Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek Vectra 92

Syriusz74 04 Kwi 2006 15:53 1656 3
  • #1 04 Kwi 2006 15:53
    Syriusz74
    Poziom 23  

Witam
    Mam duzy problem z centalnym zamkiem w Oplu Vectrze 92 r.
    Sęk w tym ze przestal dzialac.Dostalem sie wiec do zamka od wew. strony i zauwazylem ze jest tam taki mały plastkikowy mikrostycznik .W zasadzie wszystko wydawało sie proste ponieważ z tego mikrostycznika wychodziły dwa kabelki które były prawidłowo (chyba ) podłączone,natomiast w powietrzu wisiał wyrażnie odlutowany kabelek(pochodzący z kostki u dołu drzwi).Niestety do teraz nie wiem gdzie go przymocować.Myślałem ze to masa,wiec oczysciem kawalek powierzchni i probowałem czy dziala-ale nic to nie dalo.Zaczelem szukac w tym mikrostyczniku wyjscia na trzeci kabelek -ale w efekcie rozwalilem go doszczetnie.Kupilem wiec drugi,jest nieco inny ale pasuje do klamki i tez wychodza z niego dwa kabelki.
    Uproszcze troche bo sam sie juz pogubilem:
    Do stycznika z kostki u dołu drzwi prowadzą 3 kabelki.
    Natomiast ze stycznika wychodzą tylko 2 kabelki
    Pytanie brzmi-gdzie podłączyć trzeci kabelek?

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodac ze centralny zamek obsluguje tylko przednie drzwi i bagaznik-bez tylnych drzwi.

0 3
  • #2 04 Kwi 2006 16:11
    xwit
    Poziom 33  

Jaki to zamek?Oryginalny czy dokładany?To ważne.Jak to tylko przód?Masz popękane przewody to tylnych drzwi między słupkiem a drzwiami albo walnięte siłowniki.Nie zastanowiło cię to czemu chodzi tylko przód.Jak to oryginalny zamek to ci wyjaśnię po co ten micro switch.A bezpieczniki sprawdzałeś?

0
  • #3 04 Kwi 2006 16:36
    Syriusz74
    Poziom 23  

Tylne drzwi wcale nie maja centralnego zamka i nigdy nie mialy-wiec tu nie ma problemu.
    Co do zamka to nie mam pewności czy jest oryginalny ale wydaje mi sie ze raczej tak.
    Centralny zamek dziala bo sprawdzalem go na krótko:
    -czyli tym trzecim kabelkiem który nie wiem gdzie podpiąć dotykalem do tych 2 kabli co idą do stycznika-i silowniki podnosza sie i opadaja

0
  • #4 04 Kwi 2006 17:27
    xwit
    Poziom 33  

Bo to jest masa.Tylne drzwi nie miały siłowników????Jesteś pewien,zaglądałeś tam?Ten micro switch jest to rygla.Jak przekręcisz zamek w pozycję poziomą i tak zostawisz to jest zamknięte na rygiel.A jak masz jeszcze el. szyby to jest to jeszcze do komfortu.Sprawdź te tylne drzwi.Coś mi tu nie gra.A jak wyglądają siłowniki?A od kiedy masz ten samochód?

0