Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP DV-5150 S - próbkowanie przetwornicy

pekon 05 Kwi 2006 19:12 1296 7
  • #1 05 Kwi 2006 19:12
    pekon
    Poziom 16  

Witam.
    Usterka jak w temacie- po włączeniu przetwornica zaczyna próbkowac.
    Regulacja pr-ką (napięcia) w przetwornicy niepomaga - w jednym ze skrajnych położeń wogóle niepojawia się nawet st-by.
    Podmieniłem hot-a na nowy i nadal nic.
    Wcześniej telewizor miał problemy z wystartowaniem tzn.przechodził w stan pracy (zielona dioda) ale przez jakies 5s ekran był czarny, przerywany od czasu do czasu poziomymi paskami na górze ekranu.
    Jako hot zamiast 2sd1554 był zastosowany bu508d ponieważ 2sd palił sie przy załączaniu.
    Elka w głownej gałęzi 115V wymieniona.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 05 Kwi 2006 19:31
    DarekB
    Poziom 11  

Skoro były paski poziome to sprawdź odchylanie pionowe, być może działa protec i blokuje przetwornicę.

0
  • #3 11 Kwi 2006 19:30
    pekon
    Poziom 16  

Witam.
    Po wyjęciu hot'a , na żarówce przetwornica startuje i działa regulacja napięcia.
    Zastanawiam się nad trfopowielaczem ale narazie cena mnie odstrasza (ok.90zł!!! niestety HR) i wolałbym by pewny zanim go zakupie.
    A co koledzy o tym sądzą.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Kwi 2006 19:48
    euro2L
    Poziom 41  

Przetwornica startuje ale w tym czasie nie pracuje odchylanie V sprawdz najpierw odchylanie V . impulsy na bazie hota

Dodano po 2 [minuty]:

S3B jest takie schasis

0
  • #5 11 Kwi 2006 19:59
    wieslawpanek
    Poziom 22  

Podłącz miernik pod B+ tak żebyś mógł obserwować napięcie podczas startu jeżeli napięcie podczas startu spadnie z 115 do np;90V i się wyłączy
    to trafo jeżeli nie spadnie to pion lub coś innego pod warunkiem ze dobry HOT.

0
  • #6 11 Kwi 2006 20:01
    zuhrtvavisat
    Poziom 24  

Witam, tak jak radzi DarekB, sprawdź ramkę (us., kondensatory-wymień),
    zasialnie wzm. wizyjnych, czy nie obciążają? Trafo w przyzwoitej cenie
    dostaniesz tu: http://www.poltronic.com.pl

0
  • #7 11 Kwi 2006 20:23
    pekon
    Poziom 16  

Niestety niemam oscyloskopu i niemoge sprawdzic czy pojawiają się impulsy na bazie hot'a.
    Napięcie podczas "próbkowania" skacze się w granicach 100-140V więc to pewnie trafopowielacz (hot dobry). Zobacze podtawie jeszcze tda 8170 na pion. Jak nic to niezmieni to pewnie trafo.
    Dzieki za podpowiedzi.

Dodano po 17 [minuty]:

Podstawiłem nowe tda i niestety nadal efekt ten sam.
    Poszukam trafopowielacza i jak znajde za rozsądną cenę to kupię.
    Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #8 14 Sty 2007 18:31
    amysz
    Poziom 10  

Ostatnio miałem taki sam problem. Należy wymienić kondesator 1000 mF/16 V, który znajduje się przy trafopowielaczu. W moim przypadku to pomogło.

0