Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon z komisu - co z ewentualnymi rachunkami

07 Kwi 2006 01:56 711 1
  • Poziom 17  
    Chciałbym kupić telefon w komisie, nie znam oczywiście jego przeszłości i pochodzenia, bo niby skąd. Przykładowa sytuacja mogła by być taka:

Ktoś kupuje tel w sieci "X", wiadomo, że łatwo z tym teraz, nawet za okazaniem głupiego rachunku za gazu. Idzie z nim do komisu i sprzedaje z pudełkiem papierami itp. Sytuacja wydawałaby się klarowna, telefon orginalny nie kradziony. Ja go kupuje z tego komisu, bo nowy z papierami i jestem zadowolony z nabytku. Ale przychodzi sytuacja, że tamten ktos(pierwszy właściciel telefonu) nie płaci rachunków. Czy w takiej sytuacji moge sie obawiać, że operator zablokuje mi ten telefon po IMEI-u?, tak jak by go zablokował w sumie właścicielowi za to, że nie płaci abonamentu. Bo tak do końca nidgy nie wiemy co kupujemy w komisie.
    Jak w takiej sytuacji reagują operatorzy sieci?
  • Poziom 17  
    Nie, operator blokuje usługi a nie aparat. Taka sytuacja nie może się zdarzyć. Wyjątkiem jest sytuacja gdy telefon został skradziony 'z tira' :) z pudełkiem, ba nawet z niepodbitą gwarancją itp. Wtedy po pewnym czasie mogą wyjść hocki.
    Żeby być krytym -> dowód zakupu. W razie draki nie uchroni przed stratą telefonu ale uchroni przed innymi nieprzyjemnościami.

pozdrowionka