Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CS-721APF Brak żarzenia!

04 Kwi 2006 22:24 1370 7
  • Poziom 17  
    Witam.

Trafił do mnie TV jak w temacie. Telewizor włącza się "normalnie", tzn. wchodzi WN, LED mu mruga jak to w Samsungu. Brak żarzenia, a napięcia na katodach RBG po ok. 200V. Prześledziłem tor żarzenia aż trafiłem na hybrydę, która włącza to napięcie. Układ pewnie coś tam kontroluje, i mu się coś nie podoba, i dlatego są również zablokowane wzmacniacze wizji. Nie mam do niego schematu. Nie znalazłem na Forum postów na ten temat. W bazie schematów też niczego nie znalazłem. Nie wiem jakie to chassis, bo dopiero jutro w robocie będę mógł to sprawdzić. Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek albo coś mi może podpowiedzieć, to będę bardzo wdzięczny.
    Dziękuję z góry :D .
  • Poziom 43  
    Witam.
    Typ TV podany dobrze? Szukłem i nic takiego nie ma. Może podaj typ chasis jeśli jest podany na płycie.
  • Spec od TV
    Witam!
    Jest to chassis SCT52A
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    200V na katodach jest zawsze jeżeli brak jest emisji katod czyli w twoim przypadku brak żarzenia.
    Nie spotkałem się z TV, w którym żarzenie przechodziłoby przez jakiś układ kontroli (za wyjątkiem monitorów PC).
    Jednak spotkałem się z tym, że napięcie żarzenia jest wykorzystywane do kontroli i tam właśnie często jest przerwa na rezystorze (rezystor ok 1-2W), który znajduje się przy trafo-powielaczu.
    Tylko przy takim uszkodzeniu TV przechodzi w stan blokady(brak WN).
  • Poziom 17  
    JACOOS napisał:

Jednak spotkałem się z tym, że napięcie żarzenia jest wykorzystywane do kontroli i tam właśnie często jest przerwa na rezystorze (rezystor ok 1-2W), który znajduje się przy trafo-powielaczu.
    Tylko przy takim uszkodzeniu TV przechodzi w stan blokady(brak WN).

Dziękuję, zaraz lecę do roboty i upewnie się czy to tak nie jest. Wczoraj u klienta były trudne warunki do sprawdzenia. Teraz TV jest na stole "operacyjnym" może coś znajdę.

Dodano po 1 [minuty]:

tenap napisał:
    Witam!
    Jest to chassis SCT52A

Dziękuję za informację. Jednak dalej nie ma tego schematu w bazie schematów. Będę szukał dalej.
  • Poziom 41  
    Jeśli nie masz schematu dojdż po ścieszkach od PK /żażenia/ do trafopowielacza
  • Poziom 15  
    Można tez za eksperymentować i podłączyć żarzenie z zewnętrznego zasilania, oczywiście po odłączeniu zasilania fabrycznego.
    Tylko, jeśli jest tak jak pisałem wcześniej (zabezpieczenie) to nie wiem czy to coś da.
  • Poziom 17  
    Witam.

Problem z głowy. :D:D
    Doszedłem po druku do trafka. Opór szeregowy 0.2 oma w porządku. Okazuje się, że przerwa jest wewnątrz trafa!! :cry::cry: a ta hybryda tylko kontroluje napięcie żarzenia. Nawinąłem na rdzeń trafka jedno uzwojenie. Jeden koniec do masy a drugi na wylutowany od strony trafa opór szeregowy. Kineskop żarzy, ale dalej zablokowane wzmacniacze wizji. Trzeba było zamienić końce tej pętelki miejscami aby telewizor ruszył w pełej okazałości. Nie tak łatfo oszukać układ, bo widzi również złą fazę napięcia żarzenia :!:
    Cały dzień pracował pięknie a jutro wróci do właściciela.

Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie :D:D