Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna HP Vectra +nowy zasilacz -problem.

skorpio33 04 Kwi 2006 18:14 1158 4
  • #1 04 Kwi 2006 18:14
    skorpio33
    Poziom 13  

Witam.
    Ma problem. Zakupiłem nowy zasilacz do starej płyty gł. z komputera HP Vectra. Ze starego zasilacza wychodziła kabel z wtyczką podłączoną do płyty ,bez jakichs oznaczeń (trzypinowa taka jak do wentylatorów ).W nowym zasilaczu nie ma oczywiście takiego wyjścia i nic nie podłącze do płyty .I tu zonk - po odpaleniu Error przy ładowaniu biosu - drze sie coś "error fan" sprawdż konektor ,sprawdź wentylator i komp nie odpala.Wygląda że to podłączenie miąło cos wspólnego z wentylatorem zasilacza . I trzeba by to jakos ominąć...Ma ktos może jakis pomysł ??

0 4
  • #2 04 Kwi 2006 18:33
    tronic1
    Spec od komputerów

W to miejsce podłącz jakikolwiek wentylator z monitorowaniem obrotów to komputer wystartuje.Są też nowe zasilacze z wyprowadzonym monitorowaniem obrotów.

0
  • #3 04 Kwi 2006 19:01
    skorpio33
    Poziom 13  

Z monitorowaniem obrotów ? Tzn.taki który ma wyjście z trzema kabelkami ,o to chodzi ? Bo próbowałem podłączyć ale z dwoma, i nic ...

Edit : Z trzema tez próbowałem podłączac,i tez nie pomogło ,co więcej - wentylator nie rusza .A na wyjściu z zasilacza ,które jest podłączone do płyty jest ok. 6,5 volt .

0
  • #4 04 Kwi 2006 19:33
    tronic1
    Spec od komputerów

Musisz podłączyć taki z trzema kabelkami(czarny,żółty,czerwony).Chodzi właśnie o ten żółty,płyta potrzebuje odczytu obrotów.

0
  • #5 04 Kwi 2006 19:53
    skorpio33
    Poziom 13  

Nie pomaga ,nie tędy chyba droga ,dalej "fan error" .

Ok. problem rozwiazany ,zgodnie z sugestia która znalazłem tu na forum. Pomogła zworka na "Fan Tach " i masę .komunikatu o błędzie juz nie ma :)

0