Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Panasonic KX-FT67 uszkodzony skaner?

10 Kwi 2006 21:12 1758 8
  • Poziom 10  
    Witam. Poniewaz telefaks wydawal coraz gorszej jakości dokumenty postanowilem go przeczyscić. Po kilkunasto minutowej walce z urządzeniem udalo sie wyjąć listwe skanującą, ale niestety okazała sie nierozbieralna. Po włożęniu listwy faks odmowił posłuszeństwa :-( wypuszcza zupełnie białe kartki, przyjmuje dokumenty ale niestety wysyła czyste. Podejrzewam ze manewry przy próbie wyjęcia listwy mu zaszkodzilły, Zrobilem pewną próbe ktora wzbudziła we mnie nadzieje ze nie jest tak źle, otóż w trakcie kopiowania ustawilem faks w takiej pozycji ze swiatło słoneczne wpadało "do faksu" tzn rownoegle z kartką, wtedy zaczął drukowac czarne pasy. Jednak skaner coś tam czyta!!! Pocieszam sie jeszcze tym iz listwa skanujaca mogła nie zostać do konca prawidlowo załóżona, przypomne ze listwa jest podtrzymywana dwoma sprezynkami i ona cos mi nie pasuje. Ma ktos podobne doswiadczenia z takim przypakiem?
    Pozdrawiam i czekam na dobre słowo
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wszystko da się rozebrać no ale trudniej złożyć
    podejrzewam że kolega naruszył obiektyw no i dlatego białe kartki. Podejrzewam że ponowne ustawienie wymaga ( bez specjalistycznego oprzyrządowania) benedyktyńskiej cierpliwości - powodzenia
  • Poziom 10  
    obiektyw? hmmm w tym faksiku raczej nie ma obiektywu- chyba ze mamy rozne rzeczy na mysli...
  • Poziom 27  
    Sprawdź zasilanie skanera.Sprawdź czy jest podswietlenie.Jeżeli nie ma jednego albo drugiego skaner do wymiany.
  • Specjalista - kserokopiarki
    mówiąc o obiektywie miałem na myśli soczewkę która jest przed przetwornikiem, druga możliwość to poruszyłeś sam przetwornik- taka płytka z tyłu zespołu skanera
  • Poziom 27  
    Witam.Jak Kolega romanoo zauważył ten skaner nie ma soczewki.Jest to listwa podświetlająca połaczona z czytnikiem listwowy ,połączonych w jeden moduł.
  • Poziom 10  
    witam. Tak, jest podswietlenie skanera, a dalej nie działa :-(
  • Poziom 27  
    To dziwne.Jeżeli podświetlenie działa,podświetlony skaner światłem drukuje- to jest cos nie tak.Jeżeli uszkodzi sie skaner to po jego ośietleniu nie ma reakcji na światło(a tu jest),więc wszystko wskazuje na brak podświetlenia(które jest).Wniosek albo jest źle złożony.
  • Poziom 23  
    Jedno jest pewne, skanerów typu CIS nigdy się nie rozbiera!!! Możesz go wyrzucić, bo szkoda Twojego czasu.