Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon stacjonarny -- radiowy

dzikus666 04 Kwi 2006 16:15 4279 10
  • #1 04 Kwi 2006 16:15
    dzikus666
    Poziom 13  

niemam pojecia czy na dobre forum trafilem i czy to odpowiedni dzial ale skoro radio to radio... :-) mam pytanie i zalaczam do niego zdjecie elektroniki z modulu nadawczo-odbiorczego, urzadzenie dziala i jest w pelni sprawne ale daje sie wybrac tylko numery awaryjne np. 998, 997 itd... a przy wybraniu innego odzywa sie automat <polaczenie nie dozwolone>. czy widoczna na zdj. kostke PIC 16C57C mozna przeprogramowac i jakim programatorem bo w tej chwili mam tylko phoenixa. jesli ktos jest zapoznany z tym urzadzeniem tzn. z tym "telefonem radiowym" to prosze o jakies info lub linka na temat sposobu laczenie sie tego urzadzenia z centrala, rodzaju poczaczenia i wszelkie inne info :-) thx.

0 10
  • #2 04 Kwi 2006 16:44
    sq6ade
    Poziom 40  

To chyba moduł radiodostępu TEPSY bazujący na sieci NMT.

0
  • #3 04 Kwi 2006 20:41
    juurrek
    Poziom 12  

jest to urządzenie abonęckie nr.telefonu przyznaje tpsa ,pasmo 453mhz. analog moc 2w.Montowane w mjejscach gdzie jest brak kabla. duplex 10mhz

0
  • #4 04 Kwi 2006 22:15
    sq6ade
    Poziom 40  

Wydaje mi się że to czy dany aparat dostępowy ma uprawnienia do połączeń nie jest zapisane w nim samym. To domena centrali i systemu.
    Telefon wysyła swój identyfikator a centrala udostępnia linię lub nie.
    Mam w zasobach stare komórki tego systemu i widzą one sygnał BTSa a także próbują negocjować połączenie ale nie łączą się nawet na numery alarmowe.

0
  • #5 05 Kwi 2006 20:52
    rekinisko
    Poziom 22  

Mam takie samo urządzenie, zostało mi z czasów gdy używałem (legalnie) takiego telefonu - stacjonarnego :) Wówczas dawało się z nim jeździć tu i tam i wykorzystywać jako "przewoźną komórke" z opłatami jak za tel. domowy. Jest coś jeszcze... na urządzeniu podana jest strefa numeryczna, dla której wyprodukowany jest dany moduł. Może to ma coś wspólnego z jego logowaniem się / lub nie do sieci.... Mój wybiera alarmowe tylko ze swojej strefy...

0
  • #6 06 Kwi 2006 16:26
    dzikus666
    Poziom 13  

tak to modul dostepowy tpsy :) udaje sie wybierac numery alarmowe typu 998, 997 itp. czyli strefa numeracyjna i identyfikator sa zawarte w tymze urzadzeniu zatem gdzie sa one zaprogramowane? bo musza gdzies byc... wydaje mi sie to prostsze niz bysmy sie wszyscy spodziewali. rowniez musi byc mozliwosc zmiany tej strefy i numeru id. z poziomu tego urzadzenia.

PS. tylko od czego zaczac... :-)

0
  • #7 06 Kwi 2006 16:43
    sq6ade
    Poziom 40  

dzikus666 napisał:
    udaje sie wybierac numery alarmowe typu 998, 997 itp. czyli strefa numeracyjna i identyfikator sa zawarte w tymze urzadzeniu

Podnosząc słuchawkę to urządzenie wysyła swój identyfikator do sieci po czym dostajesz odpowiedź w postaci tonu w słuchawce. Musiałbyś sklonować to urządzenie na czyjś identyfikator. Ale to tylko moja hipoteza. Zapodaj nazwy czipów w części "cyfrowej". Albo zrób dokładniejsze foty.

0
  • #8 06 Kwi 2006 19:50
    juurrek
    Poziom 12  

sprawa jest prosta jak kłębek drutu Urządzenie abonęckie zostało pozbawione nr.ale nie zostało wylogowane z systemu i dlatego nr.alarmowe działają.Tak samo jest u operatorów telefoni komórkowej w przypadku niepłacenia rachunków Operator powiadamia abonęta o niezapłaconych rachunkach i informuje o mozliwym zablokowanju nr. i jest konsekwętny .Tepsa robi to samo ale ma za duzo pracy aby dany nr. wylogować TOTALNY BAŁAGAN W TPSA.

0
  • #9 06 Kwi 2006 23:50
    Redss307
    Poziom 20  

Witam.A w jakiej postaci podawany jest identyfikator do BTS-a?

0
  • #10 07 Kwi 2006 08:53
    sq6ade
    Poziom 40  

W postaci pakietów FSK 1200bps.

0
  • #11 08 Kwi 2006 11:16
    dzikus666
    Poziom 13  

sq6ade napisał:
    Zapodaj nazwy czipów w części "cyfrowej". Albo zrób dokładniejsze foty.

a wiec: PIC16C57C i w zasadzie tylko to sie zuca w oczy... dokladniejsze foty beda na wieczor a chipy poza tym wymienionym to: MPF39VF010, OKIM7716 i kilka innych... nawet na laminacie jest adres stronki producenta zdaje sie :-> www.rtx.dk

0
  Szukaj w 5mln produktów