Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra f 95r - silnik gaśnie. Gdy stoi na wolnych obrotach wszystko jest dobrze.

djlukas 06 Apr 2006 22:48 5387 14
    djlukas
    Level 27  
    witam

posiadam to auto od pol roku. na poczatku kilka razy zgaslo mi przy dojezdzaniu do skrzyzowania.pozniej to ustapilo na jakis czas.
    od kilku dni znow problem powrocil, a dzis zdarzylo mi sie to kilka razy.

poprostu gdy dojezdzalem do skrzyzowania wciskam najpierw lekko hamulec a pozniej do oporu sprzeglo auto nagle gasnie. gdy stoi na wolnych obrotach to wszystko wpozadku, wiec niewydaje mi sie zeby to obroty byly przyczyna. dziwne to jest dla mnie.

gdzie szukac usterki

koledzy pomozcie
    didot
    Level 13  
    a jaki masz silnik, jak benzyniak to masz gaz????
    matadorRS
    Level 17  
    Bo jesli masz gaz to trzeba bylo by zdjac zapewne rurke doprowadzajaca powietrze do filtra powietrza. Poniewaz powietrze zasysane przez ta rurke wypycha gaz i autko gasnie. Tak pokrótce to wyglada :)
    djlukas
    Level 27  
    silnik 1.4 bez gazu
    matadorRS
    Level 17  
    A nie swieci sie pomaranczowa kontrolka ze znaczkiem silnika (Check Engine)?? Najprosciej wywolac kody bledow i zobaczyc czy cos "pokaze". Jesli nie to jeszcze mozna sprubowac wymienic filtr powietrza :)
    djlukas
    Level 27  
    kontrolka nie swieci. a kody i tak sprawdzilem i nic. jade kupic nowy filtr powietrza i zobacze czy to cos dalo
    hiszpan50
    Level 11  
    Zbadaj silnik krokowy jak możesz to wyczyść.
    Orochimaru
    Level 31  
    Nie dławi się, nie trzęsie tylko gaśnie jakby odłączony zapłon kluczykiem?
    Możliwe, że to moduł zapłonowy. Jest pod cewką zapłonową mała kostka wielkości pudełka zapałek z 4 przewodami.
    Druga możliwość to (zakładam silnik 14NZ 8 zaworów) czujnik położenia wałka rozrządu, który znajduje się w w kopułce.
    matadorRS
    Level 17  
    Ja bym zaczal od rzeczy elementarnych czyli sprawdzenia czy nie lapie lewego powietrza, sprawdzil kable swiece.
    djlukas
    Level 27  
    wymienilem filtr powietrza odziwo od tamtego momentu nic sie niedzieje. mozliwe ze to on byl przyczyna. zobaczymy
    djlukas
    Level 27  
    problem powrocil. jednak to nie wina filtra powietrza. swiece i kable odpadaja poniewaz je kiedys wymienialem a przed wymiana takze byl ten problem. niewiem gdzie sie znajduje ten silnik krokowy i jak go sprawdzic.

czasami mi sie zdarzylo ze go zaczelo trząść, zaczela żarzyć kontrolaka od ladowania ale odrazu wszystko wrocilo do normy.

kupie jeszcze ten modul ale chcialbym byc bardziej pewny ze to jest przyczyna poniewaz on duzo kosztuje i szkoda kasy w bloto wyrzycic.
    kangurek123
    Level 18  
    podobnie jak Matador radzę zacząć od rzeczy elementarnych.Po pierwsze sprawdzić osłuchowo czy coś nie świszcze ( lewe powietrze ) .Po drugie wymyć przepustnicę z gardzielą najlepiej środkiem do gaźników ( ew.jakimkolwiek zmywaczem) .Po trzecie wyczyścić silnik krokowy ( jest przykręcony w okolicach korpusu przpustnicy, która znajduje się pod obudową filtra powietrza.
    pozdrawiam
    krypel2
    Level 12  
    ja polecam sprawdzić kostkę z kablami co idzie do aparatu zapłonowego może tam nie ma dobrego styku mi przez to obroty wariowały jak silnik sie ruszał na poduszce przeczyściłem i wszystko ok
    Kamilos223
    Level 7  
    Panowie ja mam podobny problem tylko ze astra g 1,6 8v dokładnie taki sam