Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa komputera, elementy. Glośnik sytemowy zastosowanie.?

25 Maj 2003 21:10 1873 14
  • Poziom 14  
    witam

Tak sie składa że opracowuje kilka pytań - szkoła..
    jedno z pytan to:

Obudowa komputera, elementy. Glośnik sytemowy zastosowanie.?

pytanie wydaje sie być tak banalnym ze nie widomo jak na nie odpowiedzieć..
    głosnik systemowy sygnalizować moze, uszkodzenia ...

coś wiecej? moze jakies linki gdzie na ten temat poczytam?

Pozdrawiam1
  • Poziom 35  
    Głośnik systemowy ma za zadanie sygnalizownaie wykonaej funkcji na komputerze badz sysgnalizaje błędów np błędy biosu liczna pisnkniec wskazuje co jest nie tak , obudowa komputera złuzy do ochrony elektroniki przed zniszczeniem ,oraz nas przed porazeniem jest to hyba podstawowy rodzaj ochrony
  • Poziom 22  
    zbudoj se subwoofer na speakerze i mowie ci - wymiata !@
  • Poziom 17  
    Po za tym komuter przez obudowe przekazuje do plyty głównej mase czyli uziemienie
  • Poziom 14  
    Dziekuje Panowie za informacje!
    Jeżeli komuś przyjdzie jeszce coś do głowy to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Wentylator to całkiem niezły odzkurzacz :D
    Tylko czasami trzeba wytrzepać obudowę w środku :wink:
  • Poziom 21  
    Obudowa - część komputera służąca do modyfikacji. W stanie naturalnym występuje najczęściej jako brzydkie szare pudło ,tudzież kolorowe ale żadko. Pierwszym etapem początkującego Power Usera komputerów jest próba modyfikacji tej własnie części kompa ,okupiona najczęściej nieludzkim wysiłkiem podczas operacji wypiłowywania dziór na dodatkowe wentylatory. Po dodaniu najczęściej 2-3 wentyli z przodu ,jednego z tyłu i naturalnie jednego od góry i 1-2 w burcie, zacięty modder nieomieszka pogrzebać przy zasilaczu w którym nagle przybywa dodatkowy wentyl. Oczywiście wszystkie wentylatory z tym na procku włącznie są bezbarwne z podświetleniem diodowym (różnokolorowym).
    Po wmonotaniu niezbędnego minimum wentylatorów następuje przejście do etapu drugiego czyli wyrypania zbędnej blachy. Zastępujemy ją gustownym szkłem o fantazyjnym kształcie (b. czesto logo AMD :D ) a całe bebechy kompa podświetlamy od środka niebieskim neonem i laser LED'ami. Cała budę zostaje omalowana na ładny kolorek ,najlepiej metalic (zwykły szary jest przecież dla lamerów :wink:). Po tych niezbędnych przeróbkach nasz modder dochodzi do wniosku ,że bez fanbusa ,czasem zawnego baybusem (dla niekumatych układ kontroli wentylatorów) nie może się obejść i w obudowie pojawia się stosowne urządzenie zbudowane głównie z przełączników paru metrów kabla ,stablilatorów napięcia i dwukolorowych LEDów. Na koniec zamontowane zostają ładne uchwyty na górnej cześci obudowy (przecież jakoś trzeba ja nosić :wink: ).
    Po tych wprost niezbędnych przeróbkach początkowa kupa blachy może nosić zaszczytne miano obudowy .

PC speaker - bardzo zbędny element komputera jest wprost nieporządany. Wpływa destruckyjnie na przepływ powietrza z dolnego wentylatora wpowadzajac swoim kanciastym kształtem przebieg turbuletny. Dodatkowo emituje piskliwe dzwięki wprowadzajac w stan szału każdego power usera (lamerom to nieprzeszkadza). Ostatecznie głośniczek ten zostaje odłaczony od mobo ale ocalony od całkowitego wyrzucenia gdyż jest bardzo przydatny przy składowaniu wlających się śróbek wewnątrz komputera.
  • Poziom 11  
    Obudowa słuzy do trzymania wszystkich bebechów w jednym miejscu, żeby nie walały ci się po stoliku. A w jakiej szkole zadają tak idiotyczne pytania?
  • Poziom 17  
    To pytanie wcale nie jest idiotyczne bo czasem proste pytania okazują się bardzo kłopotliwe szczególnie technicznie !
  • Poziom 17  
    Jeśli chodzi o elementy obudowy... hmmm... pomyślmy... co tam należy do tej obudowy... oprócz śrubek... na przykład diody LED. Zastosowanie chyba każdemu znane. Co by tu jeszcze... czasami wentylatorek systemowy do chłodzenia systemu.... Zasilacz należy do obudowy???... chyba tak... chyba nie musze nikomu mówić do czego to się używa...

Tak pozatym to ta obudowa to niezły złom.

PC Speacker to wcale nie jest taka zła rzecz. Jak narazie jest to jedyny, zaraz po zasilaczu, element mojej obudowy w 386'ce. Po za tym służy jako sygnalizator błędów POST. Nie trzeba sie zastanawić jak komp siądzie czy to awaria zasilacza czy komputera. Jeśli pika głościczek to znaczy że komp zaś pada. Mnie się bardzo przydaje.
    Jakby się ktoś uparł to można go wykożystać do jakiegoś sprzętu Audio :)
    u mnie jest tak: 8 ohm 0,25 Watt

Jak ktoś uważa że jak się stosuje zwyczajną obudowę to jest się Lamerem to powinien się zastanowić czy przypadkiem to on nie wkurza ludzi. Bo Lamer to osoba m.in. wkurzająca normalnych userów.

Życzę jak najmniej Lamerów na Elektrodzie.
  • Poziom 25  
    detonator napisał:
    zbudoj se subwoofer na speakerze i mowie ci - wymiata !@
    detonator nie tak ostro nie żeby być nie grzeczny ale ZBUDUJ
  • Poziom 17  
    Obudowa kompa służy mi jako przechowalnia na piwko. (Musze chować aby mi siostra nie brała) :)
    Padnięty CD - ROM służy jako podstawka na puszki. Nie może się samoczynnie zamykać, bo może zalać trochę sprzętu :)
  • Poziom 11  
    można też stosować jako wątpliwą ozdobę - szczególnie jeśli jest to produkt, hehe, seryjny - szary i nijaki
  • Poziom 20  
    Blacha wierzchnia od mojego Big Towera (duże U) słuzy mi czasami za stolik do jedzenia lub stawiania kieliszków i flachy.
  • Poziom 14  
    Widze ze sie rozpisaliście a niektórzy popędzili niekoniecznie w dobra strone:)...

Szereg takich jak i bardziej zlozonych pytań to matura 2003.
    technikum elektroniczne-zaoczne.

Na całe szcze3scie już po dziś miałe ostatani egzamin dostałem 5:)

Pytania w sumie wylosowałem w miare normalne:)

1.rom/ram w systemie mikroprocesorowym..
    2.SCsi, paramatery..
    3.karta dzwikowa,zapis analogowego sygnay, jakośc dzwieku itd...

Tematy podałem informacyjnie.

Dziekuje za podpowiedzi, szczególnie avata-owi!:)
    Temat zamykam.

Pozdrawiam!