Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem kanałów tv

06 Kwi 2006 14:08 1652 9
  • Poziom 2  
    Mam antene szerokopasmowa i w zasadzie odbieram dobrze tvp1 tvp2 regionalna polsat i tvn. Z tym ze gdy ogladam 1 i 2 nie mam tvn i polsatu. Musze przekrecic antene o ok 30 stopni w prawo wtedy mam ladny tvn i polsat a znika tvp1 i tvp2. Co mam zrobic bo malo przyjemne jest ciagle krecenie antena. ??
  • Poziom 19  
    Jak znam życie to antena siatkowa,z zasilaczem i płytką ,którą wymienia się co jakiś czas.
  • Poziom 2  
    Dodam ze antena jest nowa moze ma z 2 miesiace
  • Poziom 19  
    To znaczy,że 2 miesiące ma jak jak jest u Ciebie,i do tej pory było dobrze i nagle się pogorszyło,tak mam to rozumieć.
  • Poziom 10  
    ja bym kupił drugą, dołożył symetryzator, spiął dwie razem i po psrawie, jedną kierujsz na tvp1 i tvp2, a druga na drugi kierunek
  • Poziom 19  
    Prawdę mówiąc ed22 ma rację,koszt jest prawie podobny co do anteny siatkowej,a może i nawet niższy zależy gdzie mieszkamy i jakie ma mieć antena wzmocnienie,znika problem zasilacza,i nie musimy się obawiać piorunów,które tak często palą płytki.
  • Poziom 2  
    Wiec tak mieszkam w centralnej Polsce miedzy Łodzią a Warszawą dokładnie koło łowicza. Zmieniłem starą anteną na nową bo tamta już prawie nic nie odbierała. A nowa odbiera tak jak mówiłem. Nie orientuje sie za bardzo w temacie ale moze byly jakies zmiany w sposobie nadawania przez tv fal w przeciagu ostatnich 6 miesiecy.

Dodano po 8 [minuty]:

Pokrecilem teraz troche antena i na stronie z ktorej lapie dobrze tvn i polsat zlapala w miare jedynke i dwojke z tym ze snieza troche i polsat z tvn tez nie jest super czysty. Wiec moze cos czym mozna skutecznie wzmocnic sygnal ??
  • Poziom 10  
    właściwie to do zsumowania tych sygnałów z anten powinien byc raczej uzyty sumator albo lepiej zwrotnica antenowa, a nie symetryzator

pozdrawiam:D
  • Specjalista elektryk
    Witaj

Jeżeli jest tak, jak opisujesz - sygnał 1,2ki idzie z innego kierunku nić sygnał Polsatu i TVnu - lub odbierasz sygnały odbite.
    Sumowanie dwóch anten siatkowych jest praktycznie niemożliwe - po zsumowaniu będziesz miał ponakładane na siebie programy te "właściwe" i odbite w sumie "kogiel mogiel". Pewniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie anten kierunkowych + zwrotnica antenowa typowa na dany teren - musiałbyś poszukać np.: http://sklep.delta.poznan.pl/?page=shop/brows...8&ps_session=fbbe960cc77aa1c959d80bc0cbd099ff

jednak uzyskanie dobrego odbioru jest podyktowane doborem odpowiedniego sprzętu - bez pomiaru sygnałów i obecności "na miejscu" może to być bardzo trudne.

Pzdr
  • Poziom 23  
    Witam, jeżeli to ten łowicz co myślę ( między warszawa a łodzią ) to sprawa wygląda tak : polaryzacja programów w łodzi jest rózna część jest nadawana w polaryzacji pionowej , a część w poziomej ... i dlatego też nie możesz otrzymać odpowiedniego odbioryu , a gdy przekręcasz antenę to łapiesz sygnał z warszawy ... io tam TVP1,2,3 mają bardzo dobry sygnał i odbierasz bez problemu . I teraz tak , albo decydujesz się na odbiór z warszawy ( ale tu musisz dać dobra antenę coś takiego : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=96012960 ) , albo na zestaw antenowy i pobierasz sygnał z 2 kierunków ( jedna na warszawę , i dwie anteny na łódź , , oczywiście mówię tu o antenach kierunkowych ) , ale zestaw kai to koszt w granicach 200 zł ( anteny , symetryzatory/ wzmacniacze , zwrotnica , wzmacniacz ) Tak wiec wybieraj ...