczywiście trochę mała jaką podaje producent 40 -50 cm może bateria w czujniku jest słaba i nie łapie z takiej odległości warto by sprawdzić.

Dobrze by było żeby ta wartość była wyeksponowana przy ofercie bo jest to ważne.

Dodano po 15 [minuty]:

Właśnie podniosłem sobie troche kierownice i tak z najniszego punktu czujnika komputerek jest 56 cm z z najwyższego 51 cm i bez problemu odbiur.
  • Poziom 11  
    ehh już próbowałem wszystkiego ... napisałem maila do sprzedawcy ... bo to nie ma sensu chyba jakaś wada fabryczna bo nie zawsze reaguje na przyciski :/
  • Poziom 1  
    Ja nie miałem żadnych problemów z licznikiem, montażem, działaniem (odl.ok. 40cm). Wskazania prawidłowe, nie przekłamuje. A byłem raczej przygotowany na niespodzianki bo nie liczyłem za wiele za tę cenę.
    Jeżeli nie pomaga reset (wyjęcie baterii) to trzeba reklamować. A czy ktoś dostał kartę gwarancyjną ? Paragon, dowód zakupu ?
  • Poziom 2  
    No i udało się, receptą było odwrócenie czujnika, u mnie licznik zadziałał z czujnikiem w pozycji z zakrętką do baterii w dół. Pierwsze jazdy wykazały, że licznik nie przekłamuje. Pozdro.
  • Poziom 11  
    ja zareklamowałem (kupiłem na Allegro) i mam go odesłać ... co też jutro uczynie i chyba za kase którą mi zwrócą kupie coś z kabelkiem albo zostane przy swoim starym =)
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 11  
    Po troche dłuższym używaniu spisuje się idealnie jedynie na samym poczatku się dziwnie zachowywał obecnie po trzech dniach i intensywnej jazdy licznik spisuje się rewelacyjnie brak przekłamań ale jakieś głępsze podsumowanie zamiezszce dopiero po miesiącu użytkowania.
  • Poziom 16  
    Ja proponuje drugi magnes na koło przesunięty względem pierwszego o 180st. Taki MAGNETUZER:) Podobno wzrost prędkości maksymalnek o 100% ;-)
  • Poziom 11  
    Zauważyłem, że komórka w pobliżu czujnika powoduje, że się włącza pokazuje, że jadę. Oczywiście wcześniej licznik trzeba uaktywnić można sprawdzić przybliżając komórkę do czujnika. Był bym rad jak ktoś by sprawdził czy też komuś się tak dzieje czy jedynie mój licznik się tak dziwnie zachowuje.
    Oczywiście od razu nie reaguje trzeba wówczas chwile poczekać.
    Zauważyłem to po włożeniu licznika aktywnego do plecaka gdzie miałem komórkę.
    I jestem ciekaw czy wszystkie czujniki tej marki działają na podobnej częstotliwości czy może każdy na innej czy ktoś to sprawdzał.

Dajcie znać.
  • Poziom 11  
    Po przejechaniu 200 km licznik spisuje się rewelacyjnie brak przekłamań jedynie, co należy to włączać licznik jedynie przed wyruszeniem w trasę ze względu, że jest bezprzewodowy, należy unikać miejsc o silnym polu magnetycznym (np.: obce sygnały radiowe, komórka itp., ale jest to normalne przypadku połączenia bezprzewodowego i dotyczy każdego licznika bezprzewodowego. Po przyjechaniu np. do domu należy poczekać aż licznik się wyłączy wówczas można dowolnie przemieszczać licznik.

Znalazłem w Internecie porady odnośnie liczników bezprzewodowych w przypadku występowania następującego problemu i z tego by wynikało, że jest to normalna przypadłoś liczników bezprzewodowych.

Wyświetlacz wskazuje wartości pomimo braku obrotów koła:

Pole elektryczne lub magnetyczne np.: z silnika elektrycznego, lub nadajnika radiowego zakłócają połączenia pomiędzy nadajnikiem a urządzeniem podstawowym.

Wykorzystywany jest maksymalny zasięg nadajnika (odległość nadajnika od urządzenia podstawowego), w skutek, czego licznik jest podatny na zakłócenia z zewnątrz.

Nieprawidłowy kąt ustawienia urządzenia podstawowego w stosunku do nadajnika (słaby odbiór)

Silne wstrząsy wpływają na odbiór.
  • Poziom 11  
    Musze przyznać, że mile mnie zaskakuje ten licznik bardzo dobrze się spisuje nawet w trudnych warunkach, silny wiatr, deszcz żadnych przerw w transmisji.
  • Poziom 13  
    A kolega TopTop1 to sobie czasem nie robi reklamy na forum - bo dziwnym trafem pisze tylko o tym liczniku z Allegro? :wink:
  • Poziom 11  
    Nie robię sobie reklamy, bo nie handluje tymi licznikami jestem użytkownikiem proszę przeczytać wcześniejsze posty staram się być obiektywny zachęcam innych użytkowników do własnych ocen.

Piszcie, bo o to już mnie posądzają, że robię sobie reklamę w takim razie nie napisze żadnego postu do zobaczenia.

I Kwoko prosze mi powiedzieć gdzie można ten licznik kupić poza allegro.
  • Poziom 13  
    Kolega się niepotrzebnie obraził na mój żart - przecież Cię o nic nie posądzam. Chodziło mi o post powyżej mojego, który wygląda jak reklama :) (miało być "tylko w superlatywach o tym liczniku (...)" ale się "zgubiło" - i faktycznie to wygląda jak jakiś zarzut). Jeżeli uraziłem, to przepraszam.
  • Poziom 11  
    Ok. Przyjmuje przeprosiny i z drugiej strony to trochę masz racji, bo rzeczywiście chyba tylko ja pisze i rzeczywiście tak by wyglądało jak bym chciał zareklamować produkt tak, więc może rzeczywiście wycofam się na jakiś czas, ale zachęcam abyście umieszczali swoje opinie żeby nie wyglądało, że tylko ja pisze.
  • Poziom 1  
    Witam.jestem nowy na tym forum.właśnie kupilem ten licznik na allegro za nieco ponad 80 zl....apropos....czy te podswietlenie to dziala caly czas?tzn.chodzi mi o to czy dziala ciagle jak sie jedzie i wlacza przyciskiem raz...czy trzeba miec na chwlike przytrzymany przycisk i dopiero wtedy na krotka chwile dziala??...pozdrawiam.PENY
  • Poziom 2  
    Witam. Jeśli chodzi o podświetlenie to działa przez około 3-5 sekund (nie liczyłem) ale u mnie to światełko wysiadło :( pewnego razu pojechałem na przejażdzkę, wieczorem, wszysko ładnie działało, a gdy wróciłem swiatełko nie działa - w zamian gdy wcisnę przycisk "light" licznik ożywa i pokazuje jakąś tam prędkość - a szkoda bo świetnie się to podświetlenie sprawowało.
    Jeśli chodzi transmisję bezprzewodową to nie widzę problemu żeby czujnik przyczepić jak najdalej środka koła - tym bardziej że są taśmy "samozatrzaskowe". Jedynie czujnik na szprychach musi przechodzić odpowiednio (przy największym zgrubieniu) przy czujniku.
    Tak poza tym to Ennio jest OK. Denerwuje mnie tylko fakt że temperatura działa tylko podczas "skanowania" wszystkich funkcji. Jeśli mam włączoną tylko temp. to cały czas jest taka sama. Do tego, też, skanowanie powoduje ze licznik na chwilę nie uaktualnia prędkości (jadę sobie 10km/h, nagle "ogień" , tak że mi wiatr mało głowy nie urwie ;) a na liczniku nadal 10.Dopiero po 5-10 sek. pokazuje faktyczną pręd. np. 30km/h-40km/h).

A co do "samożycia" licznika to faktk - czasem żyje swoim życie: przy komórze , kompie itp. najgorsze jednak to żę czasem mi sie przez to zawiesza i pozostaje wyciągnięcie baterii na kilka(koniecznie na kilka) sekund. Dlatego staram sie go trzymac jak najdalej sprzetu elektonicznego. BO przez to mam w pamięci maksymalną prędkość 70 , a najwięcej udało mi sie wyciągnąć 58km/h.
    Sprzet kupiłem na Allegro za 70 złoty, i przejechałem do dziś 194 km.

Co do wypowiedzi "mroova81" to jest jasne jak słoce że gdy dołożyć drugi czujnik po przeciwnej stronie to będziesz jechał dwa razy szybciej, skoro na przejechanie tego samego odcinka czujnik napotka dwa sygnaly. jeśli wstawisz 4 takie czujniki (równo w kształcie gwiazdy) to będziesz jechał 10 a na liczniku 40. Tylko po co???!?!:):):)
    Jak byłem mały to też tak sobie zrobiłem. Po prostu dałem zwykły magnes z drugiej strony. Ale ponieważ licznik mierzy czasu BARDZO BARDZO precyzyjnie, mój stary licznik strasznie nieprecyzyjnie wskazywał - cały czas migało np. pomiędzy 35 a 40. ale tak szybko ze nic nie dało sie zobaczyć.
    Choroba a sie rozpisałem . pozdrawiam Ennio Santini'owców.
  • Poziom 1  
    Mam takie pytanko co do tego licznika, a mianowicie: czy można go montować bezpośrednio na rurze kierownicy czy tylko na tym "wystającym po za nią" uchwycie? Chodzi mi o uchwyt na zdjęciu P1010001x.jpg załączonym przez TopTop1.
  • Poziom 16  
    Zastosował ktoś taki licznik w samochodzie??? Fajny bejer tylko gdzie z tym magnesem, bo przecież nie do koła... Prędkościomież na lince więc też odpada:( generalnie pomysłów mi brak