Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elementy optyczne z myszki kulkowej.

seak1 09 Kwi 2006 15:03 1569 4
  • #1 09 Kwi 2006 15:03
    seak1
    Poziom 13  

Otworzyłem niedawno starą myszkę kulkową i zdziwiłem się że w nich również są elementy optyczne (Te do zliczania pozycji kursora). Mój problem polega na tym, że nie jestem do końca pewien czy to te elementy, jakie mi się wydaje... Pomożecie?

1. Nadajnik podczerwieni (Tylko po co trzecia końcówka?) (Był razem z tym 3 w myszce)
    2. Nadajnik podczerwieni (Był razem z tym 5 w myszce)
    3. Odbiornik? (Fototranzystor)
    4. To samo co wyżej, ale bez obudowy
    5. Też chyba jakiś fototranzystor

Po co trzy nóżki w tym pierwszym? I chodzi też o to, że w tych "fototranzystorach" nie wiem jak zidentyfikować nóżki, a na nich nie ma nic napisane, żeby w notach poszukać. Pomóżcie mi! Prosze.

0 4
  • #2 09 Kwi 2006 17:24
    marihires
    Poziom 29  

te z dwoma nóżkami to "nadajniki" podczerwieni a te z trzema "odbiorniki" (np fototranzystory)

0
  • #3 09 Kwi 2006 17:30
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

popatrz jak były ułozone w myszce - zawsze parami obok siebie nadajnik-odbiornik. Potrafisz zidentyfikowac jeden element, to drugi tez sie automatycznie "odtajnia".

0
  • #4 09 Kwi 2006 21:53
    Zumo
    Poziom 21  

Witam
    Co to jest to czerwone jakaś dioda ?
    Ja rozkręcałem już myszki ale w żadnej tego nie było.
    Pozdrawiam

0
  • #5 10 Kwi 2006 18:37
    seak1
    Poziom 13  

marihires napisał:
    te z dwoma nóżkami to "nadajniki" podczerwieni a te z trzema "odbiorniki" (np fototranzystory)

Tak jak mi się wydawało. "Ale" trzynóżkowa dioda nadawcza (numer 1) była razem z trzynóżkowym odbiornikiem (numer 3). Więc po co w nadawczej trzecia nóżka?

0