Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie VW T2/T3. Nagłośnienie przodu, głośnik basowy i wzmacniacze.

turbolanser 04 Apr 2006 16:16 4114 6
    turbolanser
    Level 10  
    Właśnie (ciekawe jak długie będzie to "właśnie") odrestaurowuje VW transportera T2/T3 Dokę (taki kanciaty, do połowy bus, do połowy pick-up). Chociaż do końca prac jeszcze sporo czasu, to już zastanawiam się nad zestawem audio jaki tam umieścić.
    Z przodu w drzwiach jest miejsce na elipsy 6x9 (trzeba lekko odsadzić ze względu na magnes), oraz na 10cm głośniczki (odpada, zresztą miejse marne). Niestety miejsce na elipsy jest na poziomie stóp, co znacznie ogranicza zastosowanie tychże właśnie głośników. Odpowiedzią na problem mogą być sinuslive'y SL240, które mają oddzielne tweetery. Nie wiem tylko czy to sie do czegoś nadaje i czy nie lepiej zastosować np Hertzów w podobnej cenie, ale współosiowych. Może się okazać że jest za mało wysokich tonów, może dorzucenie 10tek to jednak dobry pomysł ? To jest problem nagłośnienia przodu, czyli problem numer 1.
    Teraz pora na problem nr2. Otóż chodzi o bas. Miejsca pod tylną kanapą starczy najwyżej (jeśli chodzi o wysokość) na głośnik basowy o wys. 25cm (+ obudowa). Myślałem o zbudowaniu skrzyni dla dwóch 25. Nie wiem tylko jaki kształt, czy z bassreflexem czy bez, oraz jakie głośniki basowe 25cm w rozsądnej cenie, a jednocześnie o przyzwoitej jakości zastosować (myślełem nad Hertzami jakimiś?). Dodam, że lubie duuużo basu, ale raczej głębokiego, a nie męczącego buczenia ze skrzynek za 100 pln z allegro. A może lepiej dać jedną 25, ale droższą o większej mocy i lepszych parametrach ?
    Problem numer 3 to wzmacniacze które do tego należy dobrać. Otóż widziałem wzmacniacze carpower (monacor), ale nie wiem czy jest to coś warte, zwłaszcza że chce raczej lepszej (czytaj klasa średnia) jakości granie. Wiem że mają różne serie niby o tych samych mocach, a znacznie różniące się ceną. Ktoś to używał i może się wypowiedzieć ?
    A może macie jakieś swoje pomysły/doświadczenia z nagłaśnianiem Transportera (doki) ? Z góry dzięki za pomoc.
    crazy_88
    Level 42  
    witam jesli chodzi o glosniczki sinlusive jest to bardzo dobry sprzet wiec nie ma obawy (warunkiem sa wygluszone drzwi) i do tego daj subwofer hertz es 250 w skrzyni bass reflex i do tego jakas 4 kanalowke (2 kanaly w mostku zasila suba a dwa pozostale przod np cos takiego):

http://carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=15&id_item=89
    wzmacniacz ten jest minimalnie przyslaby ale i tak to pieknie by gralo monacor jest bardzo dobryym sprzetem w swoim przedziale cenowym
    turbolanser
    Level 10  
    A może znacie jeszcze inne firmy oprócz Sinuslive!, które robią NIEwspółosiowe 6x9 ??
    crazy_88
    Level 42  
    alpine ,pioneer, rainbow, jbl ,infinity, sony
    wess122
    Level 12  
    Ja w t2 zrobiłem tak:
    Z przodu na podszybiu zamontowałem kolumny KULKI do których wstawiłem piszczałki, w drzwiach przednich głośniki 50W pionier, w drzwich srodkowych + w tapicerce po przeciwległej stronie głośniki 100W też pionier, na srodku busa tuba ( o blizej nieokreślonych parametrach ) a z tyłu podwieszony zestaw głośników SONY od jakiegoś kina domowego które kupiłem na giełdzie sam. za 20 PLN. Radio z alledrogo z MP3 DALCO + 2 piloty. Wzmacniacz leży juz rok i czeka bo sprzęt gra nawet dobrze i olałem tamat na razie.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tylko ten monacor 604 jest za cieńki dla ES250(minimum 250 RMS to on potrzebuje ,a i 300 nie pogardzi)Zamiast 6x9 w drzwi daj system odseparowany na 16,5cm(PB,Helix,Hertz jak lubisz ) ,to wystarczy.Wysokotonówki na deskę lub słupek.Może zamiast Es250 daj Es300 ...wiem tylko wzmak to min Monacor1502 i gra.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    nie rezygnuj z tych sinusów to bardzo dobry sprzęt.nie upieram się że maja to być to te elipsy.jak nagłośnisz tego busa to możesz mieć problem z tą przegrodą(za oparciem foteli)żeby nie wpadała w wibracje.w cenie ok 320zł.ma kolo na baledro wzmaka audisona lr-604.za tą kwotę to kozak sprzęt.a suba to polecam:http://www.allegro.pl/item121242712_subwoofer_dls_w712_skrzynia.html
    .pozdro.dan
    ps.fajnie że ludzie inwestują w takie samochody(ikony)motoryzacji