Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hertz DSK 165 a ESK 165. Jak jest z głośnikami? Czy DSK są dużo gorsze?

waflo77 04 Apr 2006 16:52 9107 11
    waflo77
    Level 13  
    Ogolnie wszyscy twierdza ze ESK165 sa duzo lepsze od DSK165. Przygladnelem sie blizej ich parametrom i nie wiem co powinienem o tym myslec. Sami spojrzcie:
    http://www.hertz2004.republika.pl/spez/dsk165_spez.gif
    http://www.hertz2004.republika.pl/spez/esk165_spez.gif
    Z powyzszego wynika, ze DSK potrafia przenies nizsze pasmo (od 50Hz), maja wieksza skutecznosc (93dB) i jedynie mniejsza moc (80W zamiast 100W).
    Jak wiec jest z tymi glosnikami? Czy DSK sa faktycznie duzo gorsze ?

waflo
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    crazy_88
    Level 42  
    esk sa mocniejsze tylko ale dsk tez sa bardzo dobrymi glosnikami wiec to zalezy od ciebie co wybierzesz
    waflo77
    Level 13  
    Kupilem kilka dni temu DSK165 (w dostawie sa wlasnie) ale wciaz sie zastanawiam czy dobrze wybralem. Sugerowalem sie wlasnie moca obu zestawow. Chce to zasilac koncowka radia 4*60W wiec zalozylem, ze DSK w zupelnosci wystarczy....
    Natrafilem jednak na wiele postow z nagatywnymi opiniami na temat DSK. Ponoc roznica miedzy seria ESK to prawidziwa przepasc. Co o tym sadzicie ?

DODANO:
    Radio mam takie: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=96465121
    Co o nim sadzicie ? Zagra to cosik ?
    crazy_88
    Level 42  
    mysle ze wzmacniacz bedzie lepszy do glosnikow niz radio u mnie elipsy 70 rms trzeszcza pod radiem(sprawdzalem z kumplem na jego radiu) a pod wzmocnieniem graja wzorowo
    waflo77
    Level 13  
    Tak, jasne ze wzmacniacz jest lepszy ale nie zamierzam go wstawiac bo obecne auto zmieniam za 3-4 miechy wiec nie chce robic "przesadnie" dobrego systemu audio. To radio panasonica mam od dawna (chyba z rok w szafie lezy) i po prostu chce je wykorzystac aby nie ponosic kosztow.
    raper6
    Level 16  
    ja mam dsk pod radiem 4*50 i graja ale słabo potrzebny wzmak i dobra zabudowa bo inaczej basu niebedzie
    waflo77
    Level 13  
    Nie licze na wielki bass bo to przeciez glisniki midbasowe sa. Bass bede mial na tylnej polce. Licze na czysty dzwiek w calym zakresie pasma. Dzwi m aucie mam wielkie, ciezkie...wygluszone.
    raper6
    Level 16  
    srednim pasmem graja dobrze a i z drzwi basik bedzie
    waflo77
    Level 13  
    Dzieki za linka. Mysle, ze temat wyczerpalismy. Pozostaje mi poczekac na glosniki, zamontowac i przekonac sie na wlasne ucho jak graja. Jak bedzie lipa to do wymiany...ale mam nadzieje ze bedzie OK :)
    mukade
    Level 31  
    Tak off topic - Ile zapłaciłeś za te deski??
    waflo77
    Level 13  
    250zl wraz z przesylka. Jajka za 230zl wraz z przesylka....znalazlem na Allegro.

offtopic:
    z DSK sa po dwie zwrotnice na strone. Oddzielna dla gwizkda i oddzielna dla duzego glosnika. Jak podaje sie syglan z radia na dwie zwrotnice jednoczesnie ? Pytam z ciekawosci jak to podlaczyc. Gdy dostane glosniki to sie pewnie wszystko wyjasni, ale chcialbym wiedziec wczesniej :)