Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział na partycje, nie partition magicem bez utraty danych

05 Kwi 2006 16:25 1796 5
  • Poziom 11  
    No właśnie mam ostatnio wielki problem chce zainstalowaać linuxa ubuntu. i w tym celu msze podzielic dysk na partycje, jak to zrobic spod windowsa ? albo spod instalatora ubuntu? dysk ma 20 Gb i to wszystko to jest jedna partycja i chce załozyc nowa partycje wydzielajac z istniejacej ok 8 GB
  • Poziom 17  
    Instalator systemu Ubuntu posiada opcje partycjonowania i formatowania dysku twardego. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Linuksa, skorzystaj z opcji automatycznego partycjonowania (instalator sam optymalnie podzieli Ci dysk). Myślę, że to na początek wystarczy.
  • Poziom 11  
    Chillout napisał:
    Instalator systemu Ubuntu posiada opcje partycjonowania i formatowania dysku twardego. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Linuksa, skorzystaj z opcji automatycznego partycjonowania (instalator sam optymalnie podzieli Ci dysk). Myślę, że to na początek wystarczy.

a czy przy automatycznym partycjowaniu dysk sie sformatje bo nie chce stracic jego zawartości
  • Poziom 21  
    przy tak małym dysku to najprościej zrobić na wariata

1 szukasz znajomego z 20gb wolnego miejsca
    2 idziesz do niego i robisz co trzeba bez strachu
    a kopiujesz wszystko do katalogu np "moje_c" na dysku kolegi z pod windowsa :D(jak sie zworki mają chyba nie musze mówić)
    b zdejmujesz partycje fdiskiem i zakładasz ile chcesz
    c kopiujesz to wszystko co miałeś spowrotem (windowsa i program files gdzieś oddzielnie)
    3 wracasz do domu i instalujesz winde potem linuxa :D i działa

proste nie :?: :D
  • Poziom 27  
    nie polecam partitiona...nieraz moze wywalic wszystko po ok pol roku , tak poprostu
  • Poziom 39  
    gwoli jasności ,trzeba pamiętać przy zmianie wielkości,dzieleniu,łączeniu partycji o zdefragmentowaniu dysku-wtedy niespodzianki zdażają się żadko,wręcz wcale