Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie w skuterze

10 Apr 2006 17:07 3313 3
  • Level 14  
    Mam już dość szukania schematów, więc proszę was o pomoc!!! Szukam jakiegoś gotowego projektu nagłośnienia. Nie znam sie za bardzo na sprzęcie audio wiec pytam sie was co będzie potrzebne abym mógł sluchać muzyki z odtwarzacza MP3 w skuterze. Wiem ze z jednego akumlatora nie uzyskam super mocy ale chodzi mi o słuchanie na postoju, ewentualnie przy wolniejszej jeżdzie. Chcialbym dwa głośniki średniotonowe umiescic obok kolan, a subwoofer w bagazniku razem z wzmacniaczem. Bylby on wyjmowany z bagaznika by nie zajmowac miejsca gdy chce przewiesc kask. Mysle by zastosowac wzmacniacz 2x30W. na jeden kanal polaczylbym dwa sredniotonowe a na drugi subwoofer. Nie wiem czy konieczne jest stosowanie przedwzmacniacza. A tak w ogole to nie mam ani schematu wzmacniacza ani przedwzmacniacza wiec o nie prosze! Macie moze jakies propozycje co do wzmacniacza??
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 41  
    Po pierwsze - po co sub w otwartej przestrzeni? grożi ci niska skuteczność całego układu. Po drugie: na otwartą emitującą dźwięk na ulicy instalację trzeba mieć pozwolenie, takie pojazdy mogą czynić sporo zamieszania w ruchu ulicznym. Dlatego np milicja nie dostała kiedyś zgody na radiowozy na maluchach ( był też problem rozmiarów). Emitowanie dźwięku zarezerwowane jest dla specjalnych pojazdów rozgłoszeniowych i uprzywilejowanych. To tyle w ruchu. Na postoju to już możesz wszystko ( w miarę mozliwości źródła zasilania) ale po to można wozić ze sobą gotowca w stylu przenośnej wieży z głośnikami...... Zasilanie tego z wątłego źródła zainstalowanego w skuterze może prowadzić tylko do kłopotów z uruchomieniem pojazdu.
    Pozdr.J.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Chciałbym jeszcze coś dodać do pytania kolegi, a mianowicie
    również robię audio w skuterze i mam pytanie: czy wzmacniacze o łącznym poborze mocy ok 150W nie uszkodzą instalacji elektrycznej skutera, a jeżeli tak to co może ulec uszkodzeniu i czy da się temu zapobiec? Dodam, że skuter który zabudowuje to Baotian (chińska produkcja), a zasilanie biorę prosto z akumulatora.
  • Level 14  
    adamjur1- nie napisales nic co bym nie wiedzial szczerze mowiac. ja to wiem ale przeciez jak na postoju poslucham to zapale z kopa i sie podczas jazdy naladuje. ja wiem ze po centrum nie moglbym z czyms takim jechac ale nie mieszkam miescie i to raczej nikomu by nie przeszkadzalo gdybym to czasem wlaczyl. nie prosilem o mile rady pana policjanta tylko o schematy i dalej o nie prosze!!!