Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon stacjonarny TP i uciązliwe reklamy.

05 Kwi 2006 15:52 2919 13
 • Poziom 10  
  Chyba wszyscy z nas mamy telefony. I co jakiś czas trafiają się rozmowy z automatami bądź ludzimi zapraszjącymi na jakieś wystawy, przedstawienia itd. Zawsze jak jest takie połączenie to na telefonie pojawia się napis: "Numer zastrzeżony". Ten numer jest napewno specjalnie spreparowany i nie jest zwykły (zwykły czyli 10cyfrowy) więc czy jest jakiś sposób na zablokownie takich uciązliwych numerów?
 • Poziom 38  
  Obawiam się że nie.

  Dodano po 1 [minuty]:

  to że na wyświetlaczu pojawia się numer zastrzeżony świadczy o tym że osoba bąć automat z którego odbywa się to połączenie jest oczywiście zastrzeżony przez operatora.
 • Poziom 25  
  Gdzieś widziałem taką usługę jak odrzucanie numerów dzwoniących bez identyfikacji. I chyba jest ona ogolnie dostępna. Zapytaj czy twój operator udostepnia taką usługe. To by Ci pomogło. Ja sam trafiłem na coś takiego dzwoniąc do innej osoby. Wcześniej zmieniłem sobie numer na zastrzeżony w komórce. W słuchawce miałem zapowiedź:" Z tym numerem możesz się połączyć jeżeli będziesz się identyfikował" - czy coś takiego...
 • Poziom 10  
  zadzwonie do TP pod Błękitną Linię i się zapytam czy oferują tego typu usługę.
 • Poziom 38  
  A nie było by lepiej najpierw zadzwonić i poinformować nas o "efektach" myślę że to może być cenna informacja na przyszłość dla wszystkich a nie taka "sucha" informacja?
 • Poziom 25  
  Zapomniałem jeszcze, że jeżeli masz (o czym nie napisałeś) telefon i linie ISDN to masz to w opcjach telefonu ISDN (na pewno w większości). I nie musisz płacić operartorowi !
 • Poziom 10  
  Cytat:
  A nie było by lepiej najpierw zadzwonić i poinformować nas o "efektach" myślę że to może być cenna informacja na przyszłość dla wszystkich a nie taka "sucha" informacja?

  zadzwonie dowiem się i was poinformuje aby inni wiedzieli co na przyszłość mają działać. Zawsze tak robie, więc nie wiem skąd ten atak agresji z pana strony?
 • Poziom 38  
  Jeśli moją wypowiedz odbierasz jako agresywną to przepraszam nie było to moją intencją tylko chęcią doprowadzenia sprawy do końca. Bardzo często jest tak że ktoś wrzuca pytanie otrzymuje szereg wskazówek a potem cisza i nie wiadomo czy wskazówki były trafne a nawet jeśli tak to które pomogły rozwiązać problem i to na tyle z mojej strony.

  Pozdrawiam i więcej luzu w końcu mamy wiosnę :D
 • Poziom 38  
  Czyli mam rozumieć temat zakończony i zgodnie z deklaracją odpowiedz zawsze pada ale nie w tym przypadku.
  Cytatu nie przytaczam.
 • Poziom 10  
  oczywiscie ze ten temat nie jest zakończony.
  Wszystkich pragnę bardzo serdecznie przeprosić za tą zwłokę ale zbliża się koniec roku szkolnego i byłem bardzo zajęty. List do tp napisałem i czekam na odpowiedź, jak tylko ja dostanę odpiszę.
 • Poziom 33  
  TPSA na takie reklamy nic nie zrobi,jedyne co pewne to dzwoni zawsze nr zastrzezony i wtedy takie numery mozna zablokować-połaczenia nie zidentyfikowane-innego wyjscia niema
 • Poziom 33  
  comp_01_04 napisał:
  otrzymałem list z TP. Napisali w nim ze jedynym rozwiązaniem na uciążliwe reklamy jest wypełnienie stosownego oświadczenia, które zamieszczam wraz z tą odpowiedzią.

  z tylko jednym wyjatkiem -TPSA nie dzwoni do ciebie ze wygrałeś nagrodę..głos Bielickiej,Hajzera itp gów.....o..przed tym sie nie zabezpieczysz,a samo oświadczenie słyzy do innych celów
 • Poziom 10  
  Jeżeli chodzi o blokadę połączeń anonimowych to jest taka usługa pod nazwą ACR. Działa na pewno w przypadku centrali 5ESS na PSTN i ISDN, miałem taką przez 3 tygodnie z tym że nie mogłem sterować z pozycji aparatu, było wprowadzone na stałe. Należy blokadę uaktywnić na centrali i z tego co wiem to można zamówić na BL (tylko doradca nie zawsze będzie wiedział o co chodzi, niestety tacy tam pracują), obecnie można sterować z pozycji aparatu. Kody do wprowadzenia:
  aktywacja *15#
  deaktywacja #15#

  sd