Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres ciśnieniowy MIO-STAR licencja SAECO, zła temperatura

fsilap 08 Apr 2006 09:50 4603 8
 • #1
  fsilap
  Level 15  
  Witam. Ekspresy to nie moja specjalność, być może ten będzie pierwszy i ostatni jaki próbuję naprawić, może ten post trafi na kogoś kto jest w temacie i zechce pomóc. Ogólnie wszystko działa, lecz moim zdaniem kawa nie jest dostatecznie gorąca, zapewne termostat, rozkręciłem więc boczną ściankę i są tam cztery ustrojstwa wyglądające jak termostaty. Moje pytanie to; który to od temperatury wody i ewentualnie gdzie coś takiego kupić? Podaje link który przedstawia identyczny ekspres; http://www.allegro.pl/item87898128_ekspres_mio_star_noblesse_okazja_polecam_.html
 • Helpful post
  #2
  marioner
  Level 15  
  witam, co prawda jeśli naprawiam expresy to tylko AEG, ale spróbuje Ci pomóc taką prostą poradą: odkamień ten expres i bedzie super!
 • #3
  fsilap
  Level 15  
  To dobra porada, ale już wcześniej to zrobiłem, odkamieniłem kilkakrotnie octem i dalej temperatura raczej zbyt niska.
 • Helpful post
  #4
  marioner
  Level 15  
  hymmm octem powiadasz... owszem ocet działa ale jego działanie jest bardzo powolne spróbuj tak: do pustego zbiornika na wode wsyp paczke kwasku cytrynowego (sporzywczy) i zalej go 0,75l wody zagrzanej ale nie gotującej w czajniku zamieszaj to i włącz expres tak by ok 0,5szklanki tego roztworu przelało sie przez expres poczekaj troszke ok 5min i znowu włącz na ok 0,5szklanki po 5 min powtórz czyszczenie do końca wody potem wlej cały zbiorniczek czystej zimnej wody i przelej przez expres, koszt to 0,35pln i 20 min pracy a efekt naprawde zadowalający.
  pozdrawiam i życze sukcesu z expresem
  ps. nie oczekuj wrzątku po expresie bo nie spotkałem jeszcze takiego który by lał wode 100stopni Celcjusza
 • #5
  fsilap
  Level 15  
  Spróbuję jak radzisz z kwaskiem, metoda na ocet działa rewelacyjnie w czajnikach, ale tam woda się gotuje, nie jak w ekspresie.
 • Helpful post
  #6
  XAX
  Level 21  
  Witam

  Co rozumiesz pod pojęciem za niska temperatura???
  Termostat kawy jest ustawiony na 94 lub 96 stopni.
  Na aluminiowym kapturku termostatu po literce „L” masz podaną temperaturę.
  Trzeba sprawdzić termometrem, czy wyłącza się przy takiej temperaturze.
  Poza tym, z ekspresów z pompą, temperatura jest uzależniona od ilości przelanej wody przez układ. Zakłada się, że po przelaniu 150ml wody temperatura naparu powinna być około 80 stopni. Po wlaniu do ciepłej filiżanki i wsypaniu cukru i śmietanki, temperatura powinna być około 60-70 stopni.
 • #7
  fsilap
  Level 15  
  Nie posiadam takiego termometru, żeby zmierzyć temperaturę, ale po zrobieniu kawy wypijam ją w 10 sekund, więc raczej nie ma nawet 60 stopni, dzisiaj jeszcze raz odkamienię i zobaczymy.

  --------------------------------------------------------------------------------------

  Po odkamienieniu kwaskiem moim zdaniem na pomiar gębą temperatura wzrosła. Pożyczyłem termometr, taki jak do pieca, ogrzałem go do temp. 60°C i zmierzyłem temperaturę jednej szklanki 200ml.naparu, która wyniosła 76°C.

  Moderated By skryn:

  Posty scaliłem.

 • #8
  marioner
  Level 15  
  jednak kwasek pomógł :) pozdrawiam
 • #9
  XAX
  Level 21  
  Temperatura moim zdaniem jest OKi