Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za głośnik? 18 cali solidny magnes, cewka 3 cale

10 Kwi 2006 17:02 1644 6
  • Poziom 19  
    Witam

Dostałem ostatnio w swoje ręce głośniczek no name, ale już na pierwszy rzut oka nie jest to jakiś chiński bubel.

Opisże go trochę.

Kosz wykonany z alumnium, średnica cewki 3 cale i co dziwne ma dwie cewki bo są dwa dwie pary konektorów po bou stronach magnesu, dwie cewki po 8 ohm.

Tak stawiam że jest to firma Eminence, konektory przyłączeniowe do cweki są takie same, no i górne uszczeli wykonane z tektury, nawet teraz Emeniece takie daje.
    Na magnesie jest naklejka taką jak daje Eminence z opisem czyli model, impedancę i numer serujny, ale pechowo jest ona przytarta w miejscu oznacznia modelu.

W piątek dokonam pomiaru parametrów T-S i je tu opublikuje, no chyba że znacie ten model.

Załączam zdjęcia tego głośnika.

Za odgadnicie modelu z góry dziękuję.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Zdjecia sie nie otwieraja...
  • Użytkownik obserwowany
    Miałem taki tylko,ze orginalny - był to Eminence magnum 18Ho tylko,ze cewka była 4".....kosz na 100% taki sam ale membrana inna .......moze naprawiany był.

POZDRAWIAM :D

Przyjżałem sie i napewno był bo tam gdzie lutujesz kable do niego to ta płytka napewno nie jest orginał bo ja miałem w swoim zaciski a miejsce gdzie Ty to masz przykręcone było puste z dziórą pustą na śróbe....

TAKIE JEST MOJE ZDANIE ..........
  • Poziom 19  
    Czyli dobrze stawiałem że to Eminence. Swiadczyło o tym kilak ważnych szczegółów konstrukcyjnych o których pisałem.

Co ty mówisz o tych stykach?

Mam teraz w domu dwa głośniki Eminence Delta 15 LFa (niby 500 W RMS z cewki 2,5 cala--- trochę w to nie wierzę) i są te same styki, splotka nie jest lutowana tylko zagięta w blaszkach i zalana klejem( trochę prowizoryczne amerykańskie rozwiązanie ( to tak jak ich domy budowane z płyt kartonowo-gipsowych które rozwala byle lepszy wiaterek)).

Z tego co się przyglądałem to nie widać śladów jakiejkolwiek naprawy, ale zastanawia mnie to po co tam są dwie cewki po 8 ohm?
    Czy tak samo było w twoim 18Ho ?

Ten
  • Użytkownik obserwowany
    u mnie były łączenia typu terminal pozłacany.
  • Poziom 14  
    U ciebie Kamil był troche inny magnes .. szkoda mi tego glosnika- fajny byl :)