Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa błyskowa, identyfikacja spalonego elementu

myrcin 10 Kwi 2006 17:59 738 3
  • #1 10 Kwi 2006 17:59
    myrcin
    Poziom 16  

Witam!
    Sytuacja wygląda następująco: lampa błyskowa yin yin by-24zp nie została wyłączona i gdy następnym razem (za 2 dni) chciałem ją uruchomić już nie wystartowała. Zapach był jednoznaczny: coś się spaliło. Rozebrałem lampę i rozerwane jest to coś co zeskanowałem. Wygląda to jak tranzystor np. bc 547 tylko jest wyższe, symbole na tym czymś są takie: C2500 C:.1G*
    W pierwej chwili myślałem że to tranzystor ale ... nie wiem?
    Pomożecie?

Moderowany przez skryn:

Proszę zmienić temat na bardziej konkretny. Poza tym, post został umieszczony w nieodpowiednim dziale. Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

• Pomocny post
    #2 10 Kwi 2006 18:50
    tszczesn
    Specjalista-oldradio

myrcin napisał:

Sytuacja wygląda następująco: lampa błyskowa yin yin by-24zp nie została wyłączona i gdy następnym razem (za 2 dni) chciałem ją uruchomić już nie wystartowała. Zapach był jednoznaczny: coś się spaliło. Rozebrałem lampę i rozerwane jest to coś co zeskanowałem. Wygląda to jak tranzystor np. bc 547 tylko jest wyższe, symbole na tym czymś są takie: C2500 C:.1G*
    W pierwej chwili myślałem że to tranzystor ale ... nie wiem?

Bo to jest tranzyzstor - 2SC2500, Tu masz jego kartę katalogową: http://www.semicon.toshiba.co.jp/td/en/Transi...Transistors/en_20040804_2SC2500_datasheet.pdf

• #3 12 Kwi 2006 21:36
    myrcin
    Poziom 16  

Dziękuję za odpowiedź. Częściowo moje wątpliwości wynikały z faktu, że w tej lampie błyskowej były dwa takie tranzystory "połączone równolegle", a z tego co mi się wydaje to takich sztuk raczej robić się nie powinno. Drugi tranzystor też padł (choć go nie rozerwało). Wymieniłem na TIP31 i lapa ruszyła!

Do Admina:
    Nie znalazłem lepszego miejsca na ten post (wg. mnie lapa błyskowa to sprzęt AGD), co do tematu to oczywiście przyznaję rację, moja wina.

• #4 12 Kwi 2006 23:58
    tszczesn
    Specjalista-oldradio

myrcin napisał:
    Dziękuję za odpowiedź. Częściowo moje wątpliwości wynikały z faktu, że w tej lampie błyskowej były dwa takie tranzystory "połączone równolegle", a z tego co mi się wydaje to takich sztuk raczej robić się nie powinno. Drugi tranzystor też padł (choć go nie rozerwało). Wymieniłem na TIP31 i lapa ruszyła!

Cieszę się, że działa :)

A tranzystory łączyć można równolegle, zależy w jakim celu i w jaki sposób.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME