Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 5370kt. Nie reaguje nawet na przekaźnik, kontrolka się świeci.

08 Kwi 2006 12:23 1147 6
  • Poziom 12  
    witam.mam tv 21'' jest on z wbudowanym magnetowidem.poczatkowo klient przyniosl mi go bo kontrolka swiecila ale nie chcial sie wlaczyc.jak go przynioslem do siebie wlaczyl sie i wszystko dzialalo normalnie.po czym wylaczylem go i jak znow chcialem wlaczyc to slyszalem ze reaguje przekaznik(zalacza i wylacza) to w tym momencie stwierdzilem ze styki brudne sa na przekazniku.wymontowalem go przeczysciklem i jak wlutowalem to okazalo sie ze po wlaczeniu tv nawet juz nie reaguje przekaznik a kontrolka swieci.jak zwarlem styki robiac zworke to wysokie nie wchodzilo.nie wiem czy jakas elka jest wyschnieta czy moze rezystor,bo zimne luty przygladalem sie i nie moge dostrzec takowych....pomozcie co to moze byc,.,,,
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Witam, a co z napięciami z przetwornicy, np. +B na wysokie?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 36  
    Zawsze zaczynaj od zasilacza,wymien elki,sprawdz plyte i poprawnosc napiec,oraz filtracje!.Wymien elki na poczatek na +B,sprawdz sterowanie klucza WN.Bedzie dobrze.Tymczasem.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Wymień elektrolity w przetwornicy sprawdź luty, całą przetwornicę, sprawdź wszystkie napięcia wyjściowe z przetwornicy czy nie mają zwarcia do masy, wylutuj tranzystor [ HOT] , w miejsce C-E masa wstaw żarówkę 60W , sprawdź napięcia wyjściowe z przetwornicy żarówka musi się świecić jeżeli będzie już wszystko prawidłowo sprawdź luty, wszystko koło trafa
    wstaw dobrego HOT-a podłącz miernik pod B+i włącz zasilanie.
  • Poziom 12  
    witam.sprawdzilem plyte,luty wygladaja na ok,posprawdzalem pare elek i tez ok. sprawdzilem zalaczenie napiec wymuszajac zwarcie stykow przekaznika i napiecie prawidlowe wysokie weszlo,ale jak np wlaczalem i wylaczalem przyciskiem st-by to czasem moglem go wlaczyc czasem nie,czyli raz sie odpalal a raz nie.w jednym przypadku nawet wlaczyl mi sie jak robilem pomiary.....macie jakies inne pomysly na ten problem......
  • Poziom 22  
    Witam.
    To wydaje się prosta sprawa tylko mam inny schemat, skoro jest przekażnik to musi być sterowany,przeważnie przez tranzystor a tranzystor sterowany przez procesor idź po ścieżkach od cewki przekaźnika i znajdziesz no i zasilanie tej cewki, w moim jest przekaźnik elektroniczny zasada ta sama.
  • Poziom 12  
    witam,no to cenna informacja i dzieki za nia ,co sie okazalo -jak rozbieralem przekaznik uszkodzilem lekko cewke,ale ja naprawilem i przekanik ruszyl,ale wysokie raz sie zalaczalo ,a raz nie, jedynie pod naciskiem plyty w miejscu kolo trafa zalaczal. okazalo sie wiec ze byl w ogole niewidoczny zimny lut na diodzie w okolicy trafa,bo teraz juz tv cyka jak nalezy.temat uwazam za zamkniety,dziki wszystkim.pozdro