Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komis GSM (RTV) a klasyfikacja numeru PKD

09 Kwi 2006 23:40 10379 11
  • Poziom 16  
    Witam
    Zmieniam wpis w zaświadczeniu o działalności gospodarczej,
    chciałbym dołączyc komis GSM-RTV lecz w spisie PKD nie ma konkretnie tego, jest sporo podobnych a nie wiem pod co to podpiąć?
    Może ma ktoś taki komis i zechciałby podesłac numer podklasy PKD jaki wybrał?
    pozdrawiam
    tomas
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    52.48.A
    52.50.Z
    52.45.Z
  • Poziom 24  
    Wlasnie mam ten sam problem bo maja dojsc uslugi zwiaane z komputerami, tzn ich serwis oraz sprzedaz nowych podzespolow. Dodatkowo interesuje mnie jaki podatek wybraliscie
  • Admin grupy GSM
    Ja mam taki PKD:
    52.4- sprzedaż detaliczna mebli, wyposażenia biurowego,komputerów oraz sprzetu telekomunikacyjnego

52.7- naprawa artykułów użytku osobistego i domowego

I pod te dwa PKD mam podciągniety i komis i serwis i jak trzeba to mogę sprzedawać komputery i meblościanki :)
    pozdr
  • Poziom 24  
    tino2003 napisał:

52.4- sprzedaż detaliczna mebli, wyposażenia biurowego,komputerów oraz sprzetu telekomunikacyjnego

52.7- naprawa artykułów użytku osobistego i domowego

a ja chce jeszce naprawiac komputery jak tez sprzedawac nowe. Dotego moze jakies sieci osiedlowe, serwis drukarek itp wiec mysle ze do twoich PKD powinienem dodac jeszce :

- 72.50.Z Konserwacja i naprawa maszyn biurowych, księgujących i sprzętu komputerowego

Teraz pytanie czy jak mam wiecej wybranego PKD w moim przypadku juz 3 to czym mam z tym wiecej rozliczen zwiazanych badz innech problemow?? No i czy za jakis czas moge dolozyc cos do PKD.

Chcialbym poza tematem dowiedziec sie jakie najlepiej opodatkowanie wybrac??

Ogolnie to gdzie isc by si etego wszystkiego dokladnie i rzetelnie dowiedziec, bo narazie czytam po forach:(
  • Admin grupy GSM
    Musisz się udać po wszelkie info do urzędu gminy odpowiedniego dla miejsca zamieszkania i tam rejestrujesz działalnośc. A ilość PKD nie przeszkadza w niczym, i wpisuj je wszystkie odrazu bo jak będziesz chciał później rozszeżyć to trzeba już dodatkowo płacić. A z opodatkowaniem i tymi sprawami to poszukaj dobrej księgowej, ja właśnie taką mam i ona się zajmuje tym abym jak najmniej płacił fiskusowi ;)
    pozdr
  • Spec od GSM
    A orientuje się ktoś w czymś takim jak "Karta podatkowa"? stały podatek wyliczony przez urzędnika (na początku roku) i płacony co miesiąc bez zadnych rozliczeń faktur rachunków itd. Dużo wtedy wychodzi za komis/serwis gsm w średnim mieście 50-100 tys. mieszkańców? Czy może jepiej iść pod prąd fiskusa ale taniej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Karta na nasze usługi w moim mieście np. jest horrendalnie droga.Jedynym przypadkiem gdy opłaci się kartę wybrać jest sytuacja gdy podatnik jest równocześnie zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy.Wówczas przysługuje zniżka 80% na kartę.Poza tym komis chyba wyklucza kartę.
  • Poziom 22  
    a moze ktos podpowiedziec jaki bedzie numer do sprzedazy telefonow i akcesori przez internet ( allegro )
  • Poziom 21  
    A mi wklepali naprawa i konserwacja maszyn liczacych i sprzetu komputerowego oraz co najlepsze handel na straganach i bazarach :)
  • Poziom 20  
    Właśnie klasyfikacja EKD/PKD stanowi o możliwościach w rodzaju opodatkowania. Od początku zdaje się 2007 roku nie ma możliwości zwolnienia z podatku VAT przy handlu sprzętem elektronicznym. Druga rzecz jeśli chcesz handlować sprzętem używanym wybierz lepiej formę "Skup-Sprzedaż" a nie komis. W Polsce jest dziwna interpretacja przepisów. Dla mnie kilkanaście lat temu komis podciągnęli jako handel hurtowy sprzętem nowym i używanym co z natury rzeczy eliminuje zwolnienie z VAT-u. (Bo tylko w tej grupie znaleźli słowo "używanym"). Najlepiej poszukaj sobie jakiegoś dobrego doradcy, np biuro rachunkowe ale z fachowym doradztwem. Czy później będziesz z ich usług korzystał, sam podejmiesz decyzję, ale dobra fachowa porada może jedynie pomóc. Życzę powodzenia w tak nieprzyszłościowej branży. Porywasz się na głęboką wodę. Osobiście zaczynałem w tej branży 18 lat temu (na własny rachunek) i w tej chwili myślę o zmianie branży bo jest coraz gorzej (coraz większe koszty, coraz tańszy sprzęt a z tym idą ceny usług. Szans na autoryzację serwisu nie mam (za małe miasto), ludzie wolą zainwestować w kupno nowego sprzętu zamiast płacić za naprawę, dotyczy to także telefonów, gdzie ceny niezłych modeli są tak niskie, że nie opłaca się płacić kilkadziesiąt złotych za naprawę. Z drugiej strony na naprawach po kilka złotych nie zarobisz i zawalisz się robotą.