Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię telewizyjną głowicę wysokiej częstotliwości

andrzejlisek 08 Kwi 2006 16:45 2029 7
  • #1 08 Kwi 2006 16:45
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Kupię głowicę wysokiej częstotliwości do telewizora ELEMIS 6" w celu wymiany uszkodzonej lub cały identyczny telewizor, który ma sprawną głowicę i układ strojenia, a coś innego uszkodzone (np. pęknięty kineskop, uszkodzony głośnik, uszkodzone lub wytarte potencjometry, pęknięta obudowa itp.).

• #2 08 Kwi 2006 21:48
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Czegoś tu nie chwytam. Dlaczego piszesz,że to ELEMIS? To jakiś dowcip?

• #3 08 Kwi 2006 22:31
    Indyczes
    Poziom 33  

Przecież to radzieckie ustrojstwo,ktos nakleił nalepkę Elemisa.Jaki typ głowicy tam występuje,może będę miał.Najlepiej zamieśc fotkę tej głowiczki.
    Pozdr.

• #4 09 Kwi 2006 16:27
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Wydaje mi się, że części są produkcji radzieckiej, a urządzenie było składane w Polsce, ale mogę się mylić.

W tym tv są dwa wejścia antenowe, jedno na VHF, drugie na UHF.
    Przewód antenowy idzie od gniazdka do metalowego pudełka, które prawdopodobnie jest może jest głowicą. Ta na pierwszym planie to głowica UHF, ta dalsza (częściowo zasłonięta tą pierwszą) to VHF. Interesuje mnie zakup obu, ale najbardziej tej od UHF.

Telewizor odbiera tak w miarę. Obraz faluje, trudno dostroić, a jak się podłączy modulator, to regulując pokrętłem na modulatorze zmienia się częstotliwość wysyłania w wąskim zakresie, ale bardzo precyzyjnie. Nie da rady uzyskać stabilnego obrazu regulując częstotliwość. Coś widać, ale zawsze faluje, ucieka, szumi, pojawiają się pasy jest to też uzależnione od zawartości obrazu. Prawdopodobną przyczyną jest właśnie głowica.

• #5 09 Kwi 2006 20:27
    Indyczes
    Poziom 33  

Mam obydwie takie głowice,dla pewności podaj co na nich pisze.

• #6 10 Kwi 2006 11:17
    zegar 32
    Poziom 15  

Tylko ,ze głowice są prawdopobnie sprawne...Podane objawy wskazuja ,że uszkodzony jest zasilacz..a dokladniej elektrolity w nim...

• #7 10 Kwi 2006 12:38
    certos
    Poziom 12  

Nie wydaje mi się żeby to była głowica, miałem coś podobnego w podobnym tv. i pomogła wymiana modułu p.cz.

• #8 11 Kwi 2006 21:04
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Z głowicy UHF spisałem, co następuje:

KT2 KT1 L19 CK-D-24
    10566

Zapis L19 obrócony w lewo o kąt prosty, a w miejscu D jest rosyjskie "d".

Jeśli chodzi o uszkodzenie, to albo obie głowice szlag trafiły, albo coś innego.

Czy jest możliwe, że odbiornik zawiera kondensatory elektrolityczne, które wyschły?

Dodano po 5 [godziny] 14 [minuty]:

Przesyłam dwa fragmenty nagrania filmowego przedstawiającego telewizor podczas pracy. Musiałem obniżyć ich jakość ze względu na wielkość pliku, ale ja sam posiadam całe nagranie (trwa ok. 5 minut) w wyższej jakości.

Ścieżka dźwiękowa jest zagłuszona nieco odgłosami pracy komputera, ale mimo to słychać dźwięki wydobywające się z TV.

Czy ktoś wie, co może być przyczyną? Jeżeli trzeba wymienić części (np. głowice, modół p.cz itd) to jestem zainteresowany ich zakupem. Jeżeli przyczyna leży w zasilaczu, to poprostu mogę kupić zasilacz i go zastosować.

Plik jest archiwum WinRAR, zawiera dwa pliki AVI skompresowane kodekiem DivX

Załączniki: