Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Altus 140-rozpadające sie mocowanie...

09 Kwi 2006 00:11 1257 6
  • Poziom 21  
    Witam mam stare Altusy 140 przy głośnikach niskotonowych niestety gumka podtrzymująca głośniki(ta na których głośnik "chodz")powiedziała dość ze starości i rozpada sie przez co głośnik "pierdzi"i tutaj moje pytanie czy wystarczy ze zmienie samą gume mocującą czy musze wszystko zmieniać z membraną??(membrana jest w dobrym stanie)oraz na co kleić taką gume do membrany??klejen cyjanoakrylowym??
  • Poziom 21  
    Witaj , jesli masz membrany w dobrym stanie , to nie ma sensu wymieniać wszystek ,a jesli mnie mysli nie oszukują to orginalnych tonsilowskich membran z zawieszeniem to na rynku nie spotkasz. Ale moge sie mylić ...

Zawieszenie zmień na piankowe, tak jak było orginalnie (nie zadne gumowe) ,poniewaz glosnik straci swoje wlasciwości i nie odzyska swojej dawnej dynamiki !

A co do kleju..hmm.... ja babralem sie Butaprenem,ale nie polecam :)

Pozdrawiam i do usług
  • Poziom 17  
    zawieszenie z pianki, klej cyjankoakrylowy lub w miare nowy butapren, zeskrob stary resorz kosza, odklej kopułe, wycentruj cewke, poklej wszystko i BASSUJ dalej :D

pozdrawiam :!:
  • Poziom 21  
    hmm no to mi daliście do myślenia na początku chciałem kupić samo zawieszenie jednak aby zaoszczedzić pracy zdecydowałem sie że kupie cały zestaw razem z membranami...i tutaj do was pytanie czym sie różnią te zestawy??http://www.allegro.pl/item95997275__dk]_zestaw_naprawczy_altus_140_guma_mat_dk].html oraz http://www.allegro.pl/item97073657__zestaw_naprawczy_altus_140_i_inne_podobne_.html cena pierwszego jest dwa razy większa za komplet niż za drugi...
  • Poziom 16  
    Tak jak juz Ci pisali najlepiej zastosowac pinkowe zawieszenie bo na gumowm glosnik traci na parametrach.. Wiec zadna z nich nie bedzie idealna ;)
  • Poziom 21  
    hmm... zaden z tych zestawow naprawczych nie spełnia wymagań dla cewki w twoim glosniku...

Na początku moich przygód z Hi-Fi oppełniłem taki błąd montując jeden z tych zestawów w GDN 30/100 (w zestawie Mildton200) ...

...nie pytaj o rezultaty

Więc morał (bajka) brzmi tak ...
    1. kup samo zawieszenie
    2. zestrzyj stare zawieszenie
    3. i starannie przyklej najpierw do membrany
    4. pozniej zwracając uwage na ustawienie cewki (musi byc idealnie ustawiona) !!!!!!!!!
    5. i ciesz sie jakies 10/15 lat

jesli nie czujesz sie na silach , to nie zaczynaj tego robić !
    popros znajomego ...

Pozdrawiam serdecznie !
  • Poziom 21  
    Witam a znacie strony(z wyjątkiem allegro) gdzie zakupie same "zawieszenie"piankowe??