Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze sterownikami do kamerki internetowej.

Piotrek66 06 Apr 2006 17:06 21742 12
SterControl
    Piotrek66
    Level 12  
    Witam. Zakupiłem kamerkę internetową Webcam 1.3MPix firmy SilverCrest. Gdy chcę zainstalować sterowniki VGA SoC PC-Camer@, dołączonych na płycie, wyskakuje mi błąd, że sterowniki nie mają podpisanego certyfikatu cyfrowego (czy coś w tym stylu) i nie przeszły odpowiednich testów. Instalacja ich nie jest zalecana. Co mam zrobić? Czy istnieją nowsze sterowniki do w/w kamerki?
    Mam Windowsa XP, laptopa:
    Fujitsu Siemens Computer Mobile Intel(R) Pentium(R) M
    procesor: 1.73GHz
    1.73GHz, 504MB RAM.
    Proszę o szybką pomoc. :)
  • SterControl
    silverpen
    Level 17  
    Odpuść sobie ten komunikat i zainstaluj sterowniki.
  • SterControl
    Piotrek66
    Level 12  
    Hm, robię tak, ale jak włączam potem program, przez który odpalam kamerkę - VP-Eye - to potem nie wiem jak ją uruchomić. :D Wie ktoś może?
    Z góry THX.
    silverpen
    Level 17  
    Zacznij od zerknięcia, czy kamera jest widoczna w Menadżerze Urządzeń. Jeśli nie, to spróbuj przeinstalować sterowniki. Najnowsze znajdziesz tu:
    http://www.mysilvercrest.de/
    Jeśli w Menadżerze widzisz kamerę, to poszukaj w opcjach VP-Eye funkcji wyboru kamery.
    Piotrek66
    Level 12  
    Dziękuję bardzo za pomoc. ;] Okazało się, że powinienem sterowniki zainstalować poprzez Windowsa, a nie poprzez program. Mimo to dziękuję za linka i przepraszam za kłopot. ;]
    wojtek_009
    Level 2  
    mam kamerkę internetową ale niewiem z kąd można ściągnąc sterownik firmy silvercrest
    wojtek_009
    Level 2  
    no niewiem z kąd można ściągnąć sterownik do kamerki firmy silvercrest prosze mi powiedzieć z jakiej strony można to ściągnąć
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Podpowiem, owszem: najlepiej i najbezpieczniej ze strony producenta kamery. Zaręczam że są.
    Wiceroy
    Level 11  
    Do kamerki Webcam 1.3 Mpix 50946SC sterowniki masz tu.
    Cairax
    Level 11  
    Wiceroy zeby zainstalowac sterowniki ktore tu podales potrzebuje service pack 1 do XP ale problem ze nie bardzo ten moj XP jest legalny i rozumiecie w czym rzecz hhhmmmm :/
    Moze dysponuje ktos samymi plikami *.inf itp zeby tylko wykrylo mi ta kamere nie potzrebuje w sumie zadnych bajerow tyle ze musi jakos przesylac obraz do kompa
    ps prosze
    Wiceroy
    Level 11  
    Skoro temat jeszcze żyje, to powiem Wam jak skończyły się moje problemy z tą kamerką ;P.
    - Kamerkę tą kupiłem w Niemieckim Lidlu, prawie 3 lata temu za około 17 €.
    Jakoś z niej nie byłem zadowolony od samego początku i sprawiała na dodatek dużo problemów przy instalacji.
    - W czerwcu ub, roku w końcu padła na amen (przestała widzieć).
    - Dopiero teraz zaczęły się problemy!!
    Miałem na sprzęt ważną gwarancję, ale po skontaktowaniu się z serwisem w Niemczech, otrzymałem informację, że serwis nie zajmuje się już naprawą sprzętu tej firmy. - Mało tego!! Mimo, że na stronie Niemieckiego Lidla stale istniały te same namiary, na ten jedyny serwis, to tak naprawdę firma SilverCrest w tamtym czasie nie podpisała umowy z żadnym innym serwisem na terenie Europy.
    W końcu zwróciłem się do sklepu Lidl w moim mieście. Nie było łatwo się dogadać. Niby rozumieli temat, honorowali gwarancję, ale sprawę udało mi się załatwić dopiero po dwóch miesiącach usłanych mnóstwem wizyt w samym sklepie i telefonami na infolinię.
    Ostatecznie z braku tego samego modelu i mimo różnicy w cenie (ok. 30 zł) wymieniono mi ją na model WC2130 bez dopłaty ;).
    - Teraz jestem wreszcie zadowolony. Żadnych problemów przy instalacji i obraz jest super.
    - Pozdrawiam.
    Cairax
    Level 11  
    hyyhhy
    nie pomogłeś mi zreszta mam juz dwie takie kamery i chyba oddam je ludzia którzy maja inne płyty głowne niz as rocka jakies stare bo wsumie to starej swojej nie moglem zaiinstalowac u mnie weszlo jakos ale mi to nie potrzebne w ogle
    zdrowka dla wiceroya ktory wytrwale dbal o swojhe interesy itp pzdr.
    rege5
    Level 2  
    uwaga wszystkie tanie kamerki mogą nie działac jesli mamy zbyt duzo programów czy sterowników w kompóterze ja sprawdziłem 5 kamerek i zawsze miałem kłopoty ze sterownikami teraz jest ok