Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Euroster2000(Auraton) do Junkersa ZWR 24-3 KE

maxuser 10 Apr 2006 18:23 18110 6
 • #1
  maxuser
  Level 11  
  Mam takie pytanie ,ponieważ orginalny sterownik pokojowy Junkersa TRP 31 (chyba juz nieprodukowany) zalecany do mego pieca CERASTAR ZWR 24-3KE jest za drogi jak na moje dochody,chciałem zapytać fachowców ,czy jest możliwość podłączenia tańszego dużo firmy Auraton 2000 lub 2005 .Jeśli ktoś to praktykował z pozytywnym rezultatem to poproszę o potwierdzenie i krótką instrukcję montażu.Myślę ,że wywalając zworę 8-9(jak na dołączonym scanie ),choć Junkers pisze ,żeby jej nie ruszać, można by w jej miejsce podłączyć sterownik ze swoim zasilaniem,ale nie chcę sam o tym decydować.Z góry dzięki za wszelkie sugestie i rady.
 • #2
  adamjur1
  Level 41  
  Sprawa wydaje się prosta- nie podłączając nic pod zacisk zasilania na pozostałe dwa zaciski podłącz wyjście stykowe dowolnego ragulatora z własnym ( bateryjnym ) zasilaniem np euroster.
  Pozdr.J.
 • #3
  maxuser
  Level 11  
  Ale pod które ? 7 i 9 jak przyłączenie pośrednio ogrzewanego zbiornika z termostatem,czy usunąć mostek i wtedy pod 8 i 9.Orginalny jest podłączony do 1,2 i 4 ,ale tam pewnie jest też zasilanie jego 24 V,a no i jezeli myślałeś o tych stykach np. 2 i 4 to przy tym sterowniku orginalnym w jego danych jest napisane : wyjście regulatora=regulacja ciągła 2,5 - 24 V(jakby napięciem sterowana zmiana ?)
 • Helpful post
  #4
  DonRomano
  Level 34  
  Podłączasz do 8 i 9 w kotle po usunięciu zworki.
  W AURATONIE (EUROSTERZE) do styków NO i COM.

  Pozdrawiam.
 • #5
  maxuser
  Level 11  
  wielkie dzięki o to mi chodziło ,a nie byłem pewien
 • #6
  aadamuss
  Level 20  
  i nie wykorzystujesz modulacji palnika ktorą ten piec posiada :(
 • #7
  maxuser
  Level 11  
  Wszytko działa bez zarzutu- po zdjęciu zworki z zacisków 8 i 9 pieca ,a w jej miejsce podłączeniu styków NO i COM Eurostera 2000 .Co do modulacji palnika nie wiem ,bo jestem laikiem w tym temacie.
  Jeszcze raz wielkie dzieki za dobre porady.