Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiornik KF-SSB Degen DE1103

michalwu 12 Jan 2007 08:47 141867 296
Tespol
    PKi
    Level 21  
    Jestem pozytywnie zaskoczony jakością odbiornika. Myślałem że będzie to bardziej chińskie, a jest na prawdę na poziomie renomowanych firm lub lepiej. Wczoraj słuchałem sobie trochę na 80m, na teleskopowej koło łóżka, polska, niemcy, bułgaria... całkiem miło. Oczywiście trzeba poczekać aż domownicy powyłączają komputery i telewizory :-)

Zauważyłem jeszcze jedną niemiłą rzecz. Akumulatorki które są w komplecie są oznaczone jako 1300mAh. Na testerze 3 miały pojemność 1100mAh, jeden 560mAh. Może jeszcze się obudzi, jak nie to wypad z nimi. Fabryczny układ ładowania działa jako timer, podłącza się wtyczkę zasilacza i ustawia ile godzin ma ładować.
  • Tespol
    terpio
    Level 16  
    W grudniu 2005 na 14 odbieralem WB9BHL (Illinois), to na razie moj rekord na teleskopie od Degena. Obudza sie, tez mam oryginalne 1300 Degena i dzialaja ponad rok lepiej chyba niz 2200 forevery. Masz racje tak na oko jakosc nawet, ale lutowanie takie sobie warto sprawdzic i poprawic lutowanie ekranow i elementow. Fajnie,ze rosnie gropka degenmanow.
    PKi
    Level 21  
    Foreverów nie testowałem, ale energisery 2500mAh przy ładowaniu 500mA i rozładowaniu 250mA przekraczają swoją specyfikacje. Cameliony na testach u mnie osiągały 1/3-2/3 pojemności z nalepki. Co mnie zdziwiło - techtronic 2100mAh miał tyle co na naklejce. Dam znać jeszcze za 2-3dni, może ten jeden chiński akumulatorek jeszcze się obudzi :-)
  • Tespol
    terpio
    Level 16  
    Mialem ten sam problem - jeden po pierwszym naladowaniu i rozladowaniu przekrecony w druga strone (duzo ponizej 1V), troche sie pobawilem, pare razy ladowanie indywidualne i smiga teraz rowno z pozostalymi 3. Laduje w radiu, po przerobce I ladowania ~260mA.
    Juz kiedys to pisalem, w czasie ladowania w moim De odbior SSB jest wlasciwie niemozliwy, przy uzyciu wydajniejszego zasilacza wszystko jest OK.
    PKi
    Level 21  
    Ja zawsze ładuje każdy akumulator indywidualnie.
    SQ6MID
    Level 11  
    Witam serdecznie! Dzisiaj to maleństwo pojawiło się również u mnie. Na razie trwają testy!
    Wymiary radia, zasialanie akumultorkami, bardzo dobra jakość FM, możiwość zaprogramowania wielu stacji, podświetlenie - spodobają się żonce,
    Usłyszenie niemieckojęzycznego CQ DX na 3.689kHz w środku miejskiej dżunglii (Wrocek), w domu z wielkiej płyty na antenie teleskopowej spodobało się mi:D
    Dzisiaj za bardzo wieje na testy z dołączonym Long Wire ale może być ciekawie!

Aha, no i koniecznie - dzięki PKi!!! Wiesz za co...!
    pozdrawiam, Łukasz SQ6MID
    User removed account
    User removed account  
    PKi
    Level 21  
    Czyli nie warto płacić przelewem bo trwa wszystko za długo. Ja i SQ6MID otrzymaliśmy radyjka wręcz błyskawicznie (3-4dni robocze). Przejściówki również nie dostałem. Pasek był fabrycznie zamontowany do obudowy. Podświetlenie skali działa x sekund od manipulacji, potem gaśnie. Co do koloru chińczyk na aukcji wyraźnie pisał że tylko jeden kolor jest dostępny.
    michalwu
    Level 12  
    SP5HTT wrote:

W radiu nie ma zaczepu do paska -chociaz pasek jest, po prostu w fabryce zapomnieli przykręcić mocowania.

Paseczek u mnie zamontowany jest od srodka, w lewym gornym rogu degena, przy mocowaniu teleskopowki. W obudowie jest dziurka, przy ktorej jest wewnatrz plastikowa poprzeczka. Wystarczy radio rozkrecic i zaczepic o ten bolec.

Przykro bylo czytac, ze dostale radio ktore nie zastartowalo od razu :/
    No ale cenowo bije na glowe wszystko, wiec chyba warto?

A jesli ktos po Twoich perypetiach nie chce miec degenka tylko np. sangeana, to juz chyba lepiej kupic jakiegos starego trx icoma. Niedawno widzialem starszego icka KF -kup teraz 1500zl

Ja dzisiaj koncze budowe ant magnetycznej do mojego malenstwa. Zobaczymy co sie bedzie dzialo.

Czekam na kolejne spostrzezenia
    m
    User removed account
    User removed account  
    michalwu
    Level 12  
    SP5HTT wrote:

Dla jeszcze nie wiedzących - radio może odbierać poniżej 100khz i wyżej niż 30mhz - ale trzeba zrobić małą sztuczkę.

Probowalem, faktycznie mozna przekrecic skale na boki. Jak sie osiagnie 100khz, to krecac galka w dol, po zerze bedzie jakas gorna freq.
    Niestety i u mnie bylo totalnie glucho.
    Malo tego, przy kreceniu w okolicach 40-90khz slyszalem troche gorzej stacje ktore przysiaglbym slyszalem pozniej powyzej 100. Czyli moze sie to okazac po prostu bledem procka?

Moze ktos ma nadajnik na te freq zeby sprawdzic? Albo generatorek...
    m
    SQ6MID
    Level 11  
    Witam!
    Chciałem powiedzieć, że dzisiaj przyszło do mnie drugie już radyjko od znanego Chińczyka. Od zamówienia do otrzymania paczki na poczcie - tydzień, z zawartością wszystko w porządku. Uważam, że jest nieźle z tempem przesyłki. Kupowane przez ebay za pomocą paypal'a - bezproblemowo! Na dołączonym do radia, 10-cio metrowym LW słychać naprawdę dobrze, ba! bardzo dobrze, zwłaszcza, jeśli weźniemy pod uwagę, że radio kosztuje 150zł (50$) +29 $ koszty przesyłki. Ja polecam!
    pozdr, luke, SQ6MID
    Klima
    Level 30  
    Witam serdecznie!
    No a jak się zapatrujecie - lepiej kupić tego Chińczyka (tzn. nie Mr Chińczyka, ale Degena), czy takiego np Yacht Boya 80? Yacht Boy jest dostępny w PL. "Nieco" droższy niż 250 zł. Jak z jakością odbioru?
    Klima
    Level 30  
    I jeszcze jedna sprawa - trzeba brać udział w aukcji, czy wystarczy dokonać wpłaty i Chińczyk zakuma, że ma wysłać towar? (nie mam konta na amerykańskim Ebayu)
    michalwu
    Level 12  
    Klima wrote:
    I jeszcze jedna sprawa - trzeba brać udział w aukcji, czy wystarczy dokonać wpłaty i Chińczyk zakuma, że ma wysłać towar? (nie mam konta na amerykańskim Ebayu)

Ebay dziala na arenie miedzynarodowej, ale ma uniwersalny system kont. Wiec jesli zalozysz konto na ebay.pl to bedziesz nim mogl zalicytowac rowniez aukcje degena. To nie ma znaczenia, mozesz wyswietlic te aukcje w interface po polsku.

I oczywiscie trzeba zalicytowac degenka, zeby go otrzymac. W jaki inny sposob otrzymasz pewnosc ze wysle Ci to, za co zaplacisz.

------------------
    Dodam tutaj, zeby nie bylo, ze nabijam sobie punkty;)

Nie czytasz chyba dokladnie, Klima! O wszystkim byla mowa.
    1. Kilka osob mu zaufalo (lyipin) i jest OK.
    2. W zestawie jest antena drutowa (kilkanascie metrow drutu zakonczone klipsem i wtyczka jack). Do tego ladowarka/zasilacz, fajna torba na radio i 4 akku. Nie ma natomiast adaptora do tej ladowarki -zamiast bolcow, sa dwie blaszki. Trzeba dokupic.
    3. Aktywna antena ktora sprzedaje na eBay jest -wedlug opinii zza oceanu- po prostu badziewna.
    Jesli sie uprzesz na aktywna ant. to lepiej zrob sobie taka sam https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic697334.html
    Klima
    Level 30  
    michalwu wrote:
    Klima wrote:

Ebay dziala na arenie miedzynarodowej, ale ma uniwersalny system kont. Wiec jesli zalozysz konto na ebay.pl to bedziesz nim mogl zalicytowac rowniez aukcje degena. To nie ma znaczenia, mozesz wyswietlic te aukcje w interface po polsku.

I oczywiscie trzeba zalicytowac degenka, zeby go otrzymac. W jaki inny sposob otrzymasz pewnosc ze wysle Ci to, za co zaplacisz.

No faktycznie, nie wiedziałem. Mam konto na niemieckim i też działa. Pewności nie ma nigdy. Ale skoro tylu osobom wysłał, to można mu chyba zaufać, nie?
    Czy w zestawie jest antena zewnętrzna? Chińczyk ma też anteny aktywne za 10$, może warto kupić, gdybym zdecydował się na Degena?
    No a co z porównaniem z grundigiem? Warto wydać te 200 zł więcej i kupić grundiga, czy nie? Bo w świetle waszych informacji chińczyk jest dobry, ale czy nie ma lepszych i łatwo dostępnych?
    Klima
    Level 30  
    Panowie!
    Pochwalcie się jeszcze, jak Chińczyk opisuje towar - czy trzeba go poinformować, żeby dał taki opis, coby na cle mi radia nie capnęli i VATu nie doliczyli? Czy import z Chin takich dupereli jest obłożony cłem?
    michalwu
    Level 12  
    Klima wrote:
    Panowie!
    Pochwalcie się jeszcze, jak Chińczyk opisuje towar - czy trzeba go poinformować, żeby dał taki opis, coby na cle mi radia nie capnęli i VATu nie doliczyli? Czy import z Chin takich dupereli jest obłożony cłem?

Kurcze :) I znowu nie odrobiles lekcji?;)
    Kolega, ktory pisal na poczatku topiku, przyznal ze musial zaplacic dodatkowe pieniadze tytulem cla. Poza tym te przesylki sa zdaje sie wysylane do nas jako "prezent" wiec omijaja oplaty.

Najlepiej chyba poprosic uzytkownika eBay o zaznaczenie ze to prezent. Calkiem sprawnie posluguja sie angielskim.
    Klima
    Level 30  
    michalwu wrote:
    Klima wrote:
    Panowie!

Kurcze :) I znowu nie odrobiles lekcji?;)
    Kolega, ktory pisal na poczatku topiku, przyznal ze musial zaplacic dodatkowe pieniadze tytulem cla. Poza tym te przesylki sa zdaje sie wysylane do nas jako "prezent" wiec omijaja oplaty.

Najlepiej chyba poprosic uzytkownika eBay o zaznaczenie ze to prezent. Calkiem sprawnie posluguja sie angielskim.

Czuję się niedoceniony.
    Są takie wpisy:
    PKi wrote:

Degen dotarł cały i zdrowy. Również bez wtyczki na europe chociaż chińczyk potwierdził mailem. Może celnicy zjedli hehe. Degen deklarowany jako prezent, cła nie było do płacenia. Licząc dni robocze szedł 4 dni. $12,10 znaczków na kopercie, tak że chińczyk jeszcze 10 dolców przycina na koszcie transportu

terpio wrote:

Witam
    Degena kupilem w grudniu 2005 od lipyna na eBay i placilem W.Union, jestem ciekaw czy tylko ja zaplacilem frycowe (clo) 100zl. Zakup doradzili mi SWL z Rosji i USA. Zrobilem pare przerobek na podst radioscanner.ru, np. dodatkowe ekrany, zwiekszenie pradu ladowania i odlaczanie wzm antenowego przy odbiorze z np long wire. Bardzo fajne radyjko, jak dotad bez zadnych problemow.

Pączek300 wrote:

Zamówiłem sobie to radyjko u Liypn-a z Chin cena na dzień 11.12.2006
    jest następująca Wpłata 12.12.2006 Western Union : radio de1103 + przesyłka do Polski $75 (+15.5$ transfer WU do Chin) razem 90.5$ co przy kursie 1$=2.90zł daje mi kwotę 262zł
    Zaznaczam że płatnść WU jest bardzo z mojej strony ryzykowna!!!
    Czas oczekiwania 7-10dni W zestawie są free:(jak wyczytałem ze strony eBay: antena, pokrowiec, przejściówka na sieć europejską 230V FREE
    Tylko te fale długie (LW) mnie niepokoją. Obawiam sie że czułośc tego radia w tym zakresie będzie podobna do innych moich radioodbiorników

No i sam nie wiem, czy da się zapobiec cłu. Co do tego cła, to założę się, że jak clą, to VAT też dowalają i to jest większa suma niż cło. Trzeba Chińczykowi expresis verbis powiedzieć, że ma robić tak, żeby było bez cła?

Co do PayPala:

Achtung!

Jest rozwiązanie. Poza tym, że ostatnio chyba da się z PayPalem robić więcej niż kiedyś, to ja zastosowałem lepszy trik.
    Jest w polsce tzw BRE bank i ma oddział elektroniczny pod nazwą handlową MBank. Wystawiają coś, co się nazywa eKARTA (każdemu, jest to karta debetowa działająca w internecie) i działa z PayPalem. Wypróbowane.
    nordam
    Level 2  
    Ludzie, ratunku!!!
    Tracę poczucie własnej wartości, nie wierze już w swoja inteligencję. Cztery godziny siedzę przed komputerem i chcę kupić DE1103 od Mr Chińczyk. Zalożyłem konto na eBay'u, założyłem konto PayPal, dostałem odpowiednie potwierdzenia o aktywacji, skojarzyłem konto PayPal z kartą eKartą (mBank) i... niedasie:((
    Konta PayPal nie mogę zasilić - dostaję info, że kwota będzie ściągnięta bezposrednio z eKarty. Gdy chcę zapłacić opcją "zapłać za wylicytowane przedmioty" dostaję info, że żadnych przedmiotów nie wylicytowałem. Wylicytować (Buy now)nie mogę bo eBay od razu domaga się płatności a nie moge zapłacić, bo na koncie PayPal nie ma kasy - kółko się zamknęło.
    Pomocy, jak Wy realizujecie płatność dla tego ulubionego Mr Chińczyk???
    michalwu
    Level 12  
    [quote="nordam"]Ludzie, ratunku!!!
    Tracę poczucie własnej wartości, nie wierze już w swoja inteligencję. Cztery godziny siedzę przed komputerem i chcę kupić DE1103 od Mr Chińczyk. Zalożyłem konto na eBay'u, założyłem konto PayPal, dostałem odpowiednie potwierdzenia o aktywacji, skojarzyłem konto PayPal z kartą eKartą (mBank) i... niedasie:((/quote]

Skojazyles, to znaczy?
    Po zalozeniu konta PP wymagana jest autoryzacja karty platniczej. Wpisujesz jej nazwe, numer, wlasciciela i wszelkie inne wymagane dane i pozwalasz na autoryzacje. Jak czytalem jakis rok temu, dziala to tak ze PP sciaga z Twojej karty jakas drobna sume pieniedzy (1dolar?) i po udanym sciagnieciu oddaje je.
    Wtedy konto PP jest w pelni aktywne i powstaje zalozenie, ze skoro PayPal mogl z karty sciagnac troche kasy, to znaczy ze mozna go tez zasilic.

Nic niestety nie napisales o tym, czy byla przeprowadzana autoryzacja.

Obawiam sie ze wiecej nie moge Ci pomoc. Sam placilem przez cudze konto PP, nie mam wiekszego doswiadczenia z tym systemem. Zaloze sie jednak, ze sa madrzejsi tutaj.
    Poza tym, mozesz sprobowac na forum ebay.pl, gdzie sa opisane wszelkie problemy zwiazane z platnoscia na ebay czy z dzialaniem PP.

Wiem co przechodzisz :) Tez tak mialem hehe
    Powodzenia
    m
    nordam
    Level 2  
    "Walczę" dalej. Na razie bez rezultatu. Z serwisu PayPal dostałem info:"karta kredytowa o numerze zakończonym cyframi 5154 została dodana do konta PayPal", następnie przeprowadziłem aktywację zgodnie z "prompts". Wykonałem chyba wszystkie możliwe kombinacje (włącznie z przesłaniem 1$) -chyba się potnę.
    Najdziwniejsze dla mnie jest to, że nie mogę kupić towaru?!?!!.
    Serwisu Allegro (jak również różnych list dyskusyjnych, itd) używam b. często od czterech lat i nie mam żadnego problemu. Kupuję coś opcją "Kup teraz", po chwili dostaję info na skrzynkę, uzgadniam formę płatności lub wpłacam od razu na konto i czekam na przesyłkę -proste!!!
    Wygląda, że Allegro działa podobnie jak eBay ... a jednak z eBay mam jakieś problemy:((
    Jak uda mi się w końcu "zmusić ich do uległości" to wszystko opiszę, a póki co może ktoś ma jakiś pomysł??
    Podrawiam, nordam
    Klima
    Level 30  
    nordam wrote:
    "Walczę" dalej. Na razie bez rezultatu. Z serwisu PayPal dostałem info:"karta kredytowa o numerze zakończonym cyframi 5154 została dodana do konta PayPal", następnie przeprowadziłem aktywację zgodnie z "prompts". Wykonałem chyba wszystkie możliwe kombinacje (włącznie z przesłaniem 1$) -chyba się potnę.
    Najdziwniejsze dla mnie jest to, że nie mogę kupić towaru?!?!!.
    Serwisu Allegro (jak również różnych list dyskusyjnych, itd) używam b. często od czterech lat i nie mam żadnego problemu. Kupuję coś opcją "Kup teraz", po chwili dostaję info na skrzynkę, uzgadniam formę płatności lub wpłacam od razu na konto i czekam na przesyłkę -proste!!!
    Wygląda, że Allegro działa podobnie jak eBay ... a jednak z eBay mam jakieś problemy:((
    Jak uda mi się w końcu "zmusić ich do uległości" to wszystko opiszę, a póki co może ktoś ma jakiś pomysł??
    Podrawiam, nordam

Działa to tak, że klikasz "buy now" i potem się na wszystko zgadzasz, w pewnym momencie jest guzik płacenia przez paypal. Klikasz, przekierowuje cię na stronę PayPala, logujesz się, zatwierdzasz opłatę i już. Reszta dzieje się automatycznie - PayPal sam sobie ściąginie należność z twojej karty bez żadnego udziału z twojej strony. Nie zapomnij zasilić ekarty w mbanku (musisz "przetransferować" pieniądze ze swego konta w mbanku na kartę - jest taka opcja "zasil ekartę" czy jakoś tak).
    Klima
    Level 30  
    I tak oto mam własnego Degena. I od razu pytam - czy uwaliłem mu obwody wejściowe, gdy połączyłem antenę teleskopową z drutem wiszącym za oknem (15m)? W momencie dotykania trochę trzasnęło w głośniku, aż mu się na wyświetlaczu "ALARM2" pojawiło. Czyli dostał impuls, ale chyba nie śmiertelny (nadal odbiera). Antena mogła być naładowana, bo wisi całą zimę za oknem i nie jest uziemiona. Jak sądzicie?
    W każdym razie radyjko wygląda bardzo porządnie, na razie ograniczyłem się do częstotliwości 27180000 Hz. Złapałem też jakieś SSB na 80m. Generalnie - polecam.
    michalwu
    Level 12  
    Panowie,

a jakiej anteny uzywacie wraz z Degenem?
    Jak podpietej?
    Jakie efekty?

Szukam dobrych rozwiazan konstrukcyjnych. Nie mam zbyt wiele miejsca (max 2x18m dlugosci do zamontowania na wysokosc ok 3 metrow z jednej strony i ok 8m z drugiej strony).

pozdr
    m
    Klima
    Level 30  
    Antena - albo teleskopowa, albo jack mono + 20 m drutu za oknem na wysokości 2-3m.
    Klima
    Level 30  
    michalwu wrote:
    Klima wrote:
    Antena - albo teleskopowa, albo jack mono + 20 m drutu za oknem na wysokości 2-3m.

Wpinasz sam drut czy masz tez mase? Jakie efekty?
    A jakies dopasowanie? Balun?
    Tutaj jest taki, ktory z powodzeniem mozna uzywac do anten drutowych i zastanawiam sie wlasnie nad nim
    http://www.technik.ba-ravensburg.de/~lau/beverage-unun/beverage-unun.html
    m

Sam drut, albo koncentryk 75Ω i dopiero potem drut. Ekran koncentryka do kaloryfera lub nie...
    Żadnego dopasowania nie stosuję, ale myślę, że można wypróbować ten balun z linku. Tyle, że nie mam takiego rdzenia.
    User removed account
    User removed account