Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotomierz wariuje VW Golf II

06 Kwi 2006 11:11 2153 3
  • Poziom 29  
    na początek poinformuje że nie znalazłem tematu który odpowiadałby mojemu pytaniu.

Co do Autka
    VW Golf II 1987r
    1.8l benz+gaz

Otóż sprawa wyglada następująco, po zapaleniu silnika, zaczyna wariować obrotomierz, skacze od poczatku do końca skali, po ruszeniu się wyłącza i włącza się dopiero na 2 biegu przy obrotach rzędu 2500-3000
    potem chodzi normalnie aż do 4 biegu do 3,5-4 tyś i się wyłącza i koniec

a niekiedy mu coś zaświta i działa normalnie na wszystkich biegach przy wszystkich obrotach, mój licznik wygląda dokładnie tak samo jak ten z postu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=958285#958285

co ciekawsze na tym wyświetlaczu cyfrowym, zwanym ekonomizerem, jedyne co mi wyświetla to godzine, i na dodatke lubi się przestawić.

Pytanie czy mam coś źle podłączone, spalone czy co.

Dodam że problem zaczął się około 2 miesięcy temu, samochód mam od prawie 3 lat
  • Poziom 11  
    Musisz sprawdzić popłączenia zegarów z resztą instaklacji czyli kostki połączeniowe. Jeśli wszystko iest ok to sprawdź połączenia na płytce drukowanej być może jest gdzieś zimny lut. Ja tak miałem w swoim peugeocie przelutowałem i pomogło. Kumpel w marei też tak miał i terz pomogło. Spróbuj może to tylko pierdoła
  • Poziom 21  
    W audi miałem podobny problem raz działała a raz nie, do 2 tyś jakoś pokazywał a po raptownym dodaniu gazu spadał. Pomogło zlikfidowanie zimnych lutów.
  • Poziom 29  
    wszystkie luty poprawione a obrotomierz dalej wariuje