Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon 5przewodowy na 4 przewodach..PILNE!

marcinek77 04 Kwi 2006 18:57 5257 6
  • #1 04 Kwi 2006 18:57
    marcinek77
    Poziom 15  

Mam domofon FIMpro (to samo co urmet)+zasilacz EWD10/20+unifony1131..do instalacji 4+n
    Mam do mieszkancow bloku pociagniete (stara instalacja) tylko 4 zyly..czy jest mozliwosc podpiecia unifonow tylko na 4 zylach?
    W jaki sposob to podlaczyc na 4 zylach?
    Czy zostaje mi tylko pociagniecie nowej instalacji??

0 6
  • #2 04 Kwi 2006 20:18
    z.kawalek
    Poziom 12  

czesc sprawa jest prosta zeby nie wymieniac instalacji musisz zmienic wzmacniacz na cztero zylowy unifony polaczyc mu{2} z 9 bo masa {6} jest w urmecie zwarta fabrycznie z 10 linia zaczepu {zwalniania} to te krosy .sterowanie zaczepem polega na zwarciu tych stykow co powoduje uruchomienie elektrozaczepu powodzenia

0
  • #3 04 Kwi 2006 21:36
    marcinek77
    Poziom 15  

z.kawalek napisał:
    czesc sprawa jest prosta zeby nie wymieniac instalacji musisz zmienic wzmacniacz na cztero zylowy unifony polaczyc mu{2} z 9 bo masa {6} jest w urmecie zwarta fabrycznie z 10 linia zaczepu {zwalniania} to te krosy .sterowanie zaczepem polega na zwarciu tych stykow co powoduje uruchomienie elektrozaczepu powodzenia

czyli mozna puscic wspolnym przewodem linie mikrofonu (2) i elektrozaczepu (9)?
    jakie oznaczenie ma ten zasilacz 4 zylowy..ja posiadam EWD10/20.czy na tym co posiadam jest mozliwosc zrobienia tego?

0
  • #4 05 Kwi 2006 11:03
    Stachserwis
    Poziom 28  

czesc podaje typ panelu sterowania domofonu typ 4LX producent zaklad elektroniki "GM-WO" adres www.domofony.com.pl powodzenia

0
  • #5 05 Kwi 2006 11:54
    cyruss
    Poziom 30  

Głowy nie daję ale o ile dobrze pamiętam to EWD pracuje też w systemie 4 przewodowym. Zwierasz we wzmacniaczu linię mikrofonów z linią zamka, to samo robisz w unifonach (szczegóły były w poprzednich postach). I puszczasz to jedną żyłą. Jest to chyba nawet na ulotce wewnątrz wzmacniacza.
    Wada tego rozwiązania jest taka, że podniesienie mikrotelefonów na dwóch (lub więcej) unifonach uruchamia zamek. Przy starych unifonach na węglowych mikrofonach wystarczało czasami dmuchnąć w mikrofon i było to samo.

Jest jeszcze inna możliwość - wykorzystanie linii słuchawek do zamka, trzeba tylko:
    1. w unifonach dodać po kondensatorze 10uF/25V plusem do linii a minusem do zacisku słuchawki
    2. w unifonach przyciskiem zamka zwierać do masy linię słuchawek, patrząc od strony linii to przed tym kondensatorem
    3. we wzmacniaczu połączyć linię zamka z linią słuchawek i KONIECZNIE odwrócić biegunowość elektrolita na wyjściu wzmacniacza toru brama-unifon.

Ale o ile pamiętam to urmety chodziły w pierwszym wariancie (mikrofon + zamek).

I w obu przypadkach wyłączyć układ czasowy wydłużający wciśnięcie przycisku zamka (zworka we wzmacniaczu), będzie zbierał z unifonów impulsy ładowania elektrolitów i załączał zamek przy podniesieniu mikrotelefonu.

Wzmacniacza 4LX nie polecam. Owszem, jest tani, ale przed zainstalowaniem trzeba mu wymienić elektrolit po mostku na wyższe napięcie (1000 uF/25V). Oryginalny jest na 16V, przy 12VAC jest na nim około 18-20V i po paru tygodniach/miesiącach klient przychodzi z reklamacją że "buczy w głośniku".
    Elektrolit się rozłazi.
    Może teraz jest inaczej, ale parę lat temu na 200% tak było we wszystkich które montowałem.
    No i nie ma regulacji toru brama-unifon (w oryginale jest w kasecie, nie we wzmacniaczu) a czasami jest to konieczne.

oooooooo.............. już pięćsetny post, ale ten czas za....beep...a.

0
  • #6 11 Paź 2006 21:11
    Barthhez
    Poziom 10  

Mam domofon z panelem sterowania 4LX a nie mam schematu jak go podłączyć BARDZO PROSZE O DOKŁADNY SCHEMAT INSTALACJ I

0
  • #7 12 Paź 2006 20:11
    cyruss
    Poziom 30  

Spotkałem elektronikę LX4 firmy GM-WO Fenix i unifony LX4 firmy Laskomex. 4LX to elektronika firmy Slican. Niestety nie montowałem jej jeszcze. Opisz ją dokładniej. Napisy przy zaciskach? Montujesz nowe czy naprawiasz istniejące?
    Nie wydaje mi się by tak solidna fima nie dała do tego instrukcji albo przynajmniej rozpiski zacisków.
    W pracy zwykle jestem cały dzień na GG, masz problem - pytaj.

0