Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zakryty dół w pralkach- Whirlpool AWG 879D

leszelka 06 Kwi 2006 15:51 2564 17
  • #1 06 Kwi 2006 15:51
    leszelka
    Poziom 16  

Mam pytanie trochę natury ogólnej. Otóż ostatnio kupiłem pralke whirlpool (40 cm głębokości) i z niejakim zdziwieniem zauwazyłem iż w przeciwieństwie do starszych pralek ma ona dół przykryty szczelnie blachą. Rozumiem że w ten sposób osiąga się niższy poziom hałasu, ale z drugiej strony czy takie cos nie powoduje przyspieszonej korozji wewnątrz pralki, o ktorej sporo sie ostatnio slyszy? Przeciez zawsze jakas para tam sie zbierze albo gdzies poprzez niewielkie nieszczelnosci (chocby w okolicy kieszeni na proszek) troche wody prysnie do srodka.
    Może lepiej zdjąc to to i po prostu zafundować swojej pralce wolność od korozji?
    Czy też ma owa blacha wplyw na stabilnosc calej konstrukcji pralki?
    Ktoś ma na ten temat jakąś opinię?
    pozdro

Moderowany przez skryn:

Zmieniłem treść tematu.

0 17
  • #2 06 Kwi 2006 16:07
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Ta blacha nie ma wpływu na korozję. Jak ma zardzewieć to i tak zardzewieje. Co najwyżej może pogarszać chłodzenie silnika, ale na pewno konstruktorzy o tym pomyśleli.

Ja bym to zostawił w spokoju. Bo jak tam jest, to znaczy że nie po nic i tak ma być.

0
  • #3 06 Kwi 2006 18:29
    skryn
    Admin grupy AGD

A jaki to Whirlpool? Nie podałeś typu w temacie. Może posiada funkcję Aquastop? To tłumaczyłoby zabudowanie spodu pralki, gdzie zbiera się cieknąca woda oraz znajduje się czujnik wykrycia tegoż wycieku?
    W starych modelach nie było takich bajerów dla Whirlpoola (40cm.), ale może to nowy model?

0
  • #4 07 Kwi 2006 17:58
    leszelka
    Poziom 16  

Jest to whirlpool AWG 879D i jakoś nie mogę doszukać się żeby miał funkcję o której piszesz.
    Muszę tu dodać że ta blacha na dole nie jest jakś bardzo hermetyczna - ma jakieś male szparki (ok. 0,5 cm) na bokach, a właściwie w rogach (przy jakichś zgięciach blachy), które pozwoląna wypływ wody, ale szparki te na pewno nie zapewniają dobrej wentylacji.
    Dodam też że ta pralka ma dołączone plastikowe korki ktorymi producent nakazuje zatkać dziury z tylu obudowy po wyjeciu blokad bębna (4 śruby), które teoretycznie tez byłyby doskonałymi wentylatorkami.
    Pozdro

0
  • #5 07 Kwi 2006 18:35
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Kwi 2006 18:46
    leszelka
    Poziom 16  

hm, to może jeszcze wytne beben, bo to on skubany w sumie najwięcej hałasu robi... :D
    Tak na poważnie to myslałem że ktoś przerabiał ten problem w praktyce, jeżeli nie to trudno. A może jednak ktoś zorientowany jeszcze się odezwie?
    Pozdro

0
  • #7 07 Kwi 2006 18:51
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Kwi 2006 19:08
    leszelka
    Poziom 16  

Bleble napisał:
    Jeśli ten model nie ma zabezpieczenia przed zalaniem , to bardzo często obudowa jest uniwersalna stosowana w innym modelu , gdzie to zabezpieczenie jest

Sorry ale jezeli to ma byc owo wytłumaczenie, to naprawde niewiele wyjasnia
    Pytanie brzmi czy producent wpadł na dobry pomysł z tym zakrytym dołem tzn. czy jest ono z jakiegoś powodu niezbedne (np.ze względu na kurz) oraz czy w praktyce nie lepiej je wymontować dla dobra trwałości obudowy i elementów znajdujących się w srodku.

0
  • #9 07 Kwi 2006 19:26
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 07 Kwi 2006 19:28
    Zbych034
    Poziom 36  

Bez przesady z tym grzaniem sie silnika. Podczas pracy (przerywanej) nie osiągnie temperatury niebezpiecznej dla niego. Dodatkowe chłodzenie będzie powodowało też chłodzenie zbiornika z woda (w czasie prania temperatura osiąga 90 stopni) a i tak grzałka będzie pracowała do osiągnięcia tej temperatury czyli doprowadzisz do wzrostu zużycia prądu (nie wiem czy zauważalnego praktycznie). Pozdrawiam

0
  • #11 07 Kwi 2006 22:23
    eeban
    Specjalista AGD

W tym przypadku chodzi o wyciszenie.

0
  • #12 07 Kwi 2006 22:47
    rj166
    Poziom 15  

witam zakryty dół pralki to nie wynalazek Whirpoola spotyka się go w innych np, BOSCH MAXX 4 WFC1600, nowsze modele GORENJA itp.gdzie nie ma systemów przeciwzalaniowych. służą tylko wyciszeniu i powodują nie wciąganie kurzu do środka pralki- skutek uboczny duże zapylenie wnętrza przez pył ze startych szczotek. skoro jest to być powinna i bez obaw o przegrzewanie się silnika
    pozdrowienia:D:D:D

0
  • #13 08 Kwi 2006 07:06
    zayzayer
    Specjalista AGD

Taki zakryty spód jest bardzo przydatny w przypadku zapalenia się plastikowego zbiornika. Przy szczelnej obudowie jest szansa, że dojdzie do "zaduszenia" ognia. W takiej sytuacji nawet głupie zaślepki z tyłu mogą mieć decydujące znaczenie.

0
  • #14 08 Kwi 2006 10:06
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 08 Kwi 2006 14:47
    skrynowa
    Poziom 11  

Bleble napisał:

Jak się ktoś napatrzył na PS i luny to myśli że wszystkie pralki tak muszą wyglądać :D

Przeciez nie jest nigdzie napisane, ze wszystkie pralki maja miec zabudowany spod. Ja tez widzialam wiele pralek i niekoniecznie ten spod jest zabudowany. Owszem niektore maja systemy wykrycia wody, a niektore nie.
    Starsze pralki nie maja tego spodu, bo nie bylo takiej potrzeby chyba, bo nie mialy takiej predkosci na wirowaniu zeby musialy cos tlumic, poza tym nie mialy silnikow szczotkowych i zbiorniki i bebny byly metalowe i w razie pozaru nie mialyby takich spustoszen.

PS. Moj maz zajmuje sie naprawa urzadzen adg na codzien a ja go troche zastepuje

0
  • #16 08 Kwi 2006 20:50
    leszelka
    Poziom 16  

rj166 napisał:
    witam zakryty dół pralki to nie wynalazek Whirpoola spotyka się go w innych np, BOSCH MAXX 4 WFC1600, nowsze modele GORENJA itp.gdzie nie ma systemów przeciwzalaniowych. służą tylko wyciszeniu i powodują nie wciąganie kurzu do środka pralki- skutek uboczny duże zapylenie wnętrza przez pył ze startych szczotek. skoro jest to być powinna i bez obaw o przegrzewanie się silnika

Ok, piszecie o kurzu, o zapaleniu sie, a moja główna obawa dotyczyla braku dostatecznej wentylacji i w związku z tym przyspieszonej korozji o której dość często obecnie się słyszy nawet w dosc nowych pralkach. Moze ktoś postara sie skomentowac ten aspekt?
    Pozdrawiam

0
  • #17 08 Kwi 2006 20:56
    Paw_el

Specjalista AGD

Cóż tu komentować? Czy w pralkach bez "podłogi" nie było korozji na obudowie? Wentylacja o której piszesz chyba nie miała większego znaczenia, a jakość blach jaka jest stosowana na obudowy.

0
  • #18 12 Kwi 2006 13:32
    leszelka
    Poziom 16  

Ok, Dziękuje wszystkim za podjecie tematu!

0
  Szukaj w 5mln produktów