Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa z wolno stojącej wody, jaką kupić?

cola_ldz 04 Kwi 2006 17:40 68730 15
  • #1 04 Kwi 2006 17:40
    cola_ldz
    Poziom 11  

Witam. Potrzebuje pomocy w wuborze myjki. Interesuje mnie taki model który ma mozliwość pobierania wody wolnostojącej ze zbiornika. Czy ktoś sie orientuje czy jakaś myjka ma taką ,,funkcje,, Pozdrawiam

3 15
  • #2 04 Maj 2006 22:07
    Wieslaw3
    Poziom 18  

Też potrzebuję podobnej pomocy. Ja z kolei mam zamiar kupic coś tańszego bez podgrzewania. W cenie do 250zł można kupić markowego Karchera lub innej mniej znanej firmy (Budget, PERFORMANCE, itp). Zastanawia mnie jedno: myjki Karcher ważą tylko 4 kg. Natomiast tych innych firm również są małych rozmiarów a ważą ponad 10kg. Można więc przypuszczać, że myjki Karchera maja plastikową pompę a te pozostałe metalową albo aluminiową (jak zresztą zapewniają sprzedawcy myjek PERFORMANCE).
    Bardzo prosze w imieniu swoim i kolegi cola_Idz o pomoc w wyborze i o radę osób które znają takie urządzenia od środka.

2
  • #3 06 Maj 2006 21:29
    Wieslaw3
    Poziom 18  

Skoro nikt inny nie chce, sam sobie odpowiem na poprzedni post.
    Kupiłem dzisiaj w Castoramie myjkę marki Perfomance. Jest to jedna z tańszych myjek. Praktyka pokazała, że chyba zbyt wiele oczekiwałem od tego urządzenia. Takie zapewnienia, że mycie sprowadza się tylko do: nałożenia aktywnej piany, odczekania kilku minut i spłukania – to bajki, po takim zabiegu nasz samochód nadal jest brudny. Praktyka pokazała, że wpierw należy wstępnie przemyć auto myjką, potem tradycyjnie woda z szamponem i gąbka bądź szczotka - jedziemy całe auto no i na koniec spłukujemy myjką. Jakie korzyści z myjki?
    - zużyjemy mniej wody,
    - dokładniej spłuczemy
    - myjką dobrze się myje chodniki gumowe
    - myjka docieramy do nadkoli i częściowo do podwozia usuwając z tantąd błoto i sól po zimie.
    Moim zdaniem kupowanie dodatkowych akcesorii (szczotek, pianownic itp) to tylko zbędny wydatek.
    Przy kupnie proszę zwrócić uwagę na wąż. Przy myjce która zakupiłem, wąż jest bardzo sztywny i nie ma przegubu co przeszkadza przy myciu.

Może te z wyższej półki potrafią więcej... - nie wiem.

2
  • #4 09 Kwi 2007 12:10
    matias333
    Poziom 13  

Witam. Jesli ktos z was jest na etapie zakupu myjki to niech szuka tylko i wyłącznie takiej która ma metalową pompe. Sam sie sparzyłem pare lat temu na tanim zakupie myjki Karcher 210. W czasie gwarancji sie rozciekła i sie okazało że pekła pompa /była plastikowa/ po gwarancji znowu ta sama usterka, w servisie chcieli za naprawe 250zl, kupiłem nie kompletną uzywke na Allegro, po roku znowu to samo i w tej chwili nie mam zamiaru ponownie jej reanimowac. Szukajcie z metalową pompą i z lancą rotacyjną jest ona bardzo skuteczna. Kolega kupił myjke Pegasus i niestety takiej lancy w zestawie nie ma i jest problem z umyciem brudniejszych żeczy

1
  • #5 23 Kwi 2007 22:46
    mrdread
    Poziom 11  

No wszystko fajnie tylko na stronie Karchera w specyfikacji nigdzie nie pisze z jakiego materiału wykonana jest pompa.

Może ktoś mi napisac w jakich modelach są aluminiowe a w kalich plastikowe pompy.

Mam zamiar kupic jakiś model z seri 2 tylko jaki ??

0
  • #6 23 Kwi 2007 23:50
    prez8s
    Poziom 33  

My mamy Karchera 205, uzywany jest od czasu do czasu i naprawde wystarczy nam w zupelnosci, ma cisnienie jak cholera, auto sie myje pieknie bez zadnych srodkow itd.. tylko trzeba uwazac na naklejki i rozne ozdoby typu paski na zdezakach itd.. bo zdziera, to samo ze slabymi szpachlami pod lakierem, moze odprysnąć, silnik bardzo ladnie myje, tylko trzeba polac najpierw srodkiem do mycia silnikow, takze tapicerke super myje, kiedys "pralem" tym karcherem fotele i wyscielenie podlogi z suzuki vitary, odkurzacz pioracy nie dal rady usunac brudow, to usunalem to karcherem :), naprawde rewelacja, cisnienie naprawde ogromne, zuzycie wody tez duze, takze jak by byly takie co ciagną z beczki to naprawde szybko by sie ta woda w tej beczce skonczyla.

2
  • #7 12 Maj 2007 22:56
    vince85
    Poziom 9  

Piszę drugi raz,bo gdzieś wcięło ten pierwszy.Otóż chciałem zapytać,czu ktoś z Was miał do czynienia z myjką LAVOR Superwash 160?Jak na swoje parametry,wyposażenie,gwarancję/3 lata!/i cenę/w Lidlu 666Zet./wygląda b.zachęcająco.Pytanie tylko,jak jest w praniu.Ciekaw też jestem jak z serwisem i ewent.dodatkowymi akcesoriami.Będę wdzięczny za opinię.
    Pozdro
    vince85:cry:

Dodano po 51 [sekundy]:

Piszę drugi raz,bo gdzieś wcięło ten pierwszy.Otóż chciałem zapytać,czu ktoś z Was miał do czynienia z myjką LAVOR Superwash 160?Jak na swoje parametry,wyposażenie,gwarancję/3 lata!/i cenę/w Lidlu 666Zet./wygląda b.zachęcająco.Pytanie tylko,jak jest w praniu.Ciekaw też jestem jak z serwisem i ewent.dodatkowymi akcesoriami.Będę wdzięczny za opinię.
    Pozdro
    vince85:cry:

0
  • #8 12 Maj 2007 23:17
    pakozly
    Poziom 9  

JA jestem posiadaczem http://allegro.pl/item194319390_black_decker_myjka_cisnieniowa_1500wb.html
    narazie tylko do testów :) pracuje w sklepie z elektronarzedziami :) ta myjka jak na swoją moc dobrze myje ma długi wąż i lance rotacyjną :) oczywicie myjka dobra mocna jak sie przyłozy palucha do stumienia to boli :) ale sama myjka nie umyje fury bez aktywnej piany lub przed wczesniejszym umyciem gąbką ale do spłókiwania wsam raz :) niedługo testy http://allegro.pl/item191614755_myjka_cisnieniowa_einhell_hr_160_bar_2000_w_gw_2l.html
    2000 W zoabczymy :) pozdro

0
  • #9 02 Lut 2009 16:28
    tomrom1985
    Poziom 30  

sam posiadam black & decker pw 1400 k. Musze powiedzec, ze za takie pieniadze jest bardzo dobra. Ze srednio brudnym autem radzi sobie doskonale + dobra aktywna piana. Jak wiadomo zastosowan jest wiele- mycie chodnika, kostki, mchu na fundamencie. Polecam pw 1400k dla zastosowan domowych. PS. ma aluminiowa pompe

1
  • #10 26 Lut 2009 19:14
    pacibum
    Poziom 10  

Przepraszam że zmieniam temat ale czy ktoś znalazł jakąś myjkę która pobiera wodę ze zbiornika ???

2
  • #11 09 Mar 2009 14:33
    wegan
    Poziom 11  

LII napisał:
    WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH MYJKAMI CIŚNIENIOWYMI.TAK SIĘ SKŁADA ŻE ZAJMUJĘ SIĘ NAPRAWAMI I SPRZEDAŻĄ UŻYWANYCH MYJEK KARCHER.JEŚLI KTOŚ MA PYTANIA PROSZĘ O KONTAKT bednarekka(małpa)promax.media.pl CHĘTNIE POMOGĘ.ZA OKOŁO 500ZŁ. MOŻNA JUŻ KUPIĆ NAPRAWDĘ FAJNĄ MYJKĘ NADAJĄCĄ SIĘ DO UMYCIA SAMOCHODU I NIETYLKO.CO DO MYCIA BEZDOTYKOWEGO TO ZALEŻY OD WIELU CZYNNIKÓW NP. MODELU MYJKI,OSPRZĘTU DO NIEJ,RODZAJU UŻYTEJ CHEMI,STOPNIA ZABRUDZENIA ITP.JEDNYM SŁOWEM IM WSZYSTKO MOCNIEJSZE {OPRUCZ BRUDU}TYM EFEKT LEPSZY.

Witam, mam problemk mz myjka Karcher HDS 895 S jest słabe cisnienie mimo mwymiany uszczelnień., Jaki może byc problem?

1
  • #12 28 Paź 2009 20:16
    grabasch
    Poziom 10  

Zawory ciśnieniowe, zawór przelewowy, wypłukana dysza ciśnieniowa...

0
  • #13 29 Paź 2009 22:48
    s36725
    Poziom 16  

pacibum napisał:
    Przepraszam że zmieniam temat ale czy ktoś znalazł jakąś myjkę która pobiera wodę ze zbiornika ???

Witam kolegę. Myjki pobierające wodę ze zbiorników otwartych można znaleźć w sklepie hydromex.pl. Najtańszą z tych myjek jest Joker:
    http://hydromex.pl/sklep/myjki/bez_podgrzewania_wody/Joker

Wszystkie myjki większe od Jokera również potrafią pobierać wodę ze zbiorników otwartych.

http://hydromex.pl/sklep/myjki

Niestety nie są to urządzenia tanie, lecz rekompensuje to ich niezawodność. Tak jak wspomniał wcześniej matias333, pompa jest bardzo ważna. Wszystkie z tych myjek mają pompy metalowe.

1
  • #14 29 Paź 2009 23:40
    grabasch
    Poziom 10  

Myjki marki Karcher też mogą pobierać wodę ze zbiorników.
    Nie ma bata jeżeli poziom wody będzie niżej niż urządzenie jakieś 2m to będzie problem z zasysaniem wody, trzeba zastosować wąż doprowadzający taki który nie będzie się spłaszczać/zapadać do środka pod wpływem podciśnienia, jeżeli włożymy smok w muł,piach,szuwary,dno to też urządzenie długo nie pociągnie.

Urządzenia z pompami odśrodkowymi nie mają problemu z "brudną" wodą. Ale nie dają dużego(powyżej 20barów) ciśnienia,mają za to duży wydatek tłoczenia.

Pompy tłokowe ze względu na swoją budowę - zawory uszczelniacze , o-ringi wymagają "czystej" wody, wolnej od zanieczyszczeń mechanicznych,które to mogły by uszkodzić elementy pompy...

Odpowiedni smok , wąż wodny z zaworem zwrotnym i Karcherek też da radę.
    Zresztą jak widzę urządzenia które podałeś w linku to też urządzenia z pompami tłokowymi

0
  • #15 15 Wrz 2010 09:21
    zibi828
    Poziom 1  

Witam. Chcę dołaczyc do grona myjkowiczow. Panowie i Panie nie ma sie co oszykiwac ze za 200/300 zł kupimy myjke na całe zycie. Siedze w tym temacie wiec wiem co mówie. Myjki czy to karcher czy innej firmy za kwote 200/300zł mozna sobie kupic i umyc rower lub auto .Jesli bedziemy myc sporadycznie wystarczy max na 2 do 3 lat. Jak znam temat wlasnie w 3 roku padnie pompa lub pusci wode na obudowie i juz mozemy sie rozgladac za nowym nabytkiem. Koszt naprawy poprostu jest nie adekwatny co do ceny. Jak mozna zauwazyc prosze sie nie podniecac towarem innych marek niz karcher( nie proponuje oczywiscie karchera tylko porównanie) , ze jak to czytamy hehe 150bar, 180bar, pompa kompozytowa lub aluminiowa. Drodzy koledzy (nie podaje marki bo nie o to chodzi) w myjce o której sprzedawca promuje 150bar po sprawdzeniu jej przyzadem dawało tylko 103bary no cóz gdzies sie zapodzialy 47 barów ale za to jak ladnie brzmi w opisie" 150bar". Co do pomp aluminiowych to niech ktos sprawdzi jej na zawartosc aluminium w pompie. Wypada gdzies rzedu 30% reszta to dodatkowe skladniki. Poprostu jesli by to miało byc czyste aluminium byłby nieopłacalny koszy produkcji. Znajac zycie w kazdym towarze czy to firmowym czy tez innej marki od plastiku po nakretke wszystko jest brane u skosnookich , jedynie nazwa firmy jest rodzima.Nie zwracajcie uwagi na piekne opisy na alegro. To ze jest gwarancja 2,3 lata nie jest tym ze ja beda uwzgledniac. Obwarowane jest to takimi zastrzezeniami ze prawie nigdy nie bedzie po waszej stronie.Tak jak juz ktos wczesniej pisał . W myjce gdzie padl waż niestety stwierdza ze nie podlega gwarancji. Koszt nowego to 2/3 całosci myjki. Takich spraw jest wiele wiecej. Jesli ktos chce myjke do sporadycznego uzywania to mozna kupic ale trzeba sie przygotowac ze max po 2/3 latach wymiana na nowa , jesli natomiast chcecie myjke konkretna ale do domowych potrzeb to koszt jest gdzies w granicach 1000zł co mysllle ze jest nieoplacalne no chyba ze ktos ma za duzo kasy a chce sam myc autko.Konczac całosc mysle ze kazdy jak sobie na spokojnie przemysli to niech sobie odpowie na pytanie czy gdyby on był producentem myjek to czy w granicy 200zł jest sie w stanie wyprodukowac porzadna myjke. Mysle ze w stanie sie jest wyprodukowac za sprawa taniej siły roboczej w chinach, potem znak firmowy naszej myjki, zachecajacy opis z podniesionymi (co u niektórych znacznie) parametrami i jest super , tylko ze do porzadnego produktu to jej ogromnie daleko. Pozdrawiam

0
  • #16 15 Wrz 2010 11:36
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.

0