Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook i usunięte pliki.

Piko 04 Kwi 2006 12:08 5419 8
  • #1 04 Kwi 2006 12:08
    Piko
    Poziom 20  

Witam. Mam taki problem. Zachciało mi się zaciągnąć outlookiem pocztę z serwera Wp do komputera . Zaciągłem około 800 listów z czego dużo się nie wciągło sygnalizując jakieś błedy. Wileokrotne próby nie wnosiły nic nowego. Był moment taki że w moim kompie miałem ponad 2000 listów w elementach odebranych. Postanowiłem je usunąć i zresetować outooka. Tak zrobiłem..!!!! Tylko że w ustawieniach było tak że usuń z serwera kiedy usunę z elementów usuniętych . Nie zajarzyłem że to jest dla mnie koniec . I w ten prosty sposób pozbyłem się wszystkich listów z kompa i z serwera. Napisałem wczoraj do Wp.. czy istnieje możliwośc odzyskania tych listów ale nie dostałem żadnej odpowiedzi do teraz. Natomiast interesuje mnie kwestia jeszcze mojego kompa czy tu jest jeszcze coś do zrobienia? Plik elementów odebranych teraz już jest tyci tyci ..a był solidny ponad 200MB .Pewno na dysku jeszcze dużo sektorów zawiera moją pocztę ..tylko jak sobie z tym poradzić ? Satysfakcjonuje mnie odzyskanie nawet części tej korespondencji . Pomocy !..
    Piko.

0 8
  • #3 04 Kwi 2006 18:09
    Piko
    Poziom 20  

Dziękuję koledze Paweliw. Sporo tam jest do wglądu, nie mniej chodzi mi o "coś" co przeskanuje dysk w moim kompie w poszukiwaniu emaili, problem polega na tym że Outlook sobie po swojemu szyfruje (koduje) pliki żeby nie były tak łatwe do wyodrębnienia. Teraz wiem ..że lepiej zrobić sobie 100 kopii więcej niż jedną za mało. Dzięki.
    Liczę że ktoś może jeszcze coś mi podpowie ..ppuki dysk się nie zaśmieci innymi bzdetami. Pozdrawiam Piko.

0
  • #4 04 Kwi 2006 18:43
    paweliw
    Spec od komputerów

Rozmawiamy o Outlook Express-ie czy Outlook-u z Offica ?

0
  • #5 05 Kwi 2006 08:04
    Piko
    Poziom 20  

Niestety outlook express, do tego jakoś jestem bardziej przyzwyczajony (a teraz może bardziej pasuje słowo byłem?).
    Pozdrawiam Piko.

0
  • #6 05 Kwi 2006 08:38
    paweliw
    Spec od komputerów

Outlook Express nie koduje sobie e-maili, po prostu zapisuje je w plikach *dbx, pliki te można spokojnie podejrzeć np. wtyczką do Total Commandera.
    Szkoda, że niedokładnie przeczytałeś wskazany Ci wcześniej link. Zamiast szybko działać dorobiłeś sobie teorię o "kodowaniu" pliku przez program ...

Jeżeli miałeś już e-maile w Outlooku i je usunąłeś to trzeba było szybko użyć programu do odzyskiwania danych (np. wspomniany Get Data Back) a być może odzyskał byś je w całości.

Pomimo, iż po usunięciu e-maili (z np. skrzynki odbiorczej) następuje nadpisanie pliku, to tuż po tej operacji można odzyskać poprzedni plik.
    Sam to przerabiałem wczoraj, usunąłem niechcący całą zawartość podkatalogu z pocztą i zamknąłem Outlooka.
    Po następnym otworzeniu zorientowałem się, że brak mi wiadomości. Mimo iż skasowany folder (czyli plik Rejestracje.dbx) został zamieniony, odzyskałem poprzednią jego wersję (skanowanie dysku Get Data Back trwało około 15 minut, przywrócenie kilkanaście sekund).

Oczywiście miałem kopię pliku z poprzedniego dnia ale bez kilku wiadomości.

0
  • #7 05 Kwi 2006 11:29
    Piko
    Poziom 20  

Faktycznie. Przepraszam nie zobaczyłem. Przeskanowałem dysk tym programem ... i taki mam efekt na ekranie. Czy jest jeszcze ten plik "1410...." do odzyskania czy nie ? Bo próbuję coś z tym zrobić ale program nie bardzo chce , może coś w opcjach trzeba ustawić ? Z angielskim nie stoję najlepiej ...
    Pozdrawiam Piko.

0
  • #8 05 Kwi 2006 14:42
    paweliw
    Spec od komputerów

Ten katalog jest pusty, nie ma tam żadnych plików.
    Masz Windows 98 ?
    Standardowo pliki poczty są przecież w katalogu C:\windows\Dane aplikacji\Identities\{...}\Microsoft\Outlook Express, szukasz nie w tym miejscu. Nadpisany plik powinien znajdować się w tym samym katalogu (przekreślony z zamienionym pierwszym znakiem nazwy).
    Swoją drogą sprawdź też wszystkie katalogi stworzone na C: przez program, jak nic wcześniej nie znajdziesz.

0
  • #9 06 Kwi 2006 08:45
    Piko
    Poziom 20  

Witam, i jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc Paweliw. Tak mam na tej partycji Win98 a na D mam Xp stąd takie nazwy katalogów, całość jest na FAT32. Wczoraj miałem problem z tym programem bo nie szło ratować nic (przez skopiowanie np. na dysk D) gdyż program krzyczał że trzeba się zarejestrować. Już jest po sprawie zarejestrowany. Faktycznie ten katalog jest pusty. Jego nazwa też jest zmieniona bo jako pierwszy znak nazwy powinna być klamra czy nie jest tak? Znalazłem jakiś obszerny plik któego nazwy nie kojarzę bym się takim czymś bawił ostatnio o grubości ok 400MB. Program go nazwał Pack.zip . Przeglądałem zawartość na "podglądzie" w total comanderze i szok ..są tam jakieś strzępy listów, nie jest ich za dużo ale ..na wszelki wypadek w celu dalszej jakiejś obróbki zostawiłem sobie to na dysku D. Bedę szukał innych takich kawałków . Zreanimuję sobie wszytskie skasowane pliki i z czasem bedę je prześwietlał.. A teraz jeszcze taka kwestia ..Powiedziałeś że nie w tym miejscu szukam.. Ok ..ale w katalogu Windows program wyświetla mi tylko jakiś jeden katalog (teraz nazwy nie pamiętam ale jakaś bezsensowna) i ze 30-40 pojedyńczych plików z różnymi rozszerzeniami? inne katalogi wydają się być prawdziwe.Niewiem dlaczego nie pokazuje mi normalnie tych katalogów które widzę w total comanderze? Poszukam jeszcze w innych miejscach ale sam nie wiem z jakim skutkiem .. a po za tym chol.. czasu mi ostatnio brakuje . Jeszcze raz dziękuję koledze i może jeszcze na coś mogę liczyć , np może coś takiego jak jakiś przeszukiwacz sektor po sektorze dysku który wychwytywałby np sekwencję adresu emailowego czy jakiś innych znaków charakterystycznych dla poczty , w końcu wszytskie te maile były na jeden adres wysłane prawda? Ważne jest dla mnie aby tylko wyłapać takie bloczki a kiedyś może na wakacjach sobie usiąść i rozbierać je z uporem maniaka :):):):):):):). Chętnie np. teraz zrzucił bym zawartość całego dysku sektor po sektorze blok po bloku na jakiś inny nośnik tak bym bez szkody mógł sobie w przyszłości pracować i szukać dalej (tak bardzo mi na tej poczcie zależy).
    Pozdrawiam prawie desperat Piko.

0