Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer na przetworniku macAudio 300mm

damian-macaudio 04 Kwi 2006 15:33 2449 9
  • Witam

subwoofer powstał ok 5miesięcy temu ,budowałem go przez ok 5dni po 3godz dziennie.

ZAŁOZENIE

woofer miał słuzyc do muzyki pop,i troszke dance wiec bas miał byc kontrolowany.

GŁOSNIK

wybrałem niemieckiego macAudio 300mm o mocy 200rms

SZKRZYNIA

do głosnika dostałem parametry i tam równiez znajdowały sie 3 projekty obudowy 1zamknieta i 2otwarte
    wybrałem otwartą ze względu na nieduze rozmiary i dobrą skutecznosć.
    Obudowa ma poj niecałe 50L strojona b-r o sred 100mm i długosią 260mm strojony na ok 35Hz

ODSŁUCH

Byłem naprawde zaskoczony gdyz niewiedziałem ze bas bedzie tak mile wpadający w ucho.

KOSZTORYS
    -głosnik-349zl
    -obudowa-30zl(wiór 22mm)
    -b-r,terminal,filtr,itp-60zl
    -okleina-30zl

Zasilam go wzmacnieczem równierz macAudio model 4200

Fajne!
  • #2 05 Kwi 2006 00:16
    audittenter
    Poziom 15  

Nie słyszałem tego głośnika w akcji ale za 349 zł to chba musi mieć uderzenie. Bas bardziej kontrolowany uzyskał byś przy obudowie zamkniętej wychylenie membrany jest mniejsze. Tak po zatym jeszcze kolce jakieś tda nie wiem czy w mostku bo nienapisałeś jakiej mocy jest ten głośnik i by było super. Jak dla mnie obudowa 5- bo br mugł być z przodu ładniej by to się komponowało. A na temat głośnika nie będe się wypowiadał bo nie znam tej firmy. Więcej tak prawie udanych konstrukcji.

• #3 05 Kwi 2006 07:08
    oleczek1988
    Poziom 21  

Hm. Nawet ladnie ale bass reflex mogels dac z tylu. Czym wykanczales obudowe?? Fornir czy okleina ??

Ogolem nawet nawet 5/6

• #4 05 Kwi 2006 07:51
    kiepol
    Poziom 16  

Ładnie wykonana obudowa, głośnik tez fajny (lubię macAudio, sam posiadam dwie elipsy i graja bardzo ładnie). Co do bass-reflexu, to powiem, że to kwestia gustu, mnie tam się podoba - wyglada jak woofer creative tylko troszkę większy :D Jedyne do czego się przyczepie, to okleina, przyklejona w "złą" stronę, to znaczy poziomo. Pozdrawiam.

• #5 05 Kwi 2006 10:11
    PZ IX
    Poziom 32  

Ładnie. Widzę że to jest chyba fornir. A głośnik musi dobrze walić. W końcu 350 zł to niemałe pieniądze. Wydaje mi się że br ma trochę za małą średnicę. Czy to nie szumi?

• #6 05 Kwi 2006 14:54
    artczi
    Poziom 10  

Muszę przyznać, ze wykonałeś kawał dobrej roboty. Chciałbym usłyszeć go w akcji, głośnik za taką kasę musi mieć pier******cie!! Mnie sie podoba, pozdrawiam!

• #7 05 Kwi 2006 15:20
    Mis_Audio
    Poziom 11  

Ło głośnik cena zabójcza, ale grać też musi zabójczo.... Pozdrawiam
    Mis_Audio

• #8 05 Kwi 2006 20:31
    damian-macaudio
    Poziom 10  

głosnik ma moc 200RMS co sprawia zenawet słabe wzmacniacze go sa w stanie zasilic.
    A co do basu refleksu to dałem z boku bo sie ładnie prezentuje z przodu sie niezmiescił bo takie było załozenie b-r z przodu.
    Mimo to ze obudowa otwarta to bas naprawde sie ładnie kontroluje.

A ja zasilam go wzmacniaczem równiez macAudio ktury posiada moc znamionową 2x200RMS i wazy 8kg.

Dodano po 4 [minuty]:

obudowe okleiłem okleiną bo wtedy myslałem ze fornir jest masakrycznie drogi a jak sie teraz okazuje wcale tak niejest.

b-r od srodka obudowy równiez jest zakonczony tak jak nazewnątrz co sprawia ze powietrza wogule niesłyszymy.

okleina........no niestety to nie fornir ale jeszcze niejedną konstrukcie wykonam i napewno bedzie fornir

• #9 08 Kwi 2006 19:06
    Mietki
    Poziom 15  

No ciekawe jednakże nie podoba mi sie że słoje okleiny sa poziomo a nie pionowo jednakże to kwestia gustu po za tym 5

• #10 04 Paź 2006 00:32
    spigo3
    Poziom 14  

ułożenie słoji bardzoo dobrze się w tym przypadku prezentuje.... osobiście barrrrdzo mi się podoba... kawał dobrej roboty, moje gratulaje (zazdroszcze)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME