Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyciemnianie szyb bocznych - jak ?

witux 05 Kwi 2006 19:15 13782 9
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kupiłem folie firmy "Solar" do przyciemniania szyb ale nigdy tego nie robiłem. Napewno dam sobie spokój z tylną szyba bo napewno nie zrobię.
    Chciałbym aby ktos podpowiedział mi jak to robić jeśli szyby będe miał wyjęte (chodzi o tylne-boczne w drzwiach)
    michow
    Poziom 15  
    myjesz dokladnie szybe psikasz woda z plynem zeby byla wilgotna przyklejasz folie z nadwyzka po kilka centymetrow w kazda strone wyciskasz wode i powietrze obcinasz nadwyzke towaru przecierasz szmata montujesz do auta. Ja znam taka technike nie wiem czy jest jakas inna nie bylo instrukcji z folia ??
    niger_psq
    Poziom 12  
    Nigdy też nie kleiłem szyb, ale myślę że historia będzie podobna jak z okleiną meblową.

Po pierwsze szyba musi być idealnie czysta i odtłuszczona. Oklejać jest najlepiej w dwie osoby. Jedna trzyna rulon i po kawałku odkleja folię. Druga od razu gładzi folię do szyby miekką szmatką uważając żeby nigdzie jej nie zagnieść.

Pierwszą szybę radziłbym popróbować na jakiejś starej bo może nie wyjść :P

Aha!! Przy przyklejaniu mogą powstawać minimalne pęcherzyki. W przypadku okleiny meblowej po czasie wciągają, ale nie mam pojęcia czy znikną z folii na szyby.
    Mam nadzieję że choć trochę te wskazówki będą pomocne i życzę powodzenia :)
    dave_19
    Poziom 23  
    witam. podobnie jak pisza koledzy. najpierw odtluszczasz szybe (plyn do szyb wystarczy w zupelnosci lub ludwik z woda :) ), nastepnie spryskujesz szybe woda, przykladasz folie do szyby i docinasz z nadwyzka po ok 2 cm, nastepnie najlepiej przy pomocy kolegi odrywacie z folii przezroczysta warstwe folii i przyklejacie od strony kleju do mokrej szyby. za pomoca packi plastikowej owinietej w papier toaletowy :P (zeby nie porysowac) wyciskasz wode i powietrze spod folii. pamietaj zeby zrobic to dobrze przy rogach szyby. mozesz jescze delikatnie wysuszyc szybe suszarka. pozdr
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  
    Niektore papiery toaletowe tez rysuja:) Nie podoba mi sie,ze zostawiasz tylnia szybe czysta.Sadze ze jak juz sie bawic w cos takiego to kompletnie...Moje zdanie. Jesli chodzi o przednie szyby w drzwiach,to ich lepiej nie obklejaj,czemu?...temat rzeka...
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mario_Gdynia napisał:
    Niektore papiery toaletowe tez rysuja:) Nie podoba mi sie,ze zostawiasz tylna szybe czysta.Sadze ze jak juz sie bawic w cos takiego to kompletnie...Moje zdanie. Jesli chodzi o przednie szyby w drzwiach,to ich lepiej nie obklejaj,czemu?...temat rzeka...

Nie zostawiam szyby tylnej czystej. Zrobie to w zakładzie gdzie przyciemniają. Chodzi mi tylko o boczne bo biora od 1 szt 100zł
    sMaD
    Poziom 22  
    witux napisał:

Nie zostawiam szyby tylnej czystej. Zrobie to w zakładzie gdzie przyciemniają. Chodzi mi tylko o boczne bo biora od 1 szt 100zł

co kuźwa?? 100zł od bocznej szyby?? co kuźwa?? co kuźwa??

to we wrocławiu jest firma co obkleja za kase szybki robią to dobrze, nigdy nie widziałem na samochodzie od nich żeby folia sie odklejała albo zeby pokazał się pęcherzyk, i oni biorą 150zł montaż i nie ważne czy tylnie boczne i tylnia czy tylnie boczne, tylnia, przednie boczne średnią folią i przednia naj-jaśniejszą, znajomy ma tak w peguot 206, a folia jest na tyle tania że to sie raczej i tak opłaca i nie musisz sie męczyć z wyciąganiem i zakładaniem szyb bo to sie może okazać trudniejsze niż naklejenie foli,

co do psikania wodą z płynem to nie rób wsi, bo myjesz szybke żeby ją odtłuścić a puźniej po co ci ten płyn??:?::idea::?:, masz wanne zalej wanne wodą i klej w wannie, klej na foli reaguje z wodą trza na mokro to kleić więc wody nigdy za wiele a będziesz miał pewność że będzie dobrze, przykładasz sobie folie do szyby tniesz kawałek z nadmiarem, szyba do wanny zamaczasz folie, przykładasz, w pudełku masz ściągacz (gówno warty ale jest) z kumplem w maluchu kiedyś oblejaliśmy szybki to lepszym urządzeniem okazała sie packa do szpachli zakończona gumą dostępna w sklepach za 2zł, wiadomo ściągasz wody ile sie da ale nie zawsze nie wszystko więc osuszasz szybke suszarką do włosów (folia pod wpływem ciepła sie kurczy więc uważaj) lub jeśli masz garaż to zostaw sobie szybki w domu w domowych warunkach na noc żeby wyschła i żeby sie klej dobrze zaprawił i będzie ok.

ps. tak wogóle w moim samochodzie nie mam przyciemnianych szyb a jeździ tak samo jak z folią więc...??
    raveland
    Poziom 28  
    jak najbardziej uzyj wody z jakims plynem gdyz folia sie mocno przykleja i uniemozliwia przesuwanie a nie chcesz jej chyba polamac jeszcze przed nalozeniem
    plyn mozna sobie darowac jezeli jestes w tym specem lub masz szyby plaskie np. duzy fiat itp.