Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat 126p brak reakcji przy rozruchu

ACEE 08 Kwi 2006 21:27 1898 8
  • #1 08 Kwi 2006 21:27
    ACEE
    Poziom 2  

Witam.
    Problem mój polega na tym, że odpalając mojego malczana - po włożeniu i przekręceniu kluczyka widać wskaźniki (olej , akumulator itd) ale gdy chcę odpalić wszystkie lampki gasną a rozrusznik ani mysli zastartować.
    Sprawdziłem styki klamer na akumulatorze - styki dobre. Sprawdziłem bezpieczniki - żaden nie jest przepalony. Nawet rozrusznik dałem do regeneracji i nadal mam to samo :(. Akumulator jest dobry bo sprawdzałem napięcie.
    Aha, przy widocznych lampkach próbowałem nacisnąć kierunkowskaz to raz mignął a potem już cisza nic ...
    Ma ktoś może jakiś pomysł czego to może byc wina?? Może ktoś sie spotkał kiedyś z takim problemem i potrafi mi pomóc?? Auto stoi w garażu bo za bardzo nie wiem co mam dalej robić.

HELP!

0 8
  • #2 08 Kwi 2006 21:35
    tokarz
    Poziom 18  

Napięcie na akumulatorze sprawdzałeś przy obciążeniu czy w stanie jałowym ? Proponuję podpiąć się do akumulatora z innego samochodu i wtedy spróbować. Objawy ewidentnie wskazują na słaby akumulator - ładowanie niekoniecznie musi mu już pomóc.
    Pozdrawiam,
    tokarz

0
  • #3 08 Kwi 2006 22:05
    gabik001
    Poziom 37  

tokarz napisał:
    Napięcie na akumulatorze sprawdzałeś przy obciążeniu czy w stanie jałowym ? Proponuję podpiąć się do akumulatora z innego samochodu i wtedy spróbować. Objawy ewidentnie wskazują na słaby akumulator - ładowanie niekoniecznie musi mu już pomóc.
    Pozdrawiam,
    tokarz

Poniekad racja. Ale mnie raz takie myslenie zagonilo w kozi rog. Juz calkowicie zwatpilem w moja wiedze. I co sie okazalo? Zardzewiale polaczenie kabla "-" z masa pojazdu ( pod wykladzina bagaznika). Tam bym zajrzal i ewentualnie wyczyscil to polaczenie oczywiscie wczesniej upewniajac sie tak jak napisal kolega Tokarz.
    pozdrawiam

0
  • #4 09 Kwi 2006 19:18
    guciioo
    Poziom 15  

Tak jak tu koledzy piszą sprawdz splotke od masy silnika (tylnia belka a silnik)

0
  • #5 09 Kwi 2006 19:58
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam.Sprawdziles napiecie akumulatora.A sprawdziles gestosc elektrolitu areometrem?Gestosc elektrolitu dobrze naladowanego akumulatora powinna wynosic okolo 1,28.

0
  • #6 09 Kwi 2006 20:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 09 Kwi 2006 20:21
    domell18
    Poziom 11  

sprawdz czy akuulator jest na ładowany potem klemy .Jeśli nic to sprawdz rozrusznik .A świesą sie kontrolki???

0
  • #8 10 Kwi 2006 19:24
    ACEE
    Poziom 2  

Dzięki za rady - pomogło przeczyszczenie tej splotki z tyłu.

0
  • #9 10 Kwi 2006 19:55
    adam.p123
    Poziom 19  

Masz za słaby akumulator albo coś nie tak z elektromagnesem. Pozdrawiam

0