Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Euroster2000(Auraton) do Junkersa ZWR 24-3 KE

10 Kwi 2006 18:23 16616 6
  • Poziom 11  
    Mam takie pytanie ,ponieważ orginalny sterownik pokojowy Junkersa TRP 31 (chyba juz nieprodukowany) zalecany do mego pieca CERASTAR ZWR 24-3KE jest za drogi jak na moje dochody,chciałem zapytać fachowców ,czy jest możliwość podłączenia tańszego dużo firmy Auraton 2000 lub 2005 .Jeśli ktoś to praktykował z pozytywnym rezultatem to poproszę o potwierdzenie i krótką instrukcję montażu.Myślę ,że wywalając zworę 8-9(jak na dołączonym scanie ),choć Junkers pisze ,żeby jej nie ruszać, można by w jej miejsce podłączyć sterownik ze swoim zasilaniem,ale nie chcę sam o tym decydować.Z góry dzięki za wszelkie sugestie i rady.
  • Poziom 39  
    Sprawa wydaje się prosta- nie podłączając nic pod zacisk zasilania na pozostałe dwa zaciski podłącz wyjście stykowe dowolnego ragulatora z własnym ( bateryjnym ) zasilaniem np euroster.
    Pozdr.J.
  • Poziom 11  
    Ale pod które ? 7 i 9 jak przyłączenie pośrednio ogrzewanego zbiornika z termostatem,czy usunąć mostek i wtedy pod 8 i 9.Orginalny jest podłączony do 1,2 i 4 ,ale tam pewnie jest też zasilanie jego 24 V,a no i jezeli myślałeś o tych stykach np. 2 i 4 to przy tym sterowniku orginalnym w jego danych jest napisane : wyjście regulatora=regulacja ciągła 2,5 - 24 V(jakby napięciem sterowana zmiana ?)
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Podłączasz do 8 i 9 w kotle po usunięciu zworki.
    W AURATONIE (EUROSTERZE) do styków NO i COM.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    wielkie dzięki o to mi chodziło ,a nie byłem pewien
  • Specjalista - systemy grzewcze
    i nie wykorzystujesz modulacji palnika ktorą ten piec posiada :(
  • Poziom 11  
    Wszytko działa bez zarzutu- po zdjęciu zworki z zacisków 8 i 9 pieca ,a w jej miejsce podłączeniu styków NO i COM Eurostera 2000 .Co do modulacji palnika nie wiem ,bo jestem laikiem w tym temacie.
    Jeszcze raz wielkie dzieki za dobre porady.