Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsza Poważniejsza Konstrukcja-Szerokopasmowa 4xARZ 6608

myki87 07 Kwi 2006 22:26 2358 11
  • Oto moje pierwsze tego typu przedwsięwzięcie.Pierwsza kolumna oklejona.Wczesniejsze na wlasny uzytek nie oklejalem.Paramtery tej konstrukcji zapewne wiekszosc zna dla formalnosci przypomne:270W mocy muzycznej i 120 wat rms.Impedanacja 8 ohm.Efektywnosc ok 97dB!!!!!!!! Pasmo 60 - 20000 Hz.Zastosowanie znajduje szegolnie na probach.Uzywam takich u siebie pod wokal i spisuja sie rewelacyjnie,Ta jest kolejną do kolekcji lecz lepszą wizualnie.Co do bass reflexu,bede go jeszcze wykańczać wiec nie przestraszcie sie jego widokiem.Obudowa zobiona z plyty wiorowej 25mm.
    Oto Zdjęcia:
    http://myki.fm.interia.pl/P1010220.JPG
    http://myki.fm.interia.pl/P1010222.JPG
    http://myki.fm.interia.pl/P1010223.JPG

Fajne!
  • #2 07 Kwi 2006 22:51
    oleczek1988
    Poziom 21  

O kurde chlopie !! Twoje kolumny wymagaja wile do zyczenia !! Widac pod okleina ze jest cos w rodzaju kleju. Wkrety jedne srebne drugie czarne ;/ I ogolem tak kolumna jest krzywa.

za dobre checi 2

• #3 07 Kwi 2006 22:53
    macio8888
    Poziom 22  

BR są krzywo wywiercone względem siebie, okleina tez niezbyt starannie przyklejona.
    Moja ocena 3 - wkoncu to Twoja pierwsza konstrukcja.
    Pozdrawiam

• #4 07 Kwi 2006 23:17
    marniu
    Poziom 25  

bardzo mi sie to nie podoba absolutnie nie przemyslana konstrukcja , no ale gratuluje chęci , może nastepnym razem będzie lepiej , każdy kiedyś zaczynał
    mogłeś przynajmniej głosniki rozmieścic równo ?

• #5 08 Kwi 2006 01:21
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z jednej takiej mozna zrobic 2 pary tub... Moze warto popracowac nad filtrowaniem, zeby nie krzyczaly?
    Zajrzyj na www.diyaudio.pl - dzial "akustyka nie robimy nic nowego", znajdziesz projekty i pare ciekawostek...

Zreszta kuchnia, tutaj projekt powstal, dzial Akustyka u nas.

• #6 08 Kwi 2006 08:11
    Mis_Audio
    Poziom 11  

Witam:)
    Jakbyś troszke nad nimi jeszcze popracował to naprawde były by ciekawe kolumny
    pozdrawiam

• #7 08 Kwi 2006 10:33
    kiepol
    Poziom 16  

O-kro-pne... wstrętne, paskudne, obrzydliwe... Kicha... Musisz ostro popracować nad stroną estetyczną. Pamiętaj kolumn nie robi się byle szybciej, tylko powoli, starannie i z dbałością o szczegółby... Pozdrawiam

• #8 08 Kwi 2006 11:11
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Jeden glosnik przykrecony, tak drugi tak... eeee....
    Okleina niezbyt dobrze polozona...
    Ocena: 2/6

• #9 08 Kwi 2006 15:55
    77215
    Usunięty  
  • #10 10 Kwi 2006 19:46
    michal145
    Poziom 10  

Moja pierwsza konstrukcja to była kolumna gitarowa na 4 szerokopasmówkach, ale chyba jednak lepiej mi to wyszlo. Najpierw przemyśl działanie, a dopiero potem wykonuj.

• #11 10 Kwi 2006 20:19
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Hej mam pytanko jak to daje i czy wytrzyma 150W bo niechlujstwo mści się i np. nie masz kopa i niskiego pasma czy jak ktoś woli wysokiego basu. W sumie to właśnie to chciałem wykonać ale widzę że nici z podpowiedzi. Jak zrobisz tak masz , ale czasami szkoda wydawać kasę na paczki. Osobiście leży mi kilka głośników i nie robie paczek bo niechce mi się dokładnie wykonać, bo jak ma to się tłuc deskami i rezonować to niech wogóle nie gra. Ale jest + bo wybrałeś dobre głośniczki one mają 91db bo u tesli jest osiągnięciem. Może szarpnij się i załóż chociaż piezaka koniecznie z dużym rozpraszaczem, różnica będzie słyszalna. Nie widać czy są szpary pomiędzy deskami ale wieżę że nie ma, obudowa faktycznie wielgachna i niuanse głośników nie są wykorzystane. Ale chyba chciałeś wykożystać je tam gdzie już nie mają za wiele do pokazanie (niższy bas). Ogólnie przemyślana konstrukcja,do prób fajnie wykonana, zawsze jak się przynosi nowy sprzęt to trzeba go ograć i ewentualnie wnieść poprawki bo czasami to co jest wystarcza. Więc nie idźmy z komentarzami w stronę salonu ERY :), bo ta reklama chyba poskutkowała i teraz każdy za groszę chciałby cudowne przetworniki, zrobione w czasie 1 mrugnięcia .

• #12 11 Kwi 2006 17:36
    206105
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME