Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router lucento cellpipe-namieszałem

remikson 23 Maj 2003 23:43 1245 0
  • #1 23 Maj 2003 23:43
    remikson
    Poziom 15  

Witam i serdecznie pozdrawiam!!
    Mam bardzo poważny problem,jego rozwiązanie jest teraz dla mnie sprawą najistotniejszą.
    Otórz pokusiłem się przeprogramować modem Lucento cellpipe od neostrady .Efektem miał
    być pełnowartościowy router.
    Chodziło o udostępnienie internetu na 3 komputerach.Ztego co słyszałem lepiej funkcjonuje
    stary komp pełniący rolę serwera jednak miał być router bo jest cichy mniej prądu... i takie tam bzdurne argumenty (modem jest kolegi-strach sie bać)
    Podłączyłem cellpipe pod coma i zacząłem grzebać w jego firmware
    zgodnie z instrukcją na stronce "http://neostrada.info"
    Początkowo wszystko wychodziło płynnie (''Na pytanie: "R1483(r)/IpoA(p)/PPPoE(pe)", odpowiadamy "pe")tak też zrobiłem a potem wpisałem IP i maskę sieci,dla VPI i VCI wpisałem
    odpowiednio 0 i 35 W następnym pytaniu nastąpiło pierwsze potknęcie -wg opisu powinienem
    otrzymać("Na pytanie: "Authentication (PAP(p)/CHAP(c)/None(n))" wpisujemy: "p")a wyskoczyło coś takiego:*** The 0/35 existed in R1483 ***
    *** The 0/35 existed in PPPoA ***
    Add another PVC ? (y/n):
    Właściwy komunikat wyskoczył w momencie zamiany parametru VCI z 35 na 36.Pomyślałem ,że to VCI jest już zajęte(prawde powiedziawszy jestem zielony z tematu sieci opierałem sie tylko na instrukcji i komendach których nie rozumiałem...niestety!!)Postanowiłem wejść do menu
    głównego i wejść w pppoa.pojawiło się coś takiego:
    PPPoA setting:
    Function VPI/VCI CLASS RIP UserID/Authentication
    PPPoA 0/35 ubr 0 xxx(malpa)xx5.xx-xx.xxe.jp/xxx
    LLC=Disabled Echo is disabled
    poleceniem "deluser"skasowałem uzytkownika i następnie dodałem nowego z nazwą i hasłem od
    neostrady.Podobnie postąpiłem z wartością "R1483***"tylko że użyłem komendy "delwanip 0/35"
    W efekcie tych operacji otrzymałem oczekiwany komunikat i dalej już zgodnie z instrukcją:
    Authentication( PAP(p)/CHAP(c)/None(n) ): p
    User name: 33xxxx6(malpa)neostrada.pl
    Password: ********
    Nie wiem czy lepiej było wybrać ustawienia ("PPPoe czy PPPoa")
    Z pozostałą częścia instrukcji nie było problemów(przynajmniej tak mi się wydaje)
    powstało coś takiego:
    Ethernet ip: 192.168.0.1
    Subnet mask: 255.255.255.0
    FullDuplex:Enabled

DHCP Server setup:
    range1: 192.168.0.2 to 192.168.0.10
    max lease time: 9500
    DNS: 194.204.159.1 SecDNS: 194.204.152.34

DHCP current setting : Server.
    DHCP ineffective setting : Server.

Primary DNS Server : 194.204.159.1
    Secondary DNS Server : 194.204.152.34

PPPoE setting:
    Function VPI/VCI CLASS UserID/Authentication
    PPPoE 0/35 ubr xxxxxx9(malpa)neostrada.pl/PAP
    LLC=Enabled Echo is disabled
    W efekcie końcowym uzyskałem 6 straconych godzin,brak neostrady na komputerze na którym
    przedtem śmigała .
    Gdzie tkwi błąd?czy idzie przywrócić neo+ do życia?czy podłączenie (chodzi mi tylko o kable)
    jest identyczne w przypadku modemu jak i routera czy może kiedy cellpipe pracuje jako router
    wymaga innego podłączenia?(zakładając ,że na razie neostrada ma być tylko na kompie z którego znikła)
    Bardzo dziękuje za wytrwałość w czytaniu tego tekstu i proszę wszystkich mogących i wiedzących o pomoc
    Z góry dziękuję

0 0