Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można w Nokii 6230i odblokować hasło w karcie MMC?

06 Kwi 2006 13:05 6954 17
  • Poziom 13  
    Czy można w Nokii 6230i w jakiś sposób odblokować hasło w karcie MMC?
    Mam karte RS MMC 256MB firmy panram świeżo zakupioną na Allegro i przy próbie "wejścia" do karty wyświetla się komunikat: Wprowadź hasło ; mogę jedynie Wrócić - wyjść spowrotem. Czy w tym telefonie można jakoś ominąć to hasło albo jak wogóle można byłoby usunąć to hasło?
    Znalazłem na forum podobne informacje, ale do Nokii z Symbianem, a na 6230i też są jakieś programy lub triki?
  • Poziom 17  
    programem zadnym tego nie zrobisz.
    tylko clip mmc to zrobi.
    pochodz po serwisach z telefonami moze gdzies to beda miec.
  • Poziom 13  
    Właśnie zauważylem, że jest kilka opcji np.: zmiana hasła, usuń hasło, sformatuj ale wszędzie wymagane jest hasło!
    Gdy wybrałem szczegóły jest komunikat że rozmiar (brak informacji) jak również, gdy wybrałem Stan pamięci (niesformat.)
  • Poziom 29  
    jafem tez mozna odblokowac karte testowane wielokrotnie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Martech Clip , MT-BOX
    Zapomnieliscie dodać , że czym by tego nie zrobić to "zresetowanie hasła" jest równoznaczne z utraceniem danych zawartych na karcie. Jedynym sposobem odzyskania hasła i danych nim zabezpieczonych jest zapamietanie go .
    pozdrawiam czwartkowo.
  • Poziom 29  
    no ale jesli ttokia kupil ja na allegro to pewnie srednio interesuje go zawartosc tej karty, zreszta nikt nie pytal sie czy dane zostana utracone :) ale z tym to masz racje albo pamietamy halo albo tracimy dane przy resetowaniu hasla :P
  • Poziom 13  
    Na danych mi nie zależy najważniejsze jest dla mnie to hasło aby je jakoś ominąć najlepiej usunąć i mieć dostęp do karty. Boje się jedynie aby nie była uszkodzona, ale jestem dobrej myśli.

Oto co sprzedający napisał: "Witam tym razem mam do zaoferowania karte panieci RS-MMC 256MB firmy parnam jest to zagraniczna solidna firma. Kartę sprzedaje poniewaz sprzedałem aparat cyfrowy a karta leży niepotrzebna w domu niestety sprawdzic czy jeszcze działa niemogę bo niemam gdzie wiec sprzedaje jako uszkodzona. Karta posiada jeszcze 6 misiecy gwarancj na podstawie paragonu tak mówił sprzedawca.Karta idealnie pasuje do nowych telefonów i aparatów cyfrowych ma w zestawie przejściówkę dzieki czemu można ją zastosować w starszych telefonach czy aparatach."
    Jak pytałem to odpowiedział, że działała i nie miał z nią broblemów.

Teraz coś nie odpowiada a o haśle nie było mowy, ale jeśli można je jakoś wyeliminować to chciałbym to zrobić ale tym telefon to nic nie zrobie.
    Udało mi się sprawdzić na N-GAGE ale też chce hasło i patrzyłem te programy z forum ale nie chcą formatować bo jakby jej nie mogły odczytać (nie umiem zbytnio tego określić) albo wersja Symbiana jest zbyt stara.
    Również przed chwilą próbowalem odczytać na czytniku ale nie chciał jej otworzyć i po chwili wyświetlił się komunikat o braku karty (chyba) a on też nie jest najnowszy, jest pożyczony i czyta MMC. Po podłączeniu świeci dioda ale nic nie czyta, nie znam się aż tak bardzo więc próbuje zasięgnąć porad na forum.

A Martech Clip , MT-BOX nie ma na Allegro ale za to widziałem że jest UNLOCK CLIP MMC ale inwestować tyle i jakby nie udało się?
    Czekam na dalsze propozycje bądź pomysły jeśli udało się komuś coś takiego naprawić.
    Oj "udało" mi się wiele razy...przy pomocy Martecha Clipa.Podejdź do jakiegoś serwisu to ci odblokują.
  • Poziom 13  
    Ile kosztuje takie odblokowanie? Pochodze z mniejszego miasteczka, a o serwisach nie wspomne bo jak zaszedłem spytać się raz o naprawe telefonu to by mi w nim wszystko wymienili, a znajomy oddał do zdjecia simlocka jakiegoś Siemensa to sie okazało po ich grzebaniu że uszkodzona jest płyta glówna (w nowiutkim telefonie!). Ale oddali i nie wiem co szukali w środku telefonu i zgięli drucik od mikrofonu i nie było słychać osoby dzwoniącej i do tej pory działa. Wiecej przykładów nie będę wymieniał :) ja się boje im co kolwiek dawać w ręce i dlatego pytam ile taka usługa kosztuje, czy wtedy nie lepiej byłoby pokombinować i samemu nie usunąć (odblokować) tej karty.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    samemu to jedynie UNLOCK CLIP MMC z allegro, lub zrob sobie programator do kompa(schemat w zalaczniku)...
    ewntualnie mozesz sie tu z kims umowic i podeslac do zrobienia, mysle ze kazdy ci ta karte odblokuje za drobna oplata:)
  • Poziom 20  
    sformatuj karte w aparacie foto stracisz dane ale nie bedzie chasla
  • Poziom 17  
    Michczar nieprawda, aparat tu niepomorze, probowalem. przynajmniej na canonie , chyba ze inne marki aparatow maja inaczej.
    ttokia jesli chcesz to ci odblokuje tą karte clipem.
  • Poziom 13  
    bisiu - Ile by to kosztowało?
    Nie mam aparatu na takie karty wtedy bym też to sprawdził.
  • Poziom 17  
    ttokia pisz na pw albo gg 1816300

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    djn - zrobiłem ten programator, który podaleś (MMC PROG) ale nie chce zformatować karty, tzn. po chwili program się zawiesza, a patrzyłem na Win XP i Win 98 i nic. Czy są jakieś inne aplikacje do tego programatora czy ewentualnie ktoś inny czy Pan ten programator złożył i czy napewno to działa?
  • Poziom 13  
    OK! Zadzialał programator i karta została odblokowana :)
    PS. Jeśli ktoś chciałby odblokować kartę MMC to proszę pisać do mnie na p/w to pomogę :)

TEMAT ZAKOŃCZONY!!!