Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miro FCCID: EVOKD-1730. Obraz przy małych rozdzielczościach jest rozciągnięty.

04 Kwi 2006 19:03 912 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z monitorem miro 17" a mianowicie chodzi o to że przy małych rozdzielczościach obraz jest rozciągnięty a przy dużych działa w miarę normalnie po dłuższej pracy czuć zapach spalenizny zauważyłem że na płycie jest przepanony jakiś tranzystor czy po jego wymianie monitor będzie działał poprawnie?
    Proszę o pomoc!!
  • Poziom 22  
    Myślę kolego że dobrze byłoby napisać jaki to tranzystor a wymiana obowiązkowa skoro pali ale nie skończy sie na nim bo prawdopodobnie przyczyna lezy w innym elemencie:)
  • Poziom 10  
    jest to tranzystor IRF630 po poprawie zimnych lutów obraz teraz jest zwężony
  • Poziom 10  
    Po wymianie tego irfa630 jak przełącze na małą rozdzielczość to na ekranie widać latające paski i skwierczy przetwornica
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Coś obciąża przetwornicę - coś przywiera (może kondensator w "drabince").
    W jakim układzie ten IRF siedzi?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    a przy 124x768 działa ale tak jakby nie był do końca rozciągnięty
    ten irf siedzi koło trafo powielacza wraz z kondensatorami
    to jest chyba HOT
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Jeśli z kondensatorami to pewnie "włącznik" pojemności do układu.
    HOT to duży tranzystor na radiatorze (na ogół wykonanym jako blacha wygięta dookoła trafopowielacza.
    Prześledź zasilanie +B - w gałęzi powinien być jeszcze jakiś IRF... (np 640), pracujący jako reg napięcia - pewnie on jest uszkodzony.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Nie za bardzo wiem gdzie jest gałąź B+ w tym monitorze , ten irf który wymieniłem był na radiatorze to pewnie on jest regulatorem napięcia
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Podaj jakieś namiary na schemat - to będzie dokładniej.
    +B to gałąź zasilająca (główna i najbardziej obciążona) - na ogół 45 - 80V
    Zasilająca HOT-a i tranzystor kluczujący zasilanie trafopowielacza.
    Pozdrawiam.
    ps.
    A jaki tam siedzi HOT (na reg. IRF 630 jest trochę za słaby, ale....)
  • Poziom 10  
    mam pytanie czy przyczyną może być trafopowielacz bo przy rozdzielczosci 1024x768 i 70hz działa normalnie