Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1.9 TDI 01 czy wymienia się olej w skrzyni i cos jesz

06 Kwi 2006 22:24 2096 10
  • Poziom 12  
    Witam!
    Może pytanie jest trochę głupie ale nie jestem znawcą. Więc czy należy wymienić olej w skrzyni biegów w moim passacie? 1.9 TDI 2001, przejechałem nim 140 000 km i nigdy nie był wymieniany.
    Druga sprawa to czy jest to normalne że ABS działa nawet jak nie ma uślizgu kół, tzn bardzo wcześnie reaguje, praktycznie przy każdym hamowaniu słychać chrakterystyczne chrobotanie, czy to jest w porządku?
    Dzięki za pomoc i pozdro all!
  • Poziom 21  
    Zgadza się jeśli chodzi o pierwszą część postu, ale druga?
  • Poziom 19  
    co do ABS to na pewno cos nie tak proponuje zrobić diagnozę.
    co do tego pierwszego to jeśli to automat to jesteś kamikadze, a jeśli manual to jak masz wlać jakieś badziewie to lepiej nic nie rób. dobry oil polecam.
    pozdrooo
  • Poziom 23  
    ABS kolego ma do tego że jak jadę polną drogą i przycisnę na pedał hamulca lekko , to w radyjku CB słychać trzaski . [oznaka pracy ABS] Pozd.
  • Poziom 19  
    ja tam nie znam tej metody diagnozy za pomocą CB.
  • Poziom 23  
    Kolego to nie jest metoda , poprostu mam '' sibi radio ,, i w nim słychać zakłócenia fal radiowych spowodowane pracą ABS.Pozd.
  • Poziom 12  
    Ale u mnie słychać to chrobotanie nie w radiu, tylko normalnie podczas hamowania się to słyszy dosyć głośno, i nie muszę jeździć po polnej drodze, tylko po asfalcie, zwłaszcza gdy już jest samochód prawie wyhamowany, np na dojeździe do skrzyżowania, to ABS sie włącza nie wiem po co. Pozdro i sorki za to pierwsze pytanie. Skrzynia manual.
  • Poziom 19  
    to są typowe objawy problemów z czujnikami ABS. jest dużo postów na te tematy.

do zbigniewa
    rozumiem że słychać w SB ale o co chodzi? nie wiem czy masz problem z ABS czy z SB.
  • Poziom 23  
    do zbigniewa
    rozumiem że słychać w SB ale o co chodzi? nie wiem czy masz problem z ABS czy z SB.[/quote] Poprostu CB jest tak czułe że zbiera każde zakłócenie [mam już drugie auto z ABS i radyjkiem CB i w obydwu ,przy lekkim przyciśnięciu na pedał h-ca na drodze lekko mokrej, polnej słychać te same trzaski świadczące o włączeniu się ABS] U mnie wszystko jest OK A u kol. pogromcaa musisz jednak mieć coś nie tak ze sterowaniem , chyba że masz ogumienie mogące wpadać szybko w poślizg może za mocne hamulce ,ponieważ jak wiadomo ABS służy do [tak po chłopsku] anty blokowania kół przy hamowaniu Pozd.
  • Poziom 12  
    witam,
    faktycznie jeden czujnik był o milimetr za bardzo oddalony od tej 'koronki' i to powodowało te niepotrzebne uruchomienia ABSu, teraz jest wszystko OK.
    Pozdrawiam