Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook Express zmienia mi adresy kont

bratyslaw 25 May 2003 23:33 1744 8
 • #1
  bratyslaw
  Level 23  
  Witam! Od jakiegoś czasu ten magiczny program zaczął zmieniać mi nazwy kont i serwerów, tzn. tak:
  serwer "pop3.poczta.onet.pl" zmienia na "localhost"
  serwer "smtp.poczta.onet.pl" nie rusza
  nazwa konta "bratyslaw@poczta.onet.pl" zmienia na "bratyslaw@poczta.onet.pl/pop3.poczta.onet.pl"
  hasła nie rusza
  Dopóki nie wyłączę kompa, to wszystko jest ok, po wyłączeniu juz są wprowadzane zmiany... Dzieje się tak z wszystkimi moimi kontami. Co jest grane???
 • #2
  Krzysi0
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A czy to nie antywirus zmienia ??
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Joachim Krukowski
  Level 17  
  bratyslaw wrote:
  Raczej nie mam wirusa, przynajmniej PC-Cilin 2002 nic nie wykrył a komp zachowuje się normalnie, ale sprawdzę jeszcze czymś innym...


  Jak napisal przedmowca - nie wirus, a antywirus!
  Niektore programy antywirusowe musza dokonac takich zmian, by mogly skanowac poczte. Program antywirusowy przejmuje adres serwera poczty i dzieki temu sciagana poczta idzie przez skaner antywirusowy. Pozniej, po localhost trafia do Outlooka.

  Joachim
 • #6
  bratyslaw
  Level 23  
  No tak.. nie przeczytałem dokładnie postu Krzysia... Ale chyba jednak to nie to, do niedawna było wszystko w porządku, PC-Cilin sprawdzał pocztę podczas jej odbierania i nic nie zmianiał, a teraz wyłączyłem nawet antywirusa i po wyłączeniu kompa nadal zmieniają się adresy. A takich objawów jakie opisał picia to nie mam...
 • #7
  kss213
  Level 19  
  a nie instalowales u siebie czasem apache??? bo mi sie zrobilo wlasnie cos takiego po instalacji apache ale jak zmienilem recznie to wrocilo do normy
 • #8
  Enterek
  Level 17  
  A może zaistalowałeś WinRoute albo inny podobny serwer proxy lub NAT? Jeśli tak to te programy zmieniają Ci sposób dostępu do pop3 oraz SMTP i dlatego zmieniają automatycznie ustawienia Outlooka.
  Podobnie działają niektóre ANTYwirusy (opisane powyżej) oraz programy do tunelowania. Jeśli instalowałeś ostatnio jakiś program związany z siecią i dostepem do niej to prawdopodobnie to on miesza Ci w Outlooku.
  Zobacz sobie do folderu "Autorun" jakie programy masz tam wpisane, lub sprawdź w rejestrze co zostaje uruchomione przy starcie systemu.
 • #9
  bratyslaw
  Level 23  
  Hmm probelm rozwiązany... okazało się jednak, że to antywirus, pomimo tego, że go wyłączyłem, w tle działała jedna z jego aplikacji "pop3trap.exe" i to ona mi zmieniała wszystko, wyłączyłem ją i po kłopocie. Dzięki za wszystkie podpowiedzi!