Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle, Route- problem

08 Kwi 2006 17:52 4928 7
  • Poziom 13  
    Witam!

Problem jest nastepujacy: chcialem stworzyc projekt wzmacniacza na TDA7375 (obudowa Multiwatt15). Zrobilem sobie zatem biblioteke w Eagle'u tego elementu i stworzylem schemat jak nizej (mniejsza o zastosowane elementy itd.). Zrobilem sobie ze schematu PCB, poukladalem sobie elementy na plytce. PLytka z zalozenia ma byc jednostronna i po Autoroute zawsze zostawaly mi niepolaczone sciezki, zazwyczaj ze dwie, trzy. Polozylem tez warstwe masy. Nie pomagala zmiana parametrow autorout'a (preferowany kierunek sciezek, routing grid).
    Nie wiem czy ja popelniam jakis blad (w programach EDA jestem poczatkujacy), czy po prostu nie mozliwe jest zmontowanie takiego ukladu na jednostronnej plytce bez dodatkowych polaczen.
    Chcialem dodac do tego jeszcze kilka dodatkowych ukladow (potencjometr, stabilizator, moze jakies ledy), ale nie wiem czy nie skomplikuje to jeszcze bardziej projektu i w konsekwencji bede mial wiecej niepolaczonych niz polaczonych sciazek.

Z gory dzieki za wszelkie sugestie
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    Witam
    Autoroute w tym programie jest wyjątkowo mało inteligentny. Nawet w bardzo prostych projektach potrafi pozostawić kilka niepołączonych ścieżek. Ja zazwyczaj robię wszystkie ścieżki ręcznie a na sam koniec włączam autoroute aby upewnić się, że wszystko jest połączone. Przy niemożliwości połączenia ścieżek na jednej stronie, przechodzę przelotkami na drugą, a później ścieżki na stronie „top” traktuję jako zwory, pamiętając aby nie kolidowały z elementami na tej stronie.
    Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 13  
    No wlasie zdziwil mnie fakt ze w tak wydawaloby sie prosciutkim projekcie mam takie problemy.
    W sumie to podniosles mnie na duchu bo myslalem ze to moja wiedza i umiejetnosci byly powodem.
    Dzieki za rade!
  • Poziom 12  
    Zrobiłem w eaglu schemat po czym przeszedłem do edycji PCB. Po ustawieniu elementów kazałem mu wykonać Autoroute. Zostały mi 3 ścieżki niepoprowadzone. I w związku z tym mam pytanie.
    Jak w PCB mogę edytować schemat. (przy próbie wykonania jakiejkolwiek opcji mówi żebym przeszedł do edytora schematu).
    Jak wykonać przelotki w PCB.
    Jak ewentualnie oddzielić płytkę od schematu żeby przy próbie zmiany w PCB nie odsyłał mnie do schematu.
  • Poziom 39  
    Posługuję się EAGLE'm dość długo. Mogę podpowiedzieć- po pierwszym uruchomieniu rutera patrzę które elementy są "wiszące" kasuję ścieżki ( tzn wracają do pozycji ruting ) przestawiam elementy lub ich usytuowanie względem siebie i znowu uruchamiam ruter. Zazwyczaj pomaga. Czasem trzeba tą operację powtarzać kilka razy. W ostateczności na wiszących ścieżkach wstawiam rezystor zerowy - czyli mostek i po kłopocie. Co do przelotek - konkretnie w czym problem? Jeśli chodzi o "odpięcie" PCB od schematu - zmień nazwę pliku PCB i wgrywaj tylko PCB lub skasuj plik ze schematem. Zazwyczaj to działa.
  • Poziom 12  
    Dzięki zworys o to mi chodziło. Jeżeli chodzi o przelotki to chodziło mi o to w jaki sposób je zamieścić je na płytce PCB. Poczytałem o tym i robię to w następujący sposób.Prowadzę ścieżkę BOTTOM do momentu gdzie chcę dać przelotkę i umieszczam tak element VIA po czymrysuję ścieżkę TOP do momentu drugiego elementu VIA i dalszego prowadzenia ścieżki BOTTOM. Nie wiem czy to do końca eleganci sposób ale innego nie znam i ten mi nawet się sprawdza.Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz zworys a szczególnie informację na temat routera.[/b]
  • Poziom 38  
    Przelotki - sposob pierwszy:
    - prowadzisz sciezke, w miejscu w ktorym chcesz przechodzisz na druga strone plytki (u mnie srodkowy klawisz myszki, mozna tez wybrac recznie warstwe) - pojawia sie przelotka o parametrach opisanych na pasku zaraz nad oknem edycyjnym;
    sposob drugi:
    - prowadzisz sciezke, gdy klikniesz lewym klawiszem myszki trzymajac SHIFT pojawi sie przelotka.
  • Poziom 12  
    o tego z Shiftem nie znałem