Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektory. O co chodzi z trwałością lampy? Opinie i rady dotyczące zakupu.

darkmajin 05 Kwi 2006 19:04 1301 3
  • #1 05 Kwi 2006 19:04
    darkmajin
    Poziom 9  

ok mam zamiar kupic projektor puki co nie znam sie na tym za bardzo
    najpierw pytanie o co chodzi z trwałoscia lampy? np 2000godzin co to znaczy ze po tym czasie musze kupic nowa lampe bo stara siada ?! nowa lampa to 1000+ PLN gdzie tu sens ...

ok teraz :

http://www.allegro.pl/item94040557__projektor_hp_vp6120.html

http://www.allegro.pl/item94246408_projektor_benq_mp720_dlp_xga_2500ansi_2000_1.html

1. nie niemam zamiaru kupowac z allegro ( raczej ;) )
    2. co myslicie o tych projektorach ( rozgladalem sie i te wydaja mi sie "tanie i dobre" ... )

z gory dzieki za info / odp

ps.: tak szukalem na forum

0 3
  • #2 05 Kwi 2006 20:27
    prez8s
    Poziom 33  

Widziałem ostatnio jakiegos mitsubishi w akcji, naprawde bylem pod wrazeniem, ostry, kontrastowy obraz. Ale to raczej górna półka. Na chwile obecną zakup projektora za > 4000zl jest raczej pozbawiony sensu.
    Znajomy miał kiedys Panasonica w domu do oglądania filmów, ale był raczej zawiedziony, za mała jasność, a wziął go na kredyt za 8000zł. Mi też sie nie podobał obraz z niego.
    Także projektory mają więcej wad niż zalet.
    Jak Ci lampa padnie to sie pozbedziesz kasiory...
    Wiekszosc tych lamp ma jakas elektronika ktora ma zaprogramowane ze ma przepracowac iles tam godzin i potem wymiana, cos jak kartridze w drukarkach, ale nie slyszalem jeszcze czy to obeszli.
    Osobiscie teraz nie dałbym więcej niż 2000zł za takiego wysokiej klasy.
    Technologia LCD i Plasma są coraz tansze, wez to pod uwage.

0
  • #3 06 Kwi 2006 19:02
    quater
    Poziom 9  

no wiec nie moge sie zgodzic z przedmowca...
    projektorry nie maja wcale wiecej wad niz zalet.
    napewno wada projekotrow jest to ze lampy sa drogie ale taka lapme kupuje sie dopiero kiedy przestanei swiecic albo obraz bedzie tak ciemny ze juz nic nie bedzie widac. trwalosc lampy jest to liczba godzin po kotrej jasnosc spadnie o polowe (o ile dobze pamietam). nie oznacza to ze lampa po tym czasie przestanie swiecic. pozatym za jakis czas, jak juz wyswieci Ci sie lampa to najprawdopodobniej kupisz nowy projektor, ceny bardzo spadaja w dol.
    w najgorszym przypadku moze zdazyc sie ze lampa wysiadzie wczesniej....
    duza zaleta projektorow jest olbrzymi obraz, ktory zapiera dech w piersiach.

moze niedlugo bede mial do sprzedania nowy projektor HP, jeszcze nie wiem jaki model ale jak bede cos mial to sie odezwe. bedzie to napewno mode z wyzszej polki HP, wysoki kontras, jasnosc, rozdzielczosc i DVI.

jesli projektor zamierzasz podlaczyc do kompa to fajnieby bylo aby projektor mial zlacze DVI - daje ono niesamowicie ostry obraz...
    proejktory LCD raczej tego zlacza nie posiadaja (99% nie posiada, w sumie to nie widzialem zadnego z takim zlaczam).
    za to przynajmniej polowa projektorow DLP posiada to zlacze.
    najwieksza wada proejktorow DLP jest "efek teczy"... niektorzy to widza inny nie.
    najlepiej zebysz na wlasne oczy zobaczyl jak projektor swieci.

ostatnio bardzo popularne sa projektory DLP 16:9 WVGA, jednak ja sie jeszcze do tekiego formatu obrazu nie przekonalem, tak samo jak do telewizorow 16:9. jednka jeszcze sie nie zdecydowalem na format obrazu, wszystko przedemna.

powiedz ile chcesz wydac na proejktor?

0
  • #4 06 Kwi 2006 20:24
    prez8s
    Poziom 33  

Przy eksploatacji typowej dla zwykłego telewizora, czyli kilka godzin dziennie, przeciętna zywotność lampy w projektorze to max 3 lata.
    Ja osobiscie nie mialem w domu projektora na dłużej niż tydzień, ale znajomy bawił sie w to, i często do niego jezdziłem na pokazy :), mial na poczatku projektory lcd, potem wlasnie panasonica dlp i niestety podsumowując, mają one więcej wad niż zalet, przesiadł się na plasme. Mnie osobiscie niestety nie stac na takie zabawki, ale troche o nich wiem :). Niezaprzeczalną zaletą projektora jest duży obraz, druga i ostatnia zaleta - małe wymiary. Reszta to same wady.
    Pozdrawiam.

0