Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładnie grający wzmacniacz. Poszukuję schematu.

kaka22 10 Apr 2006 17:08 1317 4
    kaka22
    Level 18  
    Witam. Poszukuję schematu wzmacniacza do 5W. Jednak wzmacniacz musi grać bardzo ładnie. Może być klasa A. Ważne aby dźwięk z tego wzmacniacza był bardzo dobry. Lampy odpadają. Czy taki wzmacniacz można zrobić na scalaku. Jeśli tak to na jakim?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    janek11389
    Level 42  
    kaka22 wrote:
    Witam. Poszukuję schematu wzmacniacza do 5W. Jednak wzmacniacz musi grać bardzo ładnie. Może być klasa A. Ważne aby dźwięk z tego wzmacniacza był bardzo dobry. Lampy odpadają.

Witam! Co znaczy, że ma grać bardzo ładnie? Myślałem, że wszystkie grają ładnie!
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    SaYruS1
    Level 23  
    W EdW był kiedyś taki wzmacniacz klasy A o mocy 2x10w trafo miał 200W, chłodzenie też miał duże. Czy to się opłaca?
    darkone
    Level 23  
    wg mnie klasa A to troche za malo, do nich potrzeba nieporownywalnie mocniejszego trafa od mocy jakie oddają, to juz lepiej zrob sobie na elementach dyskretnych w klasie B polecam BD911 - cos na wzor jabela J-35, jabel naprawde ładne gra ale u mnie sa tranzki 2N3773 wiec to juz wieksze moce. ale nic nie stoi na przeszkodzie zastosowac mniejsze napiecie - co za tym idzie mniejszą moc a to pozwala na zastosowanie slabszych tranzystorow. jak sie zdecydujesz na BD911 to broń boże nie kupuj podrob... tylko firma ST poprostu inne sie nie nadają. schemacik zaraz ci zapodam

pochodzi ze strony tremolo.tk zeby nie bylo ze ukradlem :) ale nie chcialo mi sie skanowac mojego