Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić porządne odcięcie zapłonu w silniku na wtrysku ??

05 Kwi 2006 09:16 3270 11
  • Poziom 17  
    Witam...
    Mam uno z wtryskiem i chcialem zbudować poważniejsze odcięcie zapłonu.
    Widziałem ciekawy układ zamontowany u kolegi w aucie. Wyglądało to mniej więcej tak :) że w pewnym miejscu na desce rozdzielczej wstawały 2 punkciki coś jakby łebki od szpilek. Po przytknięciu tam palca słychać jak zaskakuje przekaźnik. Bez uruchomienia tego rozrusznik kręci wszystko jest normalnie a nie zapala :) Cały bajer spodobał mi się bo tych punkcików nie widać a potencjalny złodziej maca za przełącznikiem :) Czy ktoś ma pomysł jak to wykonać :) Może ktoś ma inne ciekawe rozwiązanie. Prosze o każdy dobry pomysł :) Pozdrawiam!
  • Spec od Mercedesów
    Odcięcia zapłonu nie radzę - katalizator może nie wytrzymać sytuacji, gdy zgromadzi niespalone paliwo z silnika. Lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku odcięcie pompy paliwa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dużo na ten temat znajdziesz w przeglądarce.
  • Poziom 17  
    co mam rozumieć poprzez odcięcie pompy paliwa ?? czy ona jest elektryczna ?? Czyli póki co nikt nie wie jak zrobić coś co opisałem :)
  • Poziom 17  
    hmm... nadal wydaje mi się że można to jakoś samemu zbudować jak coś sie zrobi samemu można to po czasie przerabiać itp :)
  • Poziom 23  
    Wiesz kolego że chyba jak sam zbudujesz jakieś urządzonko to na pewno uchroni twoje auto przed kradzieżą .Wszystkie kupne ustrojstwa złodzieje mają opanowane. Tak jak jeden z kol. proponował możesz odciąć zasilenie elekt. pompy paliwa , [znajduje się na pewno w zbiorniku pal.] przecinając przewód i montując ukryty włącznik . Można też zamontować zaworek elektromagnetyczny [taki jak przy mont. gazu] z ukrytym włącznikiem Pozd.
  • Poziom 18  
    We wsztystkich rodzajach zabezpieczeń największe znaczenie ma nie to co unieruchamia samochód tylko w jaki sposób jest to założone w samochodzie. Moim zdaniem odcięcie pompy paliwa nie jest jakimś specjalnym zabezpieczeniem bo od razu słychać że nie pracuje a do przewodów od niej to w pare sekund mozna się dostać i autko pali.
  • Poziom 17  
    To co w takimukładzie warto odciąc ?? jaki obwud jest niezbędny do prawidłowej pracy silnika ?? Pozdrawiam!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dziękuje za porady. Temat Zamykam:)