Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje WA 122- moduł

06 Kwi 2006 22:50 2793 1
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu przyczyny usterki modułu pralki gorenje wa 122. Uległ spaleniu trystor (oznaczenie nieczytelne) na płytce TY 3 oraz przepalił się mostek z drutu nr 21. Oba podzespoły znajdują się na wejściu ST 7 Przewody z tego wyjścia biegną do zamka elektrycznego dziwiczek pralki. Czy uszkodzony może być zamek że doprowadził do spalenia się w/w podzespołów czy może być inna przyczyna? Zakup nowego modułu to spory wydatek i ryzyko jakby coś innego odpowiadało za tę usterkę może ktoś zna symbole na trystorze TY3 i podpowie czy można go gdzieś kupić.Jak się domysliłem pralka nie chce ruszyć tylko ż tego powodu pozostałe rzeczy w niej działają,ta usterka jest odpowiedzialna za brak sygnału do procesora o zamknięciu drzwiczek zastanawiałem się równierz czy można go obejść w końcu drzwiczki można otwierać też bez pomocy tej elektroniki (aby nie wtrakcie prania).może ktoś podpowie gdzie mógłbym znależć schemat.
    Zgóry dziękuje za każdą pomoc.
  • Poziom 14  
    Witam.Miałem identyczne uszkodzenie eksplodował triak,spalił się rezystor
    pod nim nie przepalił się mostek 21. Blokada nie była przyczyną tej demolki
    i nadal pracuje w pralce poprawnie,niemniej jak przepalił się aż mostek to
    należy ją sprawdzić.
    Ja wymieniłem triak na MAC 97.
    Sprawdz dokładnie płytę/o schemacie należy zapomnieć/ czy w rejonie procesora niema popalonych rezystorów.
    Blokadę wymontuj z pralki i podłącz na zaciski L i N 230V,po ok1 min.jak nie
    wywali Ci bezpiecznika powinna połączyć L zC ,z blokady do modułu poza tymi 3-ma kablami niema innych połączeń.